Jump to content
Българският форум за музиканти

Дебелина на струните


npace

Recommended Posts

АЗ ползвам ърнибол 9-42, и съм много доволен,както за сола така и за тежки рифове, :)

Като ти е хубава китарата тия трикове не са нужни, вярно е ;)

Аз обаче съм си свикнал от Peavey-то с тия струни /там си беше наложително/ и сега и на новата си карам с тях...

Ми и на двата jacksona,и на ibaneza,все са си такива и съм доволен!!! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
  • Отговори 51
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

зависи колко яки пръсти имаш. аз скоро смених 0.10(първа) с 0.11 (първа) и трябва да призная че най-накрая си намерих подхящия размер(вай как звучи само :) ). обаче докато им свикна ми се е... мамата. бая болежки изтърпях. ама сега съм супер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прасе..да ти кажа 4е на 11ките шестата не е 60.то даже незнам дали и на 13ките е 60.Глей ся.Според мен зависи в ква настройка свириш..ако си в Ми не ти тряат по-дебели от 9ки,щот колкот по дебели взимаш толко по-голямо е напрежението на грифа и затва по-дебелите са за по-ниска настройка.Аз например свиря в До# и съм бил с 10ки...малко хлабави ама става...мисля ся да сложа 11ки (11 на 49) и ще е оки...тва е вярно че ако ти е яка китарата не ти трябват тия настройки..а ако почне да ти бражди (което е нормално) защото Къстъм настройките на всяка китара са за определена дебелина можеш да регулираш бражденето от магарето(или както вие му казвате Бридж'а) няма нужда да го бараш тоя Тръст Род щот шси пре***ш китарата.Тука много разбирачи ама според мен тоя род е да си изправиш грифа ако се изметне а не да си играеш с него при всяка смяна на струни... :)

айде Enjoy

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в Ми не ти тряат по-дебели от 9ки,щот колкот по дебели взимаш толко по-голямо е напрежението на грифа и затва по-дебелите са за по-ниска настройка. според мен тоя род е да си изправиш грифа ако се изметне а не да си играеш с него при всяка смяна на струни

зависи

аз съм в италиянски строй със струни 11-52 и 13-53

тръс рода ми се налага да го пипам при всяка смяна на вида струни като дебелина - от 11 на 12 и т.н.

при смяна на струни със същия комплект не би трябвало да има проблем

шестограм и упътване има с всяка нова китара, за да може всеки сам да оправя тези дребни промени на състоянието на грифа и струните.

 

поздрави

 

петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе да, ама има идиотски китари (като мойта) дето тръсрода им се наглася само като свалиш грифа от тялото. иди се опраи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

К'во става тука... Предния път в темата за дебелина на струни всички имаха култовия размер 10-52, сега никой не се вижда с такъв. :blink:

 

В момента съм с 10-46 (стандартни 10-тки), китарата е смъкната с цял тон. Диста е доста по-злобен, а състейна се увеличи значително! Чакам да се прецакат и слагам новите GHS Boomers 10-52, които ми препоръча някой от Форума... :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз препоръчвам 9/46 струни...рулират :guitar:

Аз също препоръчвам 9/46. Използвам "Ърни Бол хибрид слинки" и съм доволен засега. Купувам ги за 10 лв. от РФ.

и аззззззззз ,супер са

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стандартно китарата ми дойде с струни-деветки . Тъй като преди това свирех на една китара (тип кремона) със струни 11-ки , сложих и на мойта такива ... Нямах (и все още нямам (слава господи ! :);) ) проблеми с тръсрода ... КЪДЕ СБЪРКАХМЕ !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бухай 13ки и да не ти пука!!(ако ще свириш в Си) :)

такива на електрическа не съм чувал ;) ако сложа за акустична и "надървя" тръс рода може и да се получи де

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А па аз стружем с 0.58 дебелата,а тънките не ме интересуват много.Около десетина годинки използвах 10-52 и туку виж пак се завърна към тоя размер,че с по-дебелите малко по-размазано става на бързите моменти,а аз доста наблягам на тях с десната ръка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Da oбаче всички забравяте един момент

Моята китара е правена за струни 09 и когато с е опитах да сложа 10

те не влизаха всички в улейчетата на нулевото прагче аз ги оставих така в следствие на което грифа почна да се изметва

Играх си да препилвам улейчетата и китарата ми почна да фалшивее и да се разстрйва много лесно , а беше супер вярна китара !

Много е лесно да се каже слагай 11 и готово но дали е възможно за дадената китара???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.