Jump to content
Българският форум за музиканти

Les Paul


Toni96

Recommended Posts

Здравейте!

Аз съм нов във форума и свиря на китара от 2 години.

Таа исках да ви попитам нещо:

Търрся си китара Les Paul до 1000лв.

При възможност да е Epiphone но може и друга.

Чудя се дали да си я взема на старо или да си я купя от София.

Та ако може да ми предложите някакви оферти,да ме посъветвате нещо или пък да ми кажете откъде мога да си купя китара в София (име на магазин,кординати...)

Благодаря ви за отделеното време!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе тия Греко не ги знам, ама гледам, че ключовете са пластмасови. Аз ще си взема Епифон от Томан ще го поръчам и ще излезе към 800лв :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш много възможности. Epiphone, Richwood от Капъша(чака се), Vintage от RF, Може да огледаш Cort, Blade, Stagg дори...

Просто обиколи, чуй и си харесай - както винаги, това е най-доброто, което можеш да направиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе тия Греко не ги знам, ама гледам, че ключовете са пластмасови. Аз ще си взема Епифон от Томан ще го поръчам и ще излезе към 800лв :P

 

Значи и някои Гибсъни(май болшинството стари) не са за предпочитане спрямо Епифон, 'щото ключовете им са пластмасови... Мани таз' история либовна :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един сет ключове срува 40-45 лв има ги почти във всеки музикален магазин това да е .....

Важното е да е от хубаво дърво и давади добър тон а това се сменя за 5 мин точно

чао и успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами трябва да са от слонова кост с позлатен или в най-лошия случай посребрен обков.

 

Също е добре ако имат диамантено покритие 24 карата, че каквито железни пръсти имаме от упражнения всички, ха сме ги пипнали, ха са станали на прах :)

 

А сега сериозно - вярно е, че не траят много на издевателства, но лесно и евтино могат да се сменят с наистина добри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...пластмасовите ключове на лес пол моделите са ми едни от най-противните с тоя зелен цвят като на мухъл ...това е първото нещо което бих сменил по такава китара...може и да са добри ключове, но на мен никак не ми изглеждат добре...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клювете при Гибсън са въпрос на традиция и на мен лично винаги са ми допадали, но наистина не са особенно добри, съдейки от такива на бивши мои Гибита, имат тенденцията да се разхлабват и да не държат строй, в резултат на което, лично аз предпочитам вариантите с метални и се придържам към тях напоследък

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако дерта е до ключовете, от опит с Гиби, мога да твърдя, че

ако се сменят с ключове "Бостън", няма да имате никакъв проблем,

даже доволни ще останете.(и от качеството и от цената им)

Естествено, ако искате запазете оригиналните, защото ако някой ден

решите да продавате, евентуалният купувач може пак да си пада

100% натуралист.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ебаси..2000 евра да даваш за китара и да трябва да и сменяш ключовете...ше се застрелям ако ми се случи...

 

Само Hagstrom, пичове!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.