Jump to content
Българският форум за музиканти

Една голяма дилема


kkertev

Recommended Posts

Така......да започна с това че вече 18г. се опитвам да свиря на китара(все още не успешно). :icon_shithappens:

Имал съм доста китари предимно Ибанез и Джаксан.

Последната ми китара е Ибанез рг престиж H-S-H,преди 1 месец влязох в един магазин .............. и пробвах китара тип Фендер.

Тази китарка просто заспа на ръката ми,усещане,удобство звук абе всичко за което се сетите.(поне според мен).

Тръгнах си с нея,всичко беше чудесно но има един малък проблем.Китарата е S-S-S

Адаптерите който съм сложил са Dimarzio HS-3 и трите.

С групата ми свирим доста твърд метал.Мисля си че Фендера може (ще издъхне)по този начин.

Имам възможност да заменя бриджа с Dimarzio steve special.Но ще трябва да сменя и пигарда с H-S-S.

Определено предпочитам Фендера пред Ибанеза,по удобен ми е.

Давайте съвет какво точно трябва да се случи според вас.

Благодаря предварително.

Поздрави KKertev

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, разгеле някой да каже и хубава дума за Fender в този форум!:icon_shithappens:

 

Не допускам да не си се сетил за това, но идеалното решение на тази дилема е single-sized humbucker. Един Super Distortion и си готов, според мен. Аз имам Fast Track 2 - също много мощен, но малко по-"среднист" ... въпрос на вкус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, както каза колегата отгоре.

 

Макар че ако те кефи звука така, какво ще му издъхне на Фендера...

 

Но поне за бридж си е готско един хъмбъкер сингъл размер, а на нек да си оставиш страт звука. Сиймър Дънкан имат много яки, но ти вече имаш ДиМарзио, пък и те имат яки модели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сингъл сайз не звучи като двоен хъм-имах димарзио чопър на Фендера и го махнах,ако модела е издълбан изцяло под адаптерите като на Ам. стандарт най-добре сложи двоен (даже мога да ти предложа един SD trembucker)-ще звучи доста по здраво,стига да не те смущава "фасона"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами щом имаш възможност направо си поръчай пикгард H-S-S (или H-H) и сменяй бридж адаптера...пък каквото излезе. предполагам, че за 'твърд метъл' ще е по-добро решение...другия вариант е да сложиш хъмбъкер в форма за сингъл и така няма да ти трябва нов пикгард...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кирил ти вече имаш хъм в сингъл сайз - Dimarzio HS-3.

За Ингви, Мейдън драйв е напълно достатъчен.

СъЩото е положението със Сеймър Дънкан - джеф бек джуниър.

 

Според мен китарата ти не е дълбана за хъмбекър.

Нямаш проблем - да пробваш моя Сеймър Дънкан - джеф бек джуниър,

но едва ли ще е много по разлино от Dimarzio HS-3.

А да дълбаеш китарата е работа за сериозен лютиер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, HS-3 наистина, конструктивно погледнато, е хъмбъкър, но е със слаб аутпут и е предназначен да звучи по-скоро като vintage сингъл.

 

От друга страна и аз мисля, че, най-малкото на 2-ра позиция (бридж + мидъл) би трябвало комбинацията да е достатъчна за неаграрен метъл. Зависи как се настрои и апаратурата след китарата, все пак.

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям Тони. HS 3 са си хъмбукери с доста добро качество. Особеното при тях е че са с доста нисък output,коетоти дава предимството да дъниш преампа колкото си искаш.Оттук нататък ти трябва наистина добър преамп. Разбира се това е лично мое мнение. :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кириле, удобството на китарата е най-важно.

Щом Страта ти е лепнал добре, задръж го!

За бриджа бих ти препоръчал DiMarzio Tonezone в сингъл формат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кириле, удобството на китарата е най-важно.

Щом Страта ти е лепнал добре, задръж го!

За бриджа бих ти препоръчал DiMarzio Tonezone в сингъл формат.

Да както казах от начало имал съм доста китари,не помня вече.

Това е ЕДИНСТВЕНАТА която ми легна толкова много.

Учудващо за мен като въръл фен на ибанез,сега искам да си остана само с фендера,и да си свиря здрав метал........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички който помогнахте.

Накрая се получи доста интересна къстъм китара.

 

neck pu - Dimarzio Area61

 

middle pu - Dimaezio hs-3

 

bridge pu - Dimarzio Steve special

 

008467199-big.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ да,не каза сега след смяната на адаптера как е от към звук? доволен ли си или не?

а капачетата на потенциометрите защо са ти различен цвят? сменени потенциометри?

 

а удобството на китарата наистина е един от важните моменти за свирещия....с фендер или с ибанец важното е метъл да има :)

Редактирано от Packo Packomirov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.