Jump to content
Българският форум за музиканти

Относно поставките за стена на китарите.


luter

Recommended Posts

Тъй като в стаята ми няма място за наземни поставки, затова реших да закачам китарите си на стената. Та искам да попитам има ли някакъв проблем електрическата ми китара да виси за грифа. Като помисли човек няма причина нещо да пречи, защото в музикалните магазини китарите си висят така, но са с различна тежест. Моята е от agathis - Squire Std. Strat и си е доста тежичка в сравнение с някои други китари на които съм свирил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен няма. Някои твърдят, че има. Разни хора - разни идеали :hysterical:

Моите си висят от години и не съм забелязал да има проблем.

Една например е доста дебела талпа от swamp ash и ти гарантирам, че е по-тежка от Скуайъра :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-много да ти се удължи грифа :hysterical:

 

 

Спокойно, няма никакви грижи. Единствения проблем, който виждам, е ако китарата ти е с несиметрична форма и виси на една страна. Тогава евентуално може грифа ти да се изкриви на тази страна, но и това не ми се струва много вероятно. Все пак грифовете се правят от доста твърди дърветеа и имат метална пръчка в сърцевината :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ :hysterical: А ако се удължи грифа, известно време ще я съхраняваш подпряна на пода надолу с главата. :hysterical:;);)

Сори, не се сдържах.

Дори и да е несиметрична, не би трябвало да има проблем, веси спокойно и ни съ бой.

Редактирано от Sad But True
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Подпри китарата изпраена (но не на гирифа, а на тялото).

2. Включи я в електронен тунер.

3. Удари дадена празна струна, след което докато струната звучи, хвани с два пръста китарата под хедстока на грифа и я вдигни.

Следи на тунера дали се променя тонът при вдигането за грифа.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спорез мен няма никакво значение дали виси.Стига грифа да не е лепен с някакво глупаво лепило и сутринта да намериш китарата си на 2 части :band2::hysterical:;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има значение,особено при по-евтини серии китари.Сега общо взето рискувам телефонен тероризъм,но това го знам не от другаде,а от скромния ми стаж в надигащата се сила!Имаше китари с изметнати грифове,мисля че бяха Винтидж и най-лесно беше да съпоставим тези от стената с тези,които бяха на стойки.Не знам дали е задължителна закономерност,но това ме отказа от стойки за стена и не мисля някога да ползвам такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.