Jump to content
Българският форум за музиканти

Alternate Picking


Използването на alternate picking при солиране  

112 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

То ся като гледам на Феникс поста, май економито на половина съм го направил. Иначе Кольо, относно мнението ти, че повечето хора нямат проблем, а теб не те удовлетворява, ами то си зависи какъв таван си си поставил. Ако твоята техника на теб не ти харесва, то тя за някой друг (с по-малко опит най-вероятно) би била самото съваршенство. Въпрост е човек да прецени за себе си имайки предвид от колко време свири и т.н. Аз лично за себе си знаейки от колко време свиря и какъв опит имам, мога да твърдя, че се справям що-годе сносно, все пак човек се учи докъто не даде фира по някоя магистрала, че май ся тва е най-разпространения начин да умреш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 60
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз незнам какъв пикинг точно ползвам, гледам да ми е удобно просто. А ако свиря по уроци, спазвам всички дадени указания и следователно пробвам дали има подобрения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам никакъв смисъл да си кача ръката и да ударя надолу, безсмислено движение. Освен ако не искам да акцентирам де... :)

 

Смисъла, поне при мен е, че в момента, в който реша да "икономисам" малко и синхрона м/у ръцете ми се разклаща. Затъ ползвам икономичното само за някои лесни, повтарящи се рифове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Alternate му е майката :) Е, поне за мен де :) Дълго време използвах горе споменатия economy, но винаги се дразнех колко не сигурно се чувствах с него. Липсваше ми стабилност ( това вече може да е индивидуално ). Пък и като се има на предвид, че economy става предимно за гамови движеня от сорта 3 тона на струна, а alternate е доста по-универсален :) Това най-ясно се усеща като се свирят секвенционни движения и по-оплетени редувания на тонове. Незнам, поне аз така ги усещам нещата, може на някой да са му по-удобни тези неща с eco. Та, от както минах на alternate преди няколко години, съм изключително доволен. Супер стабилно се чувствам, все едно забравям за дясната рака и не я мисля. За бързи пасажи е N1 за мен. Сега за атака нз колко точно има значение, но ако има ще е в полза на alternate :P Вече за синхрона мисля, че при единия и другия начин се дължи на practice, нз дали някой те предрасполага по-лесно към синхрон ;) Та тъй :) Жули си нагоре-надолу и не го мисли :) Не че отричам economy, бих го изпозвам ако сметна за добре в дадена ситуация :) Иначе, аз използвам предимно alternate в свиренето си, суйп. за арпежи и легатото си е легато :)

 

П.П. Трябва да се добави, че всеки си има стил и маниер на свирене и това също указва влияние :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предимно използвам Алтернейт, поне се опитвам доколкото мога, но според мен това е техниката, която дава най-добър контрол, а и според мен най- много се доближава до свиренето с пръсти при класическата китара, където номера е винаги да редуваш показалеца и средния пръст и ръката да е максимално отпусната!

Имам проблеми с алтернейта разбира се и си мисля ,че е от грешна постановка....просто като се спускам към високите струни понякога ги закачам с палец и ги заглушавам без да искам! Изгледал съм доста китаристи, които използват тази техника и ми прави впечатление, че или си извиват характерно палеца към показалеца или атакуват от различна позиция и то още от китката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам никакъв смисъл да си кача ръката и да ударя надолу, безсмислено движение. Освен ако не искам да акцентирам де... :)

 

Смисъла, поне при мен е, че в момента, в който реша да "икономисам" малко и синхрона м/у ръцете ми се разклаща. Затъ ползвам икономичното само за някои лесни, повтарящи се рифове.

 

 

E, разбира се, както си си свикнал. Въобще не казвам, че няма смисъл, имам предвид че за мен няма такъв просто. Аз дори отскоро разбрах че това се наричало economy, иначе така ми идва натурално...

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предимно използвам Алтернейт, поне се опитвам доколкото мога, но според мен това е техниката, която дава най-добър контрол, а и според мен най- много се доближава до свиренето с пръсти при класическата китара, където номера е винаги да редуваш показалеца и средния пръст и ръката да е максимално отпусната!

Имам проблеми с алтернейта разбира се и си мисля ,че е от грешна постановка....просто като се спускам към високите струни понякога ги закачам с палец и ги заглушавам без да искам! Изгледал съм доста китаристи, които използват тази техника и ми прави впечатление, че или си извиват характерно палеца към показалеца или атакуват от различна позиция и то още от китката.

 

Има много фламенко китаристи които не ги редуват винаги ами суиипват на горе с показалеца или средния :)

Аз като почнах да свиря и ми беше по-лесен алтернета ама къде ли четах че economy е по-добър и от тогава се мъча така да свиря. Но според мен в повечето случаи зависи кво ще свириш. =)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен тва са глупости... Един музикант като свири не мисли "а са тука на горе ли да ударя, надолу ли... или па нагоре и на долу за да спестя енергия с която да ударя по-бързо повече ноти...". Музиката не се изразява в това в ква посока удраме нотата... Както я чувствам така я удрям.

(:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами виж сега, аз понеже не ги чуствам нещата много, имам нужда да ги мисля тези работи :icon_shithappens: , както и доста други хора тук, явно. Но ти разбира се далеч не рябва да го правиш, щом не те кефи. Прави музика, няма нищо по хубаво от това :icon_shithappens: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно се получи мисъндърстендинг. Естествено има част от живота на всеки китарист когато е ангажиран с това с как върти перцето. Просто се опитвам да дам друго виждане на младите щото виждам че доста се изговори по тая тема... :icon_shithappens:

(:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже се оказва че съм непросветен в материята, за д ане кажете нещо, си направих една бърза експертиза докато свиря някой лийд и какво се оказа:

Първо суиип, после пак, после тапинг се мерна, после пак суиип, алтърнейт, странно усукване на грифа(нямам ръчка - налага се понякога) после алтърнейт, легатура при която ударих няколко пъти по струните но знам само че първия беше надолу, и тъй нататък...

 

Експертизата показа, че наистина не се замислям коя точно техника използвам... Като задълбоча съзнанието си се оказва че има пасажи например които могат да се изсвирят както с алтърнейт така и със суийпове...

Са забелязах че има някъв Икономик... ми не виждам ква е икономията в него - при алтърнейта няма почти ниекво движение в ръката, пък че да го и икономисваме, брех...

(:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

когато можеш да свириш едно нещо със чувство, лекота и правилна ритмика, така че всички около теб да те гледат като бог, не мисля че на някой ще му пука къв пикинг използваш или така нататък ... НА КОЙТО КАКВОТО МУ Е УДОБНО ... тая анкета замязва малко на темата "кой какви перца ползва" ... и смисълът е ? никакъв ... ако ще и teeth picking ползвайте, като не може да отлепите и 2 ноти няма смисъл ... учете си ги тези неща, прогресирайте, но дискусията им е излишна ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми имаше един даскал по китара който точно тва проповядваше... Все пак никой не може да те научи да държиш вилицата.

Lekov: радвам се че има съгласни с мене...

(:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.