Jump to content
Българският форум за музиканти

Помотнете на абсолютен начинаещ


Recommended Posts

Искам да свиря на барабани , но вече свиря на китара така че не мога да хвърля мнаго пари. Утре ще пътувам до Враца там има един музикален магазин и ще си купя палки и мисля ,че продаваха някакъв солов барабан (ако така се нарича) ,но нямам представа каква марка е . Какво бихте ме посъветвали така като един абсолютно начинаещ ? ??? - даже незнам как се настройват барабани един познат ще ми помогне да го настроя и да питам после към този барабан ще мога ли да добавя фус , чинели , каса , защото нямам много кинти ,а и незнам какво правя просто много ми се свири на барабани и искам да стана добър ???

 

 

(Незнам как се наричат частите в един комлект барабани така че може да съм объркал някой термин)

Редактирано от El`ToRo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!Аз съм започнал с барабани ,но сега свиря на китара ,ти пък обратно:)Та исках само да ти кажа,че можеш да си намериш свестен комплект Амати или Тактон с примерно два чинела и фус (зависи и каква музика ше свириш)но като за начало ще ти е достатъчно.Щом нямаш много пари може да потърсиш и нещо втора ръка прегледай раздела Продавам може да се намери нещо.Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де ама аз искам примерно да си взема едно барабанче да си дрънкам ,защото съм в блок и ми е рано за цял комплект . Колкото и тъпо да звучи с майка ми няма да можем да се разбереме.Трябва бавно и славно да започна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз малко не мога те разбера,ти няма ли да свириш с някой примерно,защо ти е само соло барабанче,и дори и да си вземеш само соло пак ще вдигаш достатъчно шум,че да дадеш повод на майка ти да ти счупи палките в главата,ама то си е твоя работа,ако ще си взимаш нещо,вземи си както каза колегата нещо на амати или тактон,ама не нови,първо не си заслужава и второ дали ще е нов или втора ръка няма голяма разлика,само парите.Та разтърси се във форума излизат понякога някой ефтини солота,ама според мен по добре си купи цял сет,за 200-250 кинта мое си намериш някое сносно амати,дерзай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D Казва се малък барабан ! Вземи си на старо някое Амати ако си решил да спестяваш пари,да! може да си караш със м.барабана и в последствие да си купиш останалите части. :)

 

А щом неискаш да вдигаш шум в къщи ще ти трябва глух барабан /drum pad/. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам и аз какво искам .Ходиш до Враца пича имаше само един барабан на Mapex за 250 лв и ми каза ,че бил много добъри. Също ми каза да съм си взел направо нови барабани защото като взема 2-ра ръка трябвало да сменям кожи и щяло да си излезе пара . Вие кажете кво мислите в смисъл не искам да си взема целия сет и после да се окаже че съм се прецакал . ????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам и аз какво искам .

Ей тва все едно слушам някоя мацка.Ти като не знаеш кой да знае бе мен?

Виж дали имаш място за барабани където да свириш без някой да ти се кара че събаряш блока и тогава си реши кво ще правиш.Ако си вземеш само барабанче няма как да станеш барабанист освен да задобрееш с тремолото повече от Майк Манчини,пък и то си е доста шумно.Така че както ти предложих отначало вземи си по евтин комплект,научи простите ритми ,посвири с метроном за да не избързваш или забавяш и чак тогава може да си вземеш по скъп комплект.Това е моето мнение айде със здраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам и аз какво искам .

Ей тва все едно слушам някоя мацка.Ти като не знаеш кой да знае бе мен?

Виж дали имаш място за барабани където да свириш без някой да ти се кара че събаряш блока и тогава си реши кво ще правиш.Ако си вземеш само барабанче няма как да станеш барабанист освен да задобрееш с тремолото повече от Майк Манчини,пък и то си е доста шумно.Така че както ти предложих отначало вземи си по евтин комплект,научи простите ритми ,посвири с метроном за да не избързваш или забавяш и чак тогава може да си вземеш по скъп комплект.Това е моето мнение айде със здраве!

Тука малко грешиш,преди няколко години ходих на уроци при Димитар Димитров-гумата,по старите барабанисти знаят какъв е изрод и как убийствено свири суинг.Та той ми каза така,,когато започнах да се занимавам с барабани,свирих само на барабанче,Палиев,сола за барабанче и т.н,а другите се хвърляха само на комплект,и след време като минах на комплект не ми беше проблем да исвиря всичко на Улрих,а другите още се мъчиха да направят нещо"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука малко грешиш,преди няколко години ходих на уроци при Димитар Димитров-гумата,по старите барабанисти знаят какъв е изрод и как убийствено свири суинг.Та той ми каза така,,когато започнах да се занимавам с барабани,свирих само на барабанче,Палиев,сола за барабанче и т.н,а другите се хвърляха само на комплект,и след време като минах на комплект не ми беше проблем да исвиря всичко на Улрих,а другите още се мъчиха да направят нещо"

 

Ами целта е да не объркваме момчето ,сега почва дето се вика.Аз примерно съм почнал на гума (от калобран на кола) и две палки и с школата на Д.Палиев и упражнения за дясна и лява ръка,но като имаш възможност да си купиш барабанче или цял комплект ,защо не?Пък и ще можеш да свикнеш и да координираш ръце крака.Ако имаш идеи дай ги на момчето а не само да ме апострофираш.Наздраве! :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм начинающ и засега комбинирам всевъзможни упражнения за техника върху практис пад-а вкъщи с репетиции 1-2 пъти седмично на цял сет. Вече поръчах чинели, надявам се до ЧНГ да си купя и барабани. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помня преди време в музикалното "Любомир Пипков" първо се учеше малък барабан (барабанче), а чак 11 и 12 клас на комплект. Даже докато учеха барабанче и тимпани им забраняваха да пипат комплект (не че не свиреха де). Май ако искаш да правиш нещата като хората - това е правилния път - първо само на барабанче. Ако ще джаскаш само за кеф - купи си директно барабани, прогреса обаче няма да е на необходимото ниво. Да се свири само на барабанче да си кажем честно е по-скоро скучно, но едва ли има по-ефективен начин за усвояване на основата. Уви - този момент го пропуснах отдавна:punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.