Jump to content
Българският форум за музиканти

Напомпване на микса?


Recommended Posts

  • 1 year later...

Аз да продължа темата......... виж сега, според мен барабаните са някакси в другата стая спрямо китарата...... а коментара по-горе направо го прескочи, човека просто не ги е чул даже :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

 

Ето този tutorial ми помогна да постигна едно елементарно напомпване и максимизиране на микса, разбира се чрез жертване на динамиката.

Когато за първи път ми се получи "тоя" звук, осъзнах колко нелепо са издути нещата, които слушам напоследък, особено модерен метъл. Тъжно е, но всъщност само на осведомени хора им пука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Барабаните наистина не са смесени добре с китарите - според мен тук wet нивото на reverb-а който си добавил изяжда чистотата им спрямо китарата.

 

Колкото до общата тема - в Гоогле видеос напиши "parallel compression" или "mastering" и ще получиш нагледни отговори на въпросите си :mellow: Останалото е зверско ровичкане в различните видове компресори и лимитери докато разбереш всеки параметър как се отразява на звука и какво прави общата комбинация от параметри :ph34r: Определено това не е нещо, което можем да ти обясним еднозначно, т.к. всеки микс си има своите специфични изисквания. Аз лично процедирам така:

Всеки отделен трак, който има нужда, има собствен компресор/лимитер

Всяка група(lead вокал+lead китара+каквото друго lead има, бек вокали, ритъм китара и синтове, отделните канали на барабаните, бас+барабани) си влиза в отделни компресори/лимитери

В зависимост от желания ефект, може да се добави паралелно компресиране от която и да е точка, което да се миксира в която и да е по-горна точка ;)

Накрая почти винаги слагам stereo expander+reverb+compressor+limiter+stereo expander+reverb. Всичко накрая обаче е за съвсеееееем фино коригиране на саунда. На тоя етап с което и да прекалиш, става бозинг :D Нейде из харддиска имам една много добра книга за мастериране ,но не мога да я намеря сега. Пиши в познатите ни тракерчета mastering - трябва да излезе достатъчно литература :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе има хиляда книги за мастъринг, включително на Боб Катц и други гении. Аз имам сигурно 20 книги, ама с четене не става, понеже нищо се не чува. Видео туториали трябват! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.