Jump to content
Българският форум за музиканти

Каква програма..


maringtr

Recommended Posts

Каква програма ми трябва за да експортвам МИДИ-та към WAV, като им променям звуците (предполагам използвайки VST инструменти). Много съм бос в това отношение и нямам идея какво ще ми свърши работа. Накратко - имам backing track-ове, но са в MIDI формат с гаден миди саунд, искам да ги направя на MP3 с готин звук тип VST инструменти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-използваната е Cubase ,но за нея след това ще ти трябват доста VST инструменти за да преобразуваш миди-тата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква програма ми трябва за да експортвам МИДИ-та към WAV, като им променям звуците (предполагам използвайки VST инструменти). Много съм бос в това отношение и нямам идея какво ще ми свърши работа. Накратко - имам backing track-ове, но са в MIDI формат с гаден миди саунд, искам да ги направя на MP3 с готин звук тип VST инструменти.

 

 

MIDI формат с гаден миди саунд - Това сигорно, защото го просвирваш през вградената ти звукова картичка :recourse: (най-вероятно), но да се върнен на въпроса ти! ОТ МИДИ КЪМ Уейв, няма как да стане с натискане на две три бутончета:

1. Намираш си Cubase

2. Ще кажеш какви инструменти ти трябват, тоест какво ще просвирваш

3. Отваряш форума и темите за начинаещи тонрежисьори и почваш да учиш мастеринг, смесване честоти! Ще са ти нужни сигорно хубава звукова карта микрофон, яко колони (стидио монитори) и мощен комп

Абе не е лесна работа, ама айде успех :D

Редактирано от yellow nEuphoria
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и със Samplitude (но не препоръчвам за MIDI). Може и с Reaper. Може и със Сонар да си свършиш работата. Още повече, че в самия комплект на програмите има включени доста и нелоши инструменти. Иначе има купища подобни (MIDI2WAV) "конвертори" из Мрежата, но нищо не може да се сравни с добре пипнат инструментал.

Пък и готин звук и МР3 не стоят в едно изречение. Попрочети за форматите за звук - ной-лесно става с чичко Гугъл. Поразгледай из форума. MIDI звук не съществува. Все едно да кажеш, че нотите на Моцарт (примерно) не звучат добре. MIDI е електронния аналог на нотите. Как ще звучи зависи само от "оркестъра" - звуковия модул (НЕ карта), който възпроизвежда звук.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятели, моля ви не ми говорете като на малоумен, защото от последните два поста така изглежда - тенденция, която я има в този форум. Всеки има пропуски, аз не съм работил с VST хостове, съответно не съм знаел, че могат да ми свършат работа да си рендърна мидито. ТОВА НЕ ЗНАЧИ, че вчера по обяд съм решил да се занимавам с музика. В крайна сметка, аз съм преди всичко музикант (професионален), а с тонрежисура и смесване се занимавам от известно време, но на любителско ниво - разбирам толкова, колкото да си направя демотата в нас, за да си ги запиша хубаво в студиото - на мен това ми стига.

Редактирано от dark
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:rolleyes:

Не съм имал намерението да обиждам никого с писанията си. Но напоследък из форума зачестиха "детските" въпроси (и юзъри), та затова пиша малко по-дидактично от обикновено...

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласявам се - въпросът ми наистина беше формулиран по детски, но го задавам след като търсих дълго време нужната ми информация и не можах да я намеря. Просто съм бос точно в тази област, оттам идва и начина ми на изразяване по темата. Няма лоши чувства от моя страна, благодаря ви за изказаните мнения!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чисто практически по темата - една хитринка, която прилагам, когато няма време - в Сонар (7) слагаш на траковете един единствен инструмент - TTS (добавяш го в Synth Rack-a) - и ще бъдеш приятно изненадан. Почти не се налага да се пипа нещо по звука ;-)

Редактирано от presly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще пробвам мерси, аз сега си чакам Native Instruments Bandstand и мисля с тях да пробвам през Sonar-а :punk_guitar: Ще постна резултата да чуете, може пък на някой да му е от полза същия бекинг трак!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bandstand много го хвалят, ама е пълен ташак, по-добре смъкни такъв подобен софтуер Steinberg Hypersonic 2 ! Повече се доближава до звука на една самосвирка от преди 10тина години :D Ама разцъкай го! После почваш да теглиш инструмент по инструмент

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре ти явно си работил с VST, препоръчай ми разни инструменти, които си видял от личен опит, че са хубави...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не само аз, кажи какво търсиш и не само аз ще ти кажа има много разбирачи дето са тествали софт

Редактирано от yellow nEuphoria
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хиперсоника е уникален, аз лично съм много доволна от него ;)

 

За барабани, Addictiv Drums мисля, че се водеха(не съм сигурна за правописа), имаше и easy drummer доколкото си спомням. 

Друг хубав VST плъгин, който поне на мен ми харесва и върши работа, Virtual Guitarist/Bassist (бас китарите си ги ползвам от хиперсоника, и за това рядко използвам виртуалния басист, но и той върши добра работа).

 

За мастъринг, там компресии и т.н... (там вече само от наблюдение говоря, понеже не съм на "ти" с тази материя") имаше едни Oxford Plugins , мисля, че отново на VSt се водеха... от човек, който се занимава с това, чувам , че му вършат идеална работа.

 

Това от мен, бих се радвала, да чуя и за други Ви Ес Ти-та ;)

 

Марина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такива мултифункционални като Hypersonic/Bandstandt имат всичко. Аз лично ползвам отделни. Кефят ме тези:

Барабани - Superior 2.0 (+ семплите от предните версии, на EZdrummer, експаншъните им);

Бас - Trilogy;

Пиано - The Grand 2;

Хамонд - NI B4 II;

Синт - Korg M1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.