Jump to content
Българският форум за музиканти

Ключове


Slide

Recommended Posts

Здравейте!

 

Имам желанието да сменя ключовете на Squier-а, обаче не мога да се реша какви да купя.

Ако може някой, който има известен опит от подмяна, да сподели мнение или да даде няква насока, към коя марка да се ориентирам, щото не ми се ще да дам определена сума, а да са на същото ниво, както фабричните - сиреч, ефекта да е нулев.

 

Парите са проблем, обаче ще ги прежалим, тъй като съм малко бос и никога не съм чел материали специално в тая област.

 

Благодаря!

 

Edit: Единственото, което ми се върти в главата, са Locking Machine Heads на Schaller, обаче се съмнявам някой да има лични впечатления от тях...

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моите на ЕСП-то са Grover, мисля че можеш да намериш такива и да си купиш, по-добри са от на скуайърите

 

ето такива са

 

http://www.epiphone.com/images/N_DOTSTU3.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Grover са много добри, но са бая стинки. Приемлива алтернатива според мен са Wilkinson, а и са двойно по-евтини. Аз лично имам от тия левите:

 

WJ303.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти различни варианти:

http://www.jhs.co.uk/xguitartech.html

 

С тази фирма GUITAR TECH работят почти всички магазини и могат да ти ги доставят.Цената е от 25 до 40 лева за комплект.

Нещо до съфорумците,писали преди мен-не бъркайте човека с грешни предложения,той ще сменя ключове на SQUIER,които са по 6 в редица,а не 3+3.

Редактирано от soundcraft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Добре, има доста прилични работи в тоя сайт, а и щом казваш, че се намират из БГ лесно и няма да ми се налага да поръчвам, да се разправям, да чакам, да плащам допълнително...

 

А нещо за тия заключващи ключове (колко тъпо звучи), като моделите на Шалер, които гледах и споменах? Въобще, има ли някакъв ефект от тия "заключващи" се ключове?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А нещо за тия заключващи ключове (колко тъпо звучи), като моделите на Шалер, които гледах и споменах? Въобще, има ли някакъв ефект от тия "заключващи" се ключове?

 

При правилно поставяне на струните няма да имаш никакви проблеми.Моите 3 китари ги настройвам по един път на седмица,а понякога и това не се налага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заключването представлява "захапване" на края на струната в ключа, след което навиваш. Присъединявам се към soundcraft, че ако ги слагаш добре няма да имаш никакви проблеми. Дори да са МЕГА добре захванати/заключени/заварени китарата пак си се разстройва, защото самите струни се разтягат с времето. Дори да е един път седмично и по малко - все пак си го има това. :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А нещо за тия заключващи ключове (колко тъпо звучи), като моделите на Шалер, които гледах и споменах? Въобще, има ли някакъв ефект от тия "заключващи" се ключове?

 

При правилно поставяне на струните няма да имаш никакви проблеми.Моите 3 китари ги настройвам по един път на седмица,а понякога и това не се налага.

Колко често си настройваш китарата зависи от това колко чуваш... :icon_shithappens:

 

Да, от закючващите се машинки има ефект - китарата се разстройва значително по-малко при пинизи с ръчката. Иначе нямаше Джеф Бек да е с такива (както и с LSR нът) на неговите китари... :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, от закючващите се машинки има ефект - китарата се разстройва значително по-малко при пинизи с ръчката. Иначе нямаше Джеф Бек да е с такива (както и с LSR нът) на неговите китари... :icon_shithappens:

 

Ингуи Малмстийн се бъзика с тремолото бая повече от Джеф,пък китарите му са все със стандартни ключове.Що така,бе?

Пък за чуването-чувам си аз...

Редактирано от soundcraft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти се дават малко повече пари, Fender Schaller или Sperzel locking tuners. В Щатите вървят по USD 55-60 и, ако си ги намериш в E-Bay, шипингът за ключове е малък, така че ще ти излязат доста изгодно. Аз имам Sperzel и, честно казано, следващия път бих пробвал Fender Sachaller - не за друго, ама техните заключващи колелца отзад са по-обли, а на Sperzel са едни изпилени и свалят по три пласта кожа при затягане (което така или иначе се прави само веднъж след смяна на струни, но все пак ...).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, от закючващите се машинки има ефект - китарата се разстройва значително по-малко при пинизи с ръчката. Иначе нямаше Джеф Бек да е с такива (както и с LSR нът) на неговите китари... :)

 

Ингуи Малмстийн се бъзика с тремолото бая повече от Джеф,пък китарите му са все със стандартни ключове.Що така,бе?

Пък за чуването-чувам си аз...

 

 

А, баш за ей тва си говорим!!!

 

Не съм Dive bomb маниак, но имам моменти (не постоянно, на периоди), когато ползвам доста тремолото. Като цяло, тремоло системата ми е болна тема и като "Squier user" на всички, предполагам, ви е пределно ясно до колко съм доволен от нея - въобще не съм!

 

Ползвах разни трикове, извадих 2,3,4 и 5-та струна от държачите (обтегачите, както искате го наречете) на главата на грифа. Помогна - по малко се разстройва китарата, обаче първа и шеста си се разстройват, а тях вече не е желателно да ги вадя, тъй като са в двата края на грифа... Както и да е. Не съм слагал графит по нът-а, обаче мисля да пробвам с малко графитна смазка.

 

Та е за тва съм се насочил към тия заключващи се ключове. Някак си не ме задоволява само да поклащам леко ръката на тремолото.... А съм далече от флойд роуз или другите двустранно, едностранно и прочие заключващи се системи...

 

Хем ме боли, хем ме сърби...

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добрия строй се дължи и на добре сетваното тремоло,и изобщо на цялостния тунинг на китарата.

Ето ти нещо полезно:

 

http://www.fender.com/support/stratocaster.php

 

Постарай се да си направиш така инструмента и ще видиш разликата.

М/у другото идеята ти за графитна смазка на нъта е правилна,може да сложиш и на "обтегачите",както ги наричаш.Аз си я правя сам-настъргвам малко графит със шкурка и го смесвам с вазелин.По-добре е от смазката,защото частиците са по-едри.

 

P.S.Също можеш да смениш нъта с бронзов-трик на Малмстийн.

Редактирано от sound_forge
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ингуи Малмстийн се бъзика с тремолото бая повече от Джеф,пък китарите му са все със стандартни ключове.Що така,бе?

Пък за чуването-чувам си аз...

 

...ама му дават нова китара през песен, нали :hysterical:

 

Не си купувай JHS, GHS, Guitar tech или нещо такова - евтинджоз са - тунинговах една соц китарка с такива и съм крайно недоволен - Squier-а ми с тремоло държи по-добре от тази китара (без тремоло).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, от закючващите се машинки има ефект - китарата се разстройва значително по-малко при пинизи с ръчката. Иначе нямаше Джеф Бек да е с такива (както и с LSR нът) на неговите китари... :hysterical:

 

Ингуи Малмстийн се бъзика с тремолото бая повече от Джеф,пък китарите му са все със стандартни ключове.Що така,бе?

Пък за чуването-чувам си аз...

То затова Джеф Бек беше казал следните думи: "I'll write whole tunes with the tremolo arm." Сигурно не ползва ръчката, нали? :hysterical:

 

Иначе сигурно не си глух, все чуваш нещо. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.