Jump to content
Българският форум за музиканти

Wavelab


polly

Recommended Posts

:hysterical:

 

...аз имам само на Албански и Молдовски :cheers2:

 

 

...веднага почвам с превода на БГ ...

"Record" не означава "рекорд" - а "запис"

"Audio" на БГ е "Аудио"

"Start"= старт,начало

Stop = стоп,спри

Play = свири,пусни

...

 

BlackCorsair странно що разработчиците на wavelab са решили да напишат 240 страници като е можело да се допитат до някой като теб да им даде акъл.

SGEORGE мерси приятелю :) няма да моля никой да превежда нещо просто се интересувах дали някой не му се е налагало да го прави преди мен за да не си блъскам главата и с това. Иначе университета е русенския, специалността е информатика. Мислех че просто дават програмата за пример да има нещо в сайта но не ... определено си държат на нея. С моята дипломна си спомням как ръководителя ми потриваше доволно ръце като гледаше как върви писането на софтуер за управлението на водни помпи ... и как после се начумери като му дадох демо за 30 дни.. не че е трудно да се разбие но си става ясно как продават дипломните работи на студентите които са си чупили главите половин година примерно. Та предполагам и с това е нещо подобно само дето не мога да им вдяна къв им е кяра ... аама 100% има :)та ако някой има нещо за тая програма на бг наистина ще съм му много признателен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 40
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

...ама ти верно искаш някой да ти свърши твоята работа :)

 

...пусни подобна тема в Форума "Преводач.орг"...

...ако някой се наеме ей така - за кеф - да ти превежда "User's (Owner's) Manuals" на различни програмки - то свиркай насам - пълни сме с инфо дето чака да бъде преведено :cheers2:

...а и имай предвид,че преводача ако не се е занимавал с Sound Editing,Mixing и Mastering,ще ти преведе едни Щуротии, че по-добре да си научиш английския сам :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Работата е там, че направих един аудио монтаж и сега искам да го направя на един цялостен стерео wave file. Обаче за моя учуда съвсем не намерих някъде такава опция... Моля за помощ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..... Wavelab както повечето ако не и всички програми от този тип си имат отция за смесване на монтажа , който си направил в Wave или друг тип файл - в конкретния случай с Wavelab - за да стигнеш до желания резултат трябва да натиснеш бутона render - мисля че така се казваше , който се намира в долната част на продълговата конзолата за плъгин ефекти , с които може да обработваш целия монтаж - ако случайно си я скрил , то може да я визуализираш от едно от бутончетата на туулбара - то изглежда като умалено продълговато копие на конзолата . рендването може да стане дори и без да си слагал ефекти на монтажа , след като натиснеш бутона ще ти излезе диалогов прозорец където трябва да укажеш типа файл битове и т.н. , но нещата са твърде нагледни и логични и мисля че няма да имаш проблем , след това започва процеса на рендване който в зависимост от продължителноста на парчето трае до 2-3 минути , през които трябва да не бъзикаш нищо по програмата , след което се появява смесения файл , който остава да сейфваш в желания формат ..... това е набързо ..... не съм работил с Wavelab от 3-4 години а може и повече , но някой неща не се забравят ... желая успех , но ти препоръчвам горещо да минеш на програма от типа на Кюбейс .... това с реденето ръчно на файловете в монтаж на Wavelab е супер изнервящо ... поне спомените ми са такива ;) ... живи и здрави . Цеко :greenangel:

.......... това по горе важи за Wavelab 3 , 4 и 5 ............ 6-та версия все още не съм я виждал ,и чувал , и кой знае може нещо да са променили въпреки че не вярвам .............

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Може ли някой да ми препоръча алтернативна програмка на WaveLab?

 

Търся нещо на което да си мастерирам (най-вече просто да усилвам) миксовете, ако може да е по-леко и user friendly. Не е нужно да е супер професионална, пък ако е безплатна още по-добре :cheers2:

Редактирано от Angermeans
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Adobe Audition, ако ще я теглиш 2ката може или 3ката, защото може да ползваш с нея и vst плъгини :cheers2: Ти си реши и горните стават

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Mоля някои да ми обясни следноят вапрос....! Възможно ли е в Wavelab да се отвори даден трак и да се се запише с него вокал след това. Примерно ,както може в ADOBE AUDITION?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може!

file>new>AUDIO MONTAGE

После избираш sample rate (обикновено 44100) и ти се отваря един трак.

Даваш add stereo/mono track, колкото пъти искаш и си имаш mutitrack среда,

в която можеш да записваш, режеш, разместваш и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може!

file>new>AUDIO MONTAGE

После избираш sample rate (обикновено 44100) и ти се отваря един трак.

Даваш add stereo/mono track, колкото пъти искаш и си имаш mutitrack среда,

в която можеш да записваш, режеш, разместваш и т.н.

Мом4ета благодаря ви за отговорите!!! Пробвах вторият вариант ,но нещто не ми се полу4ава! Аз продалжавам да пробвам оба4е!!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не работя с Wavelab, но си мисля по принцип че ако Wavelab ги правеше тези неща така добре както Cubase и Nuendo (и трите програми се правят от една и съща компания производител!), щеше да е някак безмислено една и съща компания да прави три различни програми които да правят едни и същи неща... Вероятно по сащата причина Steinberg изключиха някои от функциите на Cubase в Nuendo, където пък има един куп неща които отсъстват от Cubase (за Wavelab пък да не говорим!) Мисля че предназначението на трите програми става все по специфично въпреки факта че и трите обработват аудио до една или друга степен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Може да се работи и в монтаж ,но проблема е ,че файловете трябва да се напасват на ръка . Иначе от четвърта версия може и ефекти да се слагат на всеки трак в монтажа. Принципно програмата е замислена основно за мастеринг,според мен и не е много удобна за запис на много канали.

Редактирано от Fashion
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mоже би е най-добре да пробваш някакъв софтуер тип multitrack-sequencer, никъде не е казано че трябва непременно да е този или онзи специално! Не го ползвам също, но мисля че Adobe Audition който навремето беше точно тип редактор както и Wavelab (при това доста добър!) сега включва и множество функции характерни за програмите тип multitrack-sequencer, като например мултитрак съпорт (това което ти точно на тем ти трябва!) както и подръжка за работа с миди и миртуални инструменти и ефекти!

Ако се интересуваш можеш да видиш превю тук:

http://www.adobe.com/products/audition/index.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.