Jump to content
Българският форум за музиканти

проблем с лампова глава закупена от форума


Recommended Posts

здравейте колеги,имам следния проблем купих си лампова глава от един съфорумец и свире6е добре до момента в които той не си тругна и така и не чух нишо за него пове4е.Както и да е искам да я оправя защото ми харесва когато свири.Та проблема е следния като я вклю4а има 3 варианта:пурви най рядко сре6тан и най добар свирва веднага и припуква след 20тина секунди няколко пути и няма ядове грам 3-4 4аса през които свиря.2ри вариант :вкючвам я и припуква и шуми като грамотеви4ки 1-2 минути и после се оправя и се свири . И най шибания вариант които няколко дни саом тои се проявява пука и шуми постоянно.И сега да уточня 4е 6ума и пукането не намаляват дори и при напулно намален волюм този 6ум спира единствено като изклу4а колоната като вутре в самата глава се 4ува(за6тото нали знаете как се 4ужа дори и китарата много тихо когато няма колона)Та ре6их да я отворя и да 4у1 откаде идва тоя 6ум и установих 4е е от голям трансформатор по средата но не знам дали птосто от тоя трансворматор не се 4ува просто изходния сигнал които си е сус сму6тения.Та не знам аз за пурви пут виждам лампова тиква нямам идея какво мойе да е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Научи се да пишеш. След това можеш да пуснеш едно негативно мнение за човека, който ти е продал усилвателя, за да не се опарят и други (ако приемем, че той е виновен за ситуацията).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай , чакай как така изключваш колоната . Не може да оставиш лампов усилвател да работи без товар -т.е. да извадиш жака на колоната ей така . Едва ли ще се оправиш сам .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай , чакай как така изключваш колоната . Не може да оставиш лампов усилвател да работи без товар -т.е. да извадиш жака на колоната ей така . Едва ли ще се оправиш сам .

едва ли не е предвидено слу4айно изваждане на жака,вупреки 4е в моя слу4аи не бе6е слу4айно.Както се казва има дуракоустойчива за6тита предполагам а ина4е сам няма да се оправя затова търся мнения на хора които разбират.Описал сум проблема максимално то4но и които е наясно сус принципната работа на такава ма6ина би трябвало да има идея

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Научи се да пишеш. След това можеш да пуснеш едно негативно мнение за човека, който ти е продал усилвателя, за да не се опарят и други (ако приемем, че той е виновен за ситуацията).

завършил съм филология едва ли не мога да пи6а (тук не см е на изпит)а ина4е с негативни мнения не се занимавам имам конкретно желание да си ре6а проблема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърде е съмнително че има защита . Причините за брума може да са най разнообразни -лоши контакти по жаковете , студени спойки , потециометри , повредени кондери , нагорели кабели, повредени лампи , повреден захранващ или изходен траф и още неща които може да съм изпуснал . Така че Парни Валяк или Метълхамър са хората на коита да пишеш във форума .

Ако имат време ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ как взе дипломата?

Добре, че не си станал лекар...

ами вззех я без особен проблем не ми се заяжда ина4е бих отговорил и на двама ви ама искам да си пи6а с нормални хора аз не знам 6то в техни4еска тема от 4 мнения 3 са на комплексирани хорица на тема граматика и правопис Странно някои хора как им се губи време :thumbs_up: ама 6то не се обайдате на милен цветков или проф ву4ков поне да хората да ви 4ууууууят божее слушам и не вярвам на о4ите си

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърде е съмнително че има защита . Причините за брума може да са най разнообразни -лоши контакти по жаковете , студени спойки , потециометри , повредени кондери , нагорели кабели, повредени лампи , повреден захранващ или изходен траф и още неща които може да съм изпуснал . Така че Парни Валяк или Метълхамър са хората на коита да пишеш във форума .

Ако имат време ...

ясно благодаря за инфото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ как взе дипломата?

Добре, че не си станал лекар...

ами вззех я без особен проблем не ми се заяжда ина4е бих отговорил и на двама ви ама искам да си пи6а с нормални хора аз не знам 6то в техни4еска тема от 4 мнения 3 са на комплексирани хорица на тема граматика и правопис Странно някои хора как им се губи време :thumbs_up: ама 6то не се обайдате на милен цветков или проф ву4ков поне да хората да ви 4ууууууят божее слушам и не вярвам на о4ите си

Не са 3ма, повече са.Нормалните хора пишат с точки,запетайки,главни букви .

На другите нещо им липсва-мислете си какво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък, ако имаше нормални хора, на човек като Вас, не би трябвало да помогнат.

Най-малкото, защото не проявявате уважение към Българският език, господин Филолог!

 

Съфорумници, защо помагате ??? :thumbs_up:

 

Като се появи следващ такъв, просто си трайте, толкова ли е трудно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък, ако имаше нормални хора, на човек като Вас, не би трябвало да помогнат.

Най-малкото, защото не проявявате уважение към Българският език, господин Филолог!

 

Съфорумници, защо помагате ??? ;)

 

Като се появи следващ такъв, просто си трайте, толкова ли е трудно?

 

Трудно ми е защото ми е жал за апаратурката .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай , чакай как така изключваш колоната . Не може да оставиш лампов усилвател да работи без товар -т.е. да извадиш жака на колоната ей така . Едва ли ще се оправиш сам .

едва ли не е предвидено слу4айно изваждане на жака,вупреки 4е в моя слу4аи не бе6е слу4айно.Както се казва има дуракоустойчива за6тита предполагам а ина4е сам няма да се оправя затова търся мнения на хора които разбират.Описал сум проблема максимално то4но и които е наясно сус принципната работа на такава ма6ина би трябвало да има идея

 

Когато започне да шуми, пробвай да я удариш отгоре с ръка, вероятно е да спре да шуми ( не се бъзикам). Често се среща при по стари уредби, нямам техническо обяснение, някой друг от технически грамотните колеги сигурно има. И никога не изключвай товара ( говорителя) на главата, докато работи. Равносилно е на каране на кола без масло в двигателя. Щом имаш лампова уредба, препоръчително е да поровиш в нета и да се снабдиш с информация за правилната им експлоатация и често срещани тривиални проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо - не те знам каква филология си завършил, обаче мен лично би ме било срам да парадирам какво съм завършил, имайки предвид какво ниво на езикова култура показвам...

 

Второ - като квалифицираш колегите няма да си спечелиш повече спомогливост от околните, даже напротив. Хората ти помагат в момента, не защото си помолил некадърно, ами защото им е жал да не окипазиш повече техниката.

 

Трето - Щото, Тони, като не им помогнем само после на съвестта ще ни тежи (отговарям в първо лице множествено число, нищо че в случая не съм особено полезен, факт е, че се опитвам да помагам на всички, на които мога), че някаква техника си е заминала без време...

 

Четвърто - така както ми го описваш ми намирисва на някоя стара глава/копие по схема с не добре сметнати трафове - може би въобще не са били предвиждани тия трафове за тая дейност и съответно си показват рогцата. Но както споменаха може да са много неща. Най-добре се обърни към специалист и по-конкретно ParnyValjak и Metalhammer са добри специалисти (да не кажа дори едни от най-компетентните относно ламповата техника в тоя форум). Така описвайки 3-те случая, които дефакто не се редуват във вренмето ти не описваш 3 случая, а 3 фази на някакво развитие на проблем. На твое място не бих гледал още колко ще трае главата без кабинет или на тва дередже, а бих се свързал с някого за помощ.

 

Поздрави,

Влад

 

П.П. Ако искаш уважение, уважавай околните - малко е нагло да квалифицираш и да очакваш адекватно отношение ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.