Jump to content
Българският форум за музиканти

Bugera 6260 Vs Peavey 5150


Valserp

Recommended Posts

Аз чак сега разбрах че Бугера всъщност е ново име на Берингер :)

Аз отскоро имам едно 30W кубе с вграден С-Амп и отделно дигитални ефекти на Бери(копие на едно по известно такова) , за вкъщи. Звука ми харесва, но дефекти се появиха още на втория месец, а аз го включвам точно 2 пъти в месеца :D Незнам кво му е , но на моменти се появяват някакви шумове(може би студени спойки, знам ли, не разбирам )

Гаранционно е , но ми казаха че ще пътува до София (аз съм във Варна) и там вече божа работа колко ще седи.

Междувременно му хванах цаката с един средно силен , юмручен удар отгоре шумовете изчезват и не се появяват до следващото включване :) Няма да се занимавам с гаранциония сервиз. Ще си го ползвам докато каталяса, пък после ако е рентабилно ще го дам да го ремонтират някъде, ако не го засилвам в казана :singer:.Наясно съм че е боклук, но все пак ми звучи много по добре от подобно кубе(на подобна цена) Фендер, каквото съм пробвал...

Така че според мен , като замисъл и копиране на нещата са ок, обаче изпълнението е лишено от всякакъв контрол на качество явно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 33
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Кое е устойчиво и кое не е, ще си проличи с времето от юзър ревютата.

Някъде си чел, че се трошат ли?

 

Абе трошат се или идват направо счупени - поне доколкото съм чел. Има и здрави бройки, които издържат дълго време и служат вярно на пътуващи музиканти. Проблемът при нас в БГ е, че не можем да влезем в магазина и да си тестваме една Бугера - трябва да я поръчаме и после да стискаме палците на краката в надежди, че няма да пристигне на части.

 

Нямам нищо против евтините продукти - някои от тях всъщност си вършат работата задоволително. Но явно Bugera не е чудесно попадение - поне не в моите очи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имайте предвид, че клипчето е доста компресирано! Наживо нещата ще седят доста по-различно. Бугера има доста по-пробивна среда и съм убеден, че в банда ще се чува по-добре. Освен това звучи по-богато. Друг е въпроса че теста не е много професионален... нивото на брума е ужасно високо. Като цяло за мен Peavey-то има странен тон, като се има предвид, че съм закърмен с Marshall и Bogner... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера, най случайно, в един музикален магазин попаднах на съответния амп и не можах да се сдържа да го пробвам. За целта използвах и един Епифон Стандард от магазина.

 

На кратко- не ми хареса, въпреки чe си струва 700те лева. Драйв канала има много гейн и е добър за тежка музика, но ми се видя доста безжизнен, определно не мой тип. Чистият не става много, много ( от моя гледна точка - хич ), но за тези пари толкова. Не изглежда чуплив на пръв поглед, но за качество на потове и тн. не мога да преценя, същите се въртяха доста лигаво.

 

Като цяло (пак според мен), добро съотношение цена качество, ако приемем, че няма тенденции да се скапва.

 

p.p. Лампите не бяха от позната за мен марка ( мисля, че пишеше Бугера на тях) преполагам че са китайски

 

р.р2 Пробвах го с 2 по 12 Маршал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.