Jump to content
Българският форум за музиканти

Кубе около 500 лв


Yves

Recommended Posts

Търся си кубе около споменатата цена и не знам защо се насочвам към Маршалите и съответно напоследък слушам техни семпъли, чета техни ревюта и т.н.... Тези, които са ми в полезрението естествено са MG серия, съответно 15 и 30 ватовото. Освен в мощността и големината на говорителите май нямат други разлики. Може би в картинката влиза и Micro Stack, с 15 ватова глава и 2 кабинета с по 1 10 инчов говорител. Освен, че Зайк Уайлд го ендорсва има ли някакви превъзходства пред 30 ватовото примерно?

 

Въобще се надявам на предложения в и извън рамките на тази марка и опоменатия ценови диапазон. Благодаря :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами в общи линии да. Но понятието метъл за мен лично се простира до към Металика и Пантера. В смисъл без разни детаджийски резачки. Но обичам и по-мек рок като Рейнбоу и Пърпъл. Така че нещо средно, нищо екстремно :D

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я виж в раздел "продавам" имаше един Машал Зак Уайлд мини , става за тресня -за 450 лв ако не се лъжа.Иначе можеш да си вземеш лампов Блекхард за тези пари от Динакорд-5 вата=10 транзисторни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях го, но не е ZW, което всъщност няма голямо значение, но сме от различни градове и ся тия празници.....

Пък и все пак искам сравнение между тях :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

15-30 вата няма да ти стигат, ако ще свириш на репетиция, а не само в къщи самичък. MG50 държи фронта, но 30-ката може би ще клекне. Според мен обаче са доста куци тия MG-та, не бих изхарчил толкова пари за такова комбо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засега не репетирам, но е хубаво да има ресурс за в бъдеще.

 

Ами предложи ако обичаш, аз затова пускам тема, защото кръгозора ми е малък и искам съвет от хора видяли повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен и според това, което съм пробвал за този клас ( и 500 - 600 лв втора ръка)

най-добрите решения са -

Маршал Велвстейт 8080, 8100( комбо варианта)

Хюс и Кетнер Атакс 50, 80

(дори да трябва да дадеш примерно още 100 за някой от тях - 80 и 100 ватовите)

евентуално и Пиви Бандит ( там са няколко модела през годините и кефят различно)

 

да даваш 450 за мини стак , 15, 30 вата кубе

на кой да е сигничър - сигурно не си заслужава.

какво като е на Зак Уайлд - то е само за загрявка и на репетиция ще клекне.

оправдано е ако си супер фен на Зак и ще си свириш само вкъщи с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ся някой хора ще почнат да ме упрекват но имам маршал мг30 и честно казано съм доволен на половина и твърдя, че има и по-добри кубета за тая цена.Визирам VOX AD30VT защото ми прави впечатление че му правят доста реклама и е можеби с по-качестен звук и е и по-евтино от маршала и също има лампа в пауър амп-а :thumbs_up:

Редактирано от synyster_vengeance
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за тия пари мога да купя и 100 ватов Фендер...не че е лош звука, даже е хубав, но като слушам Маршалите в ютюб и мед ми капе на сърцето. Друг е въпроса дали не използват "добавки" по тия клипове. Маршала може да е по-слаб, обаче има повече настройки, да не говорим и за 3те ефекта в повече. Изключая страхотния звук.

 

P.S. Някой знае ли дали Randall имат вносител за България и къде могат да се намерят техни продукти?

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...да не говорим и за 3те ефекта в повече...

...заради които нямаш ФХ Лууп и не можеш да ползваш нито друг преамп, нито някои камиончета, звучащи по-добре директно в РА. Съответните 3 ефекта са ужасно ограничени откъм настройки и са използваеми, ама... Бе умряла работа. Това че е по-слаб не е проблем, ако свириш в къщи. Ако ти трябва за репетиции просто не върши работа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...да не говорим и за 3те ефекта в повече...

...заради които нямаш ФХ Лууп и не можеш да ползваш нито друг преамп, нито някои камиончета, звучащи по-добре директно в РА. Съответните 3 ефекта са ужасно ограничени откъм настройки и са използваеми, ама... Бе умряла работа. Това че е по-слаб не е проблем, ако свириш в къщи. Ако ти трябва за репетиции просто не върши работа...

 

Дам, тва за FX Loop-а наистина не бях го забелязал и премислил. Тва ако всички Маршали от тая серия са така...един колега тук продава MG250, ама като гледам има само 2 жака отпред, явно наистина всичките са така.

 

Гледах от сайта на Фактор някаква ценова листа за Рандал, ама пишеше, че е от юни 2007...някой има ли идея как вървят G2 и G3?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

...Тва ако всички Маршали от тая серия са така...един колега тук продава MG250, ама като гледам има само 2 жака отпред, явно наистина всичките са така.

 

 

 

Ами така е,като само гледате,а не четете.Има си FX LOOP,та дори е и стерео.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.