Jump to content
Българският форум за музиканти

Loudness War, За или против?


Loudness War  

75 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Напоследък все повече албуми се мастерват на много високи нива.Това води до губене на информация и пръщене.За сметка на това обаче песента се чува по силно.Също така няма толкова голяма разлика на volume-а в последствие на песента(нещо което в накой случеи е добро а в някой не).

Cd_loudness_trend-something.gif

Повече информация за този термин ТУК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубаво си се сетил за тази анкета.И на мен ми е любопитно какво мислят хората по този въпрос.

Сега музиката е упорочена и превърната в нещо друго - всеки се стреми да дропне колкото се може повече китарата си, да натовари колкото се може повече трак микса и крайният резултат да бъде ударна звукова вълна в бъбреците...Много тъпо, че то така си може и без композиране...

Точно това се случи с новите метъл банди поддали се на модата Пешо Тадгрен звучене.

То стана като в казармата - обектите влизат различно умни и излизат еднакво тъпи.Кофти.

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...в накой случеи е добро а в някой не...
Последно? Единствено или множествено число? И изобщо...

 

Slacoth, опорочена е...

 

 

 

:icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Карай по темата :icon_shithappens:

 

Моето мнение е, че до скоро нещата бяха приемливи що се отнася до тежък метъл, поради липсата на коой знае колко динамика в самата музика. Напоследък, обаче, излизат записи набичени извън всякакви граници и причиняващи главоболие. Около -9дб или най-много -дб8 за мен е приемливо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато е с мярка и на място нямам нищо против In-Your-Face звученето. Иначе някои от най - любимите ми метъл и алтернативни албуми щяха да звучат отвратително отживяло. Разбира се и обратното също важи. Мисля, че трябва да се прави според случая.

 

В момента примерно точно развъртам дискографията на The Roots от околко 2 седмици и онзи ден се чудех точно на това, как са успели да балансират нивото на мастеринга и как успяват да съберат в един албум и песни мастерирани на високи нива и такива на ниски и пак да си звучи цялостно "тавата".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пример:

Metallica - Death Magnetic (12 септември 2008) (преди по-малко от седмица)

Албума е жесток,но мастеринга му куца.Всяка песен е с различен volume.Поне като ще ги пържат да ги бяха изпържили еднакво.

Цъкайте върху имената на песните за да им видите wave-form-а.(Не съм ги пипал изобщо.Песните са рипнати от оригинално CD на 12.09.2008 със 320 kbps качество)

03-metallica-the_broken_beat_and_scarred

07-metallica-the_unforgiven_iii (доста по ниско от останалите)

08-metallica-the_judas_kiss :thumbs_up: (мале мале...)

10-metallica-my_apocalypse

 

Срамота! :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако приемем изобщо, че това е меродавно измерване... Имам предвид - някакви си съмнителни рипове (евентуално с нормалайз) с последващи съмнителни компресии... Но при мен всички са на 0dB, тоест еднакви са. БДУ при теб изглеждат визуално по същия начин, не знам какво си мерил/гледал точно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука е обяснено за по-малко от

:hysterical:

 

Това дето направиха металика е направо отвратително! В първия момент си помислих че съм попаднал на зле рипнати мп3-ки :thumbs_up:

"Аз съм човека с volume контрола, а не тон режисьора!"

Ако има случайно нужда от компресия някъде нека не е с набичване на целия volume на песента, че става ужасно.... :music336: Уморяват се ушите като всичко звучи плоско("flat") и се губи динамиката!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Авторът на темата да се запознае с правилата на форума и занапред да пуска темите в подходящите раздели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пример:

Metallica - Death Magnetic (12 септември 2008) (преди по-малко от седмица)

Албума е жесток,но мастеринга му куца.Всяка песен е с различен volume.Поне като ще ги пържат да ги бяха изпържили еднакво.

Цъкайте върху имената на песните за да им видите wave-form-а.(Не съм ги пипал изобщо.Песните са рипнати от оригинално CD на 12.09.2008 със 320 kbps качество)

03-metallica-the_broken_beat_and_scarred

07-metallica-the_unforgiven_iii (доста по ниско от останалите)

08-metallica-the_judas_kiss :) (мале мале...)

10-metallica-my_apocalypse

 

Срамота! :D

В интерес на истината, за количеството компресия не е виновен mastering engineer-а, защото той самия е получил материал brickwall-нат до безобразие, а компресията не е особено обратим процес :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Iron Maiden и албумът Dance Of Death... още един типичен пример за отвратителна компресия...

 

Dyn.JPG

 

Само за сравнение 11 години по-рано...

 

Dyn2.JPG

 

Средното ниво се е качило с близо 5db... В по-бруталните стилове според мен е допустимо в разумни граници... с цел по агресивен и напомпан звук... но за съжаление това е тенденцията навсякъде... започват да прекаляват. Ето още едно нагледно клипче:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми аз затова си слушам дет-метъла от 90-те... Оригиналните издания разбира се.

Откакто Kreator започнаха да звучат като Cannibal Corpse, а Atheist и Cynic се превърнаха в "progressive" банди, стана ясно че нещо не е наред.

Slacoth, :hysterical:

Редактирано от Dylan_101
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Loudness War, За или против? ......що за глупав вапрос????? или просто да си чешем езиците? ....една от основните части на музиката е динаМИКАТА!! / ако ваобще тук става вапрос за музика/ ..... интересно ми е защо няма Loudness War в джазовата , симфоничната и тнт .....музика ..... всичко трагна от скапаните радиостанции които намериха ефтин начин да си оправат грижите с девиацията ..... да звучат по силно от другите .. в един момент стана така че всичко : музика новини сериали шоу програми започнаха да звучат като реклама за прах за пране...... оказа се че това е заразно и тоя ужас се пренесе и в музиката ....още повече че техниката се разви и всеки има достап до тулове за динамично третиране които може да ползва дори в тоалетната с лаптопа си ..... ееее ......от тук идва вапроса тази така наречена Loudness War какво общо има с музиката ....правенето на музика е вапрос на познания и естетика....правенето на звук-сащо ...... от там нататак всичко е вапрос на стандарти /технически/ а такива има колкото и каквито поискаш.....само дето некои не ги спазват, каде защото не ги знаят , каде защото не искат да ги научат........по темата се сещам че в щатите преди 2-3 месеца приеха закон с който рекламите по телевизията трябва да звучат с сащата сила както филмите, .....за жалост нашето НеСеРеТе не mu пука по вапроса.......

...сажалявам ако сьм прозвучал крайно.....

 

.....оффтоп:

.....по повод звука на металика......боб рок, които продуцира металика от 90та насам за предния албум каза че му писнало да прави хубавия мек аналогов звук и затова решили да запишат албума дигитално.......лично за мен това беше супер изданка, но в сравнение с това което излезе сега си беше благ рокенроу саунд .....

Редактирано от bassmaniac
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Авторът на темата да се запознае с правилата на форума и занапред да пуска темите в подходящите раздели.

Да де ама тука дето ти си я преместил да не мислиш че е по-добре? "Звукозапис > Друго >"

Все пак Mastering-а не е Звукозапис.Ако ти така си мислиш начи си далеч от истината...

Мисля че категорията "Друго > Теория и Композиране" е по-подходиаща.То и това не е ок.Ама какво да се прави.

 

Loudness War, За или против? ......що за глупав вапрос?????

Кое му е глупавото?

.....оффтоп:

.....по повод звука на металика......боб рок, които продуцира металика от 90та насам за предния албум каза че му писнало да прави хубавия мек аналогов звук и затова решили да запишат албума дигитално.......лично за мен това беше супер изданка, но в сравнение с това което излезе сега си беше благ рокенроу саунд .....

 

Само напомням че новия албум на металика "Death Magnetic" е продуциран от Rick Rubin и групата не е присъствала по време на мастеринга.

 

 

Ето Едно клипче у

дето сравнява CD версията и Guitar Hero Xbox 360.Има бая разлика а? :thumbup:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.