Jump to content
Българският форум за музиканти

Пикгард - откъде ?


noflip

Recommended Posts

от известно време търся пикгард за стратокастер (squier bullet с 8 винта винтидж разположение на винтовете) но не мога да намеря никъде. трябва ми HSH или в най-лошия случай HH но къде ли не търсих - никъде не продават. всеки ми казва да отида някъде да ми отрежат но нали пак трябва схема. от друга страна не върви да си поръчам по нета защото ще ми излезне 70 лева а тя китарата ми излезна 140 нова при това - няма смисъл. дайте на идея как мога да се сдобия с такова нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тук колегата продава.

Част от тях са с по 11 дупки,но ми се струва че има и абсолютно девствени.

Може да потърсиш и в Р.Ф.,както всъшност вече пише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в xxxx проверявам всяка седмица кажи речи - HSS имат само оригинални фендерски а не от евтините и не искам да давам 70 лв за пикгард който ще режа. относно обявата с 6те пикгард-а - да гледах я днес но всички са с по 11 дупки и дори и да използвам само 8 винта пак не съвпадат всички позиции... иначе веднага бих лапнал червения или черния

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако намериш от какво да го направиш аз съм готов да ти съдействам с направата чак пък 70 лева за една пластмаса .Ако имам плочата мога да го направя без проблем. Е няма да е правен в Китай и на него да пише Фендер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро пращах на колегата Rammkopf една плоча сандвич с алуминиево фолио от двете страни. От горната страна е малко кичозно фолиото, че е някво златисто, ама тва се лекува. Останал ми е още мат'рял от това и ще има за няколко пикгарда. Един за теб, един за мен, един за Mark Avrelii (и един за тоя дет не знае вица за синята птица) ако смята, че ще се справи с рязането, само кажете кога и къде и ще ви дам да си играете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично си купих плексиглас лист колкото А4 и си го направих сам. Най-чиста работа. Е, няма да стане съвсем като фабричен, обаче никъде няма да има такава палитра цветове...а като си си го направил сам удовлетворението е....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ли недовиждам или никой не спомена Капъша? Там се изписват пикгарди за по 15-25 лв. (може и да са мръднали малко цените, но едва ли съществено), само дето се чака малко за доставка ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ги е вдигнал по някаква непонятна за мен причина (като ги гледах последно, доларът беше по-скъп от сега) ... както и да е, по-добре е от 70 лв.

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си бях направил в рекламна фирма. Избираш си цвят, даваш шаблона, режат с лазара и си готов. Евтино е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си бях направил в рекламна фирма. Избираш си цвят, даваш шаблона, режат с лазара и си готов. Евтино е.

 

човек, аз ако имах шаблон нямаше да занимавам хората във форума с пикгарда ми :music336: колко съм ровил в нета за един шаблон на стратокастер за AutoCAD примерно не е истина просто. знам, сега някой ще каже да използвам стария пикгард за шаблон, само че той е SSS и мен реално ме притеснява правилното позициониране на адаптерите повече, отколкото самата форма. да не говорим, че аз ако имам шаблон зарязвам моментално всякакви пластмаси и отивам да си купя един лист алуминиева рифелова ламарина и давам от него да ми изрежат пикгард ;) това беше първоначалния ми план, който отпадна поради липсата на шаблон.

 

Ако намериш от какво да го направиш аз съм готов да ти съдействам с направата чак пък 70 лева за една пластмаса .Ако имам плочата мога да го направя без проблем. Е няма да е правен в Китай и на него да пише Фендер.

 

 

приятел, ако ще DANONE да пише на пикгарда важното е да мога да сложа 2 хъмбъкъра и един сингъл по средата :virtuoz:

 

Скоро пращах на колегата Rammkopf една плоча сандвич с алуминиево фолио от двете страни. От горната страна е малко кичозно фолиото, че е някво златисто, ама тва се лекува. Останал ми е още мат'рял от това и ще има за няколко пикгарда. Един за теб, един за мен, един за Mark Avrelii (и един за тоя дет не знае вица за синята птица) ако смята, че ще се справи с рязането, само кажете кога и къде и ще ви дам да си играете.

 

хм интересно. можеш ли да дадеш някаква снимка на фолиото? не за друго ама хъмбъкърите са златисти и може да се получи много добре. тя самата китара пак ще е червена де, ама който ми измисли подходящ цвят за пикгард при положение, че китарата е червена, а хъмбъкърите са златни му казвам евала

Редактирано от noflip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами направи си шаблона, деее!

Контура + дупките по стария. Отворите за НВ пикапите по размери на такива адаптери в нета (или някой ще ти измери с шублера). Разположението им според издълбаната дървения или пак някой ще ти измери.

Можеш да си измериш и по произволна снимка на китара от някой каталог, само ще мащабираш и готово.

 

Не е рокет сайънс цялата работа. Ще стане и ще върши работа. :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.