Jump to content
Българският форум за музиканти

счупено тремоло - някакви идеи?


Recommended Posts

и на мен ми се щеше да намеря ново тремоло, но до сега не съм намирал.преди доста време бях ходил във Фактор, но от там направо взеха да ме ориентират към майстор, който щял да нагоди тялото към друго тремоло и аз се отказах. а иначе, ако се намери някой който може да изработи нова част, да свирка, за парите ще се разберем, стига наистина да е възможно да се изработи качествено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предварително се извинявам, защото малко ще се отклоня от темата, която съм отворил, но преди малко отделих повече от час, за да изчета почти всички в една тема за музикални магазини и когато се опитах да пусна отговор там, се оказа, че темата е затворена (или поне на мен не ми даде да пиша), затова да попитам тук. става дума за магазин xxxx в София. Четох, че един пич е писал, че си е оставял китарата там за поправка, както и че там продавали части за китари. За първи път го чувам този магазин и понеже не съм от София, а доста го хвалят в другата тема, ако някой е информиран, да ме светне, има ли го още този магазин, къде точно се намира (ако може точен адрес или поне обяснение като за див селянин :thumbs_up: ) Дали би могло да се намери решение за моя проблем там - направо да си купя нов чаркаляк, че вече говорих с 3 стругари и на никой не му се занимаваше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С лепилото пробва ли?

Такова тремоло няма да можеш да си намериш вече - не се произвежда.

А друго едва ли можеш да сложиш без да правиш модификации по китарата.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С лепилото пробва ли?

Такова тремоло няма да можеш да си намериш вече - не се произвежда.

А друго едва ли можеш да сложиш без да правиш модификации по китарата.

 

А е Евтиме,

Защо вместо да се опиташ да могнеш, винаги изтъкваш как няма да стане това или онова, човека знае как не става, иска да разбере как става.

Извинявам се на всички но просто не се сдържах.

Стига сте пълнили главата на човека с глупости. Лепила и простотии, стига вече с този стремеж да минем тънко, лепилото ще хване, ама при малко по агресивно използвне на тремолото му са и*а мамата. Щото кат гледам снимките, в тази част е гнездото на ръчката

Освен това повърхността ,която ще се лепи трябва да е много добре обработена и почистена, а ЦАМ-а има едно гадно свойство от алуминия , окислява се на момента.

HRS ви каза много ясно и разбрано , че ни се заварява, ни се лЕпи!

Единствените начини (за дълготраен резултат) са ново тремоло (със съответните допълнителни работи)или изработка на нова част (ама там трябва да е наистина някой много съвестен фрезизст, щото ми се е случвало, кат кажа че е за китара и почват да си мислат, че кат бяга 1мм няма проблеми). Или евентуално ровене в e-bay за такова тремоло.

bmo не знам с какво се занимаваш, но ако имаш под ръка човек технически грамотен да снеме размерите и да ти направи един хубав чертеж, останалото вече е по-лесно, а ако ти можеш да си го направиш още по-добре.

П.П. А тука прочетох и че лепилото се ползва за тръби виско налягане, в повечето случай така нареченото високо налягане не е повече от 8 атмосфери, освен това при тези тръби има постоянно натоварване на въпросните съединения, в тремолото освен постоянното натоварване(струни и пружини) има и ударно такова.

Редактирано от Sad But True
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хич не са глупости това което се говори!Покси пол не е най-доброто в случая, но има лепила, които са специално за метали - течен метал - двукомпонентен, като пластелин е аз имах един едната част беше синя а другата жълта и като се смесяд добре става зелено.Продавата се по железариите и поради вискозитета му би запълнило конкретната сглобка.Лепил съм сцепвания на 22" чинел и не ме е подвеждало, тоя чинел си ядеше дота бой и който ми каже че е малко натоварване, явно не е пипал и усещал вибрациите на голям чинел след като е ударен.За изработка - винаги може да се направи.Пробвай с лепилото и ако стане - супер, а ако ли не(което много ме съмнява) то ще си загубил 3-4 лева...

Поздрави,

Марин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Poxipol-a го споменах на шега малко. Но идеята беше точно за специализирани лепила. Вече собственикът си преценява дали МОЖЕ да използва в конкретния случай този подход. Притеснението идва най-вече от захващането на пружините и разпределението на опъна.

 

И никой не отрича, че е най-добре вместо да се поправя, да се смени тази част.

Редактирано от prayer4eto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

liquid_death имам два въпроса.

Как звучеше чинела след това?

Колко време изкара въпросния чинел?

 

prayer4eto, ако идеята беше да се спретне нещо, колкото за момента, ок.

Но човека си каза , че държи на този инструмент и го има от много години, и предполагам че иска да го има още.

А лепилото в никакъв случай не е дълготрайно решение, колкото и здраво да е.

Особено за пружините, както ти забеляза :).

Редактирано от Sad But True
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам откъде си,но тук във Варна има специализиран магазин на Локтайд. Избора на лепила и силикони е главозамайващ.

Има за различни метали, за въстановяване на повредени резби устойчиви на различни налягания,химии и т.н. Несъмнено ще имат нещо като за теб и ще е по- добро от битовите лепила,които продават навсякаде. Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чинела си е все още с лепилото.Изкара блъскане поне 4 месеца преди да си взема друг и да го оствя резерва.А звука му се сговни точно като става с заваряните спукани чинели!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам отзад къде се закачат пружините, но предполагам, че едното място е на отчупеното парче... Така, ако решиш да минеш по-тънкия метод - със лепило за метал, въпреки, че ако се окислява бързо материала може да изиграе лоша шега, евентуално ако има мегдан да залепиш една метална пластинака по цялата дължина на детайла от двете страни, а ако няма изрежи някаква и сложи отгоре където минават струните, като съответно направиш птворите за тях. Това с цел заздравяване на детайла, понеже колегите са прави, че държи бая усилие и в крайна сметка ако има и закачена пружина на отчупеното парче ще стане мазало... В крайна сметка детайла не ми се вижда никак сложен и на правилното място ще ти направят такъв без проблеми.... Но къде има добър фрезист и стругар не зная.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтиме,

Защо вместо да се опиташ да могнеш, винаги изтъкваш как няма да стане това или онова, човека знае как не става, иска да разбере как става.

Извинявам се на всички но просто не се сдържах.

Стига сте пълнили главата на човека с глупости. Лепила и простотии, стига вече с този стремеж да минем тънко, лепилото ще хване, ама при малко по агресивно използвне на тремолото му са и*а мамата. Щото кат гледам снимките, в тази част е гнездото на ръчката...

 

Aко ми беше прочел предните мнения, щеше да ти стане ясно защо не препоръчвам смяна на тремолото. Явно за теб е по-важно да дадеш някакво отрицателно мнение, обаче. Charvette е стара китара и е добре да остане с оригиналното си тремоло, дори това да е по-голяма занимавка, отколкото ново тремоло. Плюс това съм дал съвет какво МОЖЕ да се направи - да се ремонтира тремолото, и то не защото е по-евтино, а за да се запази оригиналното. Какъв ще е тоя Charvette, примерно с тремоло за 40 лв от магазина? Иначе начини бол, ама не мисля, че автора написа темата за да попита "мога ли да си купя първото тремоло, което видя в магазина и да го дам на лютиер да го монтира?"....

Единствения приемлив "не тънък" вариант е да се потърси същото тремоло на старо из нета..

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.