Jump to content
Българският форум за музиканти

Bg Бас дайте съвет за ремонт


Recommended Posts

Здравейте . Подариха ми тази бас китара в ужасно състояние и реших да се позанимая с него . По грифа познах че е Пълдин , понеже материала е същия като Пълдин солото ми / на което Черекаров сложи прагчета /. Криво -ляво ще се справя по възтановяването на китарата , но ме притесняват ключовете които не са за тази китара . А такива големи дупки на главата за ключове за пръв път виждам . Не ми е ясно тези дупки после ли са правени или така ли са си още когато китарата е нова . Има ли такива ключове или да правя втулки?

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=31...amp;pid=9090880

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Басиста ми едно вребе свиреше с еддин орфей и неговите ключове бяха такива. Не знам обаче от къде ще намериш такива :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правят се метални втулки.

 

Купуваш ключове - и отиваш с тях до някой стругар за да снеме размерите и да ти изработи втулките.

 

Такива големи ключове има по принцип ...

 

p.s. Едно бързо линкче

http://www.stewmac.com/shop/Tuners/Bass_tu...es.html#details

 

0647_1spec.gif

Редактирано от metalhammer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, не че нещо, ама по-ужасен бас не бях виждал.

Според мен го изхвърли и не се надявай това да звучи. Всичко по него е загубена кауза.

 

Именно защотото баса много тежи и изкарва верен и плътен звук се заех с него . Между другото един колега го хареса и му го дадох за 20 лв. та той да се занимава с него .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въобще не съм се отървал , защото като взе този ми даде друг плюс 20 лв. А той освен че е ужасен и е фалшив . Интересното при него е че тялото е тънко , но е кухо . Фалшив е предполагам защото грифа е много по къс , както се вижда в албума.

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=312435

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно ли? Много яко си се преебал :) Зебрата принципно е с такива големи ключове (Имам една вкъщи разфасована (щях да правя копие на Kramer AXE, обаче не остана време и мерак, за пари да не говорим)). Естествено някой й е бил обезобразил главата, но това е друга тема. Сега този ми прилича на чамова самоделка - трябваше първо да видиш какви са дървениите на новия, преди да се навиваш (на зебрата съм почти 100% сигурен, че и тялото е било зебра (махагон/клен(явор)), но злото вече е сторено... Този синият не, че не може да се оправи и направи бомбастичен, обаче просто няма да остане много от първоначалната версия :) Бих те посъветвал да вземеш нов бридж (може да отрежеш главата, въпреки че не знам как вървят тия бривдоже и съответно дали дървениите ще оправдаят инвестицията), тялото може да го поклъцнеш тук-там, отзад за залепиш от изрезките и да се получи нещо като това:

2.jpgseioriginal5hlbk.jpgSTATUS2000-A.gifeyebass2.jpgsei.jpg

Естествено след като видиш дървенията може да пробваш да намериш от същото дърво за кърпене, лепене, рога и т.н., но не е задължително - когато е толкова далеч от средата (примерно рогата на тялото) няма да има голямо значение, виж отзад до бриджа може да се обади като звъннеш и да забележиш някаква разлика, но може и за добро да е. Може да експериментираш с различни материали, за да видиш как ще се отрази на звука. А може и директно ново тяло да направиш (може би малко по-добрият вариант в случая :) ) Успех и дерзай!

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...извинявам се за неуместната намеса...ама като ги гледам и двата баса...единственното което ми идва на ум е че за да заприличат на музикални инструменти би трябвало да им смениш... грифа... тялото...адаптерите... електрониката ... ключовете... прагчетата... струните... колана и перцето...тогава непременно ще станат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...извинявам се за неуместната намеса...ама като ги гледам и двата баса...единственното което ми идва на ум е че за да заприличат на музикални инструменти би трябвало да им смениш... грифа... тялото...адаптерите... електрониката ... ключовете... прагчетата... струните... колана и перцето...тогава непременно ще станат...

 

Разбира се че си прав . На мен не ми представлява трудност да си взема бас от магазина до 1000лв ... ако ме влечеше . Просто ей така за гъдела , да си убивам свободното време ще пооправя синия . Пък ако ще да свири добре -после ще го подаря .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майчице, мила... Пропуснах я тази тема и аз не знам защо, но сега като я гледам вече ти съчувствам. Имаш доста работа по синия бас, ако искаш да го докараш до нещо прилично на външен вид. Никой не знае какво ще излезе като материал под боята, която съм сигурен, че ще я махаш. Аз лично нямаше да имам нерви, защото нямам време, но като се замисля си е любопитно да се види какво ще стане. Може покрай всичкото това, което се каза тук да го "урочасаме" и да стане прилично басченце за без пари :punk_guitar: Знае ли човек какво се крие под грозотията :rocker:

 

Успех!

Виктор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.