Jump to content
Българският форум за музиканти

Audio Interface за до към 600 евро


METALRLZ

Recommended Posts

1 вокал, 1 бек-вокал, 2 ритъм китари, 1 соло китара, 1 бас, 1ни барабани (баса и барабаните са вокалите :offtopic-001: )

Това сме ние, групата, и сме 'възмъжали' достатъчно за да записваме (или поне така си мислим). НЕ ни се ходи по студия, особено тъй като има и други начини. Онзи ден разбрах аз за multi-track recording interfaces, поразтърсих се и горе-долу разбрах за какво става въпрос. И, викам си аз, ще се купува! Та искам съвети за отделни системки. Да речем че ще ни трябват 3-4 микрофона за барабаните, два за вокали и 4 input-а за китари... Мислех си за тези два варианта-

http://www.thomann.de/gb/maudio_fast_track_ultra_8r.htm

или

http://www.thomann.de/gb/alesis_multimix_16_usb_20.htm

 

????????????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не стават. FireWire интерфейсите имат възможност да записват мултитрак. ЮСБ-то карва стерео миксирания сигнал само и толкоз. Разгледай FireWire версията на тоя Алесис миксер. :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не стават. FireWire интерфейсите имат възможност да записват мултитрак. ЮСБ-то карва стерео миксирания сигнал само и толкоз. Разгледай FireWire версията на тоя Алесис миксер. :recourse:

 

http://www.thomann.de/gb/alesis_multimix_16_firewire.htm

Това мислиш ли че ще стане?

 

P.S Ако имаш други идеи- казвай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прегледай и следните варианти:

 

m-audio

Presonus

Tascam

Motu 8 pre (колега от форума продава секънд хенд същото нещо, потърси в раздел Купувам/Продавам)

EMU 1616 (най-вероятно ще ти бъдат малко входовете без допълнителен ADAT)

 

Останалото е четене по най-различни форуми и евентуални консултации с хора ползващи някой от споменатите интерфейси. Аз лично не се наемам да ти препоръчам нито един от гореспоменатите (само за EMU 1616m мога да споделя някакви преки впечатления), а RME явно са ти извън бюджета. Предполагам съзнаваш, че за такова съотношение пари/брой канали няма как да няма компромис с конвертори/мик преампи. Предполагам ако се ориентираш към конкретен модел/и ще можеш да получиш по-конкретни съвети :recourse:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм хвърлил поглед на това ЦЪК - Най-новата карта на focusrite, но чакам да се съберат малко коментари по западните форумите, че още не се знае как е. А инъче цената и е доста прилична.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да речем че ще ни трябват 3-4 микрофона за барабаните, два за вокали и 4 input-а за китари...

???

 

За китарите ви трябва точно един вход, тъй като с малки изключения записите в днешно време се правят отделно за всеки инструмент. За барабаните от друга страна 3-4 микрофона стигат само за някои стилове или за доста непретенциозни записи. Минимума според мен е 8, но е желателно да са поне 10-12/

 

Броя нужни входове зависи главно от стила, и амбициите ви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брато ти сметнал ли си, че тая работа може и с 4 мика само за барабаните да я направиш ;) Първо записвате общия джангър като някакъв сигнал, после в хоста на соло трак и на слушалки го слушате. Първо записвате Барабаните Смесвате, После Бас Китарата Смесвате, После всичко друго и така ако ще и 2000 трака на китари да има, ще ти трябват 2000 входа ли :D

 

Пък и така целия джангър на веднъж малко странно ще звучи, ако целта е да правиш хував микс, то трябва мастеринга да ти е на добро ниво. Ако помещението е кофти кво.. ще трагниш да буташ честотите на касата примерно, пък там се чува и глас от стаяна и некви шумове от китари и т.н... Иначе за карти тука има големи професори и знаят, аз не разбирам от части има един човек Black Bird питай го на ЛС...

Редактирано от yellow nEuphoria
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:punk_guitar:

трябва мастеринга да ти е на добро ниво.

 

по-вероятно е да си имал предвид мониторинг. Нека поне в този форум да не бъркаме малмалада с кьопоолу.

:offtopic-001:

По темата - изброените по-горе съвети са абсолютно валидни. Още повече, че за огласения бюджет няма достойно мултивходово решение. Пък и в неподготвено помещение (студио) запис на целия бенд еднозаедно ще звучи като нещо правено през 60-те години на миналия век. Но - въпрос на вкус. Може пък това да е целта. В съвременни условия за едновременен запис на банда се ползват (поне) три отделени кабини за запис - една за барабаните, (поне)една за китарите, баса през DI + FX процесор - от контролна апаратна, пак така - клавира и една кабина (обикновено бая големичка) за лийд вокала.

Моят съвет съвпада със съветите на колегите - вземете си читав интерфейс с не повече от четири входа и работете поканално. Огледайте продуктите на TC Electronic, RME и ... за други (достойни в този ценови диапазон) не се сещам.

Успех!

Редактирано от presly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да речем че ще ни трябват 3-4 микрофона за барабаните, два за вокали и 4 input-а за китари...

???

 

За китарите ви трябва точно един вход, тъй като с малки изключения записите в днешно време се правят отделно за всеки инструмент. За барабаните от друга страна 3-4 микрофона стигат само за някои стилове или за доста непретенциозни записи. Минимума според мен е 8, но е желателно да са поне 10-12/

 

Броя нужни входове зависи главно от стила, и амбициите ви.

 

 

Имам предвид за всяка китара по 1 вход- 4x1= 4!!! :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:punk_guitar:
трябва мастеринга да ти е на добро ниво.

 

по-вероятно е да си имал предвид мониторинг. Нека поне в този форум да не бъркаме малмалада с кьопоолу.

:offtopic-001:

По темата - изброените по-горе съвети са абсолютно валидни. Още повече, че за огласения бюджет няма достойно мултивходово решение. Пък и в неподготвено помещение (студио) запис на целия бенд еднозаедно ще звучи като нещо правено през 60-те години на миналия век. Но - въпрос на вкус. Може пък това да е целта. В съвременни условия за едновременен запис на банда се ползват (поне) три отделени кабини за запис - една за барабаните, (поне)една за китарите, баса през DI + FX процесор - от контролна апаратна, пак така - клавира и една кабина (обикновено бая големичка) за лийд вокала.

Моят съвет съвпада със съветите на колегите - вземете си читав интерфейс с не повече от четири входа и работете поканално. Огледайте продуктите на TC Electronic, RME и ... за други (достойни в този ценови диапазон) не се сещам.

Успех!

 

 

Да разбирам ли че трябва да направим най- малко около 8 записа за да запишем всеки поотделно?А как се смесват после???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правите си бекинг (или се ползва метроном), пуска се в мониторните слушалки на свирещия и се записва само неговата партия. И така за всички инструменти. После в мултитрак едитор би трябвало да си пасват, ако е свирено точно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да мониторинг мастеринг и т.н. объркал съм се иначе по темата, може и с метроном може примерно запишете един запис може да е кофти сигорно ще е кофти, но поне ще знаеш кога да свириш, слушаш го в слушалките и си записваш свойта партия. Купувача, че не е разбрал... искам да му кажа, че всеки инструмент се записва по-отделно, ако искаш всичко наведнъж, вече както Пресли ти обесни :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@METALRLZ

 

Надявам се да не се разсърдиш от това, което ще напиша, но от нещата които си написал досега в темата не разбирам защо толкова много не ви се ходи по студиа. Не знам как виждаш нещата, но за усвояване на "другите начини" е необходимо изключително много четене и практика, което води до загуба на много време и средства. Помислете хубаво дали ви се минава по целия път и доколко доволни ще сте от крайния резултат :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами общо взето още не записваме професионално, по-скоро за забавление... Аз лично предпочитам да запишем нещо хубаво, да го чуем няколко пъти и да видим къде какво може да се сложи или махне, може да го дадем на някой друг за мнение... Пък и е много по приятно да имаме собствено място където когато ни се свири да ходим и да записваме, па може и по някоя бира да врътнем :thumbs_up:

Когато завършим песните, които ще записваме, ще отидем и до студиото...

 

 

P.S Това значи ли че китарите могат заедно да записват... т.е че проблема е да се записва с вокал и барабани

Редактирано от METALRLZ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.