Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за амп


kolio_k

Recommended Posts

Имам възможност да се сдобия с такъв амп (VS65R), но не мога да го пробвам и понеже знам, че доста хора във форума са добре запознати с Маршал, реших ,че някой може да ми даде някаква информация, в смисъл добри лоши страни, похвали, оплаквания и тн. Прочетох какво пише в Хармъни Сентръл по въпроса, но с течение на времето съм се убедил, че на онези хорица там много не може да се вярва, а отдавна не съм ги мяркал (Валвстейтите) по магазините, предполагам, че отдавна не ги правят вече

 

Аз самия си имах много взимане даване с един Маршал Валвстейт 8080 преди 11-12 години, но беше някаква друга, по стара серия пък и от тогава много време мина. Това, което знам за този е , че е правен в Англия и че на говорителя му пише Маршал.

 

Ще се радвам на всякакви мнения и информации за въпросния усилвател от притежатели или просто запознати

 

Мерси предварително

 

 

п.п. Знам, че става въпрос за бюджетен амп и далеч не очаквам чудеса, просто бих го купил от любопитство предимно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Za men като лично мнение Валвстейта не става за друго,освен метъл-но чуй го и си прецени на ухо дали ще ти свърши работа.Малко ми е странна темата,при положение,че свириш с доста по-класни ампове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да повярвам, че правя опит да ти отговоря.По едно време ползвах един 25 ватов валвстейт(дърт ама колкото си иска), който не беше ич зле( а блус свирихме яко), предполагам, че много по-големия му брат ще се представи на по-високо ниво(поне заради говорителчето).Все пак, въпреки посредствеността на ампа, незнаеш откъде ще излезе птиченцето, може и да ти хареса.Ако имаш възможност го вземи(аз поне така бих направил).Пък ако не ти хареса, при следващото ти идване тук, може и да го спазариш, ако ти пресъхне гърлото! :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много на всички досега отзовали се ( включително и на ЛС ).

 

Аз, разбира се далеч не очаквам от този амп да може да се мери с който и да е от тези, които нормално използвам. Ако го купя, то би било от чисто любопитство ( няма да е скъп ), просто обичам да имам наблюдения върху колкото се може повече гиър, а по някакво изключение, точно с тази серия не съм запознат (освен с 8080 и то наистина много отдавна ).

 

От моя гледна точка би било успех ако ампа е просто приличен. Даже сега като се замислих ще го взема да го поразвъртя, пък като ми омръзне, следващия път като намина към БГ, някой мераклия може да се сдобие с приличен практис амп (ако този е такъв ), мерси за идеята на SviStyle . В килера все още имам един 60 ватов Hughes & Kettner , може да ги сборя и да пусна семпли :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чисто хронологически.

 

Модела VS65R е серията Valvestates MkII - (втората линия валвстейти). Произвеждани са от 1996 до 2000 година.

 

Аналогично 8080 Valvestate V80 е серия Valvestates MkI - (първа продуктова линия). Прозивеждани от 1991 до 1996 година.

 

Само ще вметна че серията Valvestates MkI & MkII са транзисторни усилватели с лампа в преампа.

 

От инжинерна гледна точка ще направя срванение на двата ампа.

 

 

VS65R - и двата канала минават през лампата която се намира непосредствено преди тонкорекциите.

 

8080 Valvestate V80 - нормал ченъла е изцяло солидстейт , а бууст ченъла минава през лампата.

 

8080 Valvestate V80 притежава доста повечко екстри като :

нормал ченъла има две положения - клиин и крънч и има стандартните гейн , тонкорекции и волюм (при VS65R няма гейн и канала е само клиин).

бууст ченъла има също 2 положения од 1 и од 2 (VS65R няма такова)

луупа има 2 положения -20dB и 0 dB (VS65R няма такова)

 

 

Точно две такива комбота има в репетиционната на Пламен - така че който желае да си направи а/б тест.

 

Лично моето мнение е:

Тва са най ниската продуктова линия Комбота на маршал с 12 инчов говорител - за този времеви период.

Реално тва е техника за начинаещи, любители или зле финансово китаристи.

 

От представата която имам за kolio_k - вярвам ,че комбото ще бъде включено 1-2 пъти макс, след което или ще прашясва или ще бъде засилено в раздел продажаби - чиста загуба на време....

Дано не греша.

 

Поздрави

Дими

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз имах възможност да пробвам vs8080 докато работих по един и според мен драйва му не е лош. Поне за по-тежки рифове. Пробвах го със седемструнна китара, така че нямам представа как би свирил блус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@metalhammer

 

Много благодаря за подробната информация, аз самия също намерих някои детайли в нета и те точно отговарят на описанието ти. Само не знаех че и чистия канал минава през лампата, но това може да доведе до някакви по добри резултати. Иначе предполагам, че си прав що се отнася до бъдещето на ампа. Единствената причина поради която купувам кубета като това е , че бих искал за 20тината дни в годината, в които съм в БГ да имам някакъв приличен практис амп, с който за густо понякога да мога и да изсвиря някой малък гиг без да търся на заем. Досега съм имал поне 5-6 ампа от подобен клас, които са били добри за парите си, но по една или друга причина (най вече саунд на чистия канал) не съм задържал.

 

Но мисля, че ако ампа има приличен драйв, та било само за рок, вече добър резултат като за практис амп от този тип. Всъщност знае ли някой колко са стрували тези машинки като нови и колко ориентировъчно би трябвало да струват сега?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@metalhammer

 

Много благодаря за подробната информация, аз самия също намерих някои детайли в нета и те точно отговарят на описанието ти. Само не знаех че и чистия канал минава през лампата, но това може да доведе до някакви по добри резултати. Иначе предполагам, че си прав що се отнася до бъдещето на ампа. Единствената причина поради която купувам кубета като това е , че бих искал за 20тината дни в годината, в които съм в БГ да имам някакъв приличен практис амп, с който за густо понякога да мога и да изсвиря някой малък гиг без да търся на заем. Досега съм имал поне 5-6 ампа от подобен клас, които са били добри за парите си, но по една или друга причина (най вече саунд на чистия канал) не съм задържал.

 

Но мисля, че ако ампа има приличен драйв, та било само за рок, вече добър резултат като за практис амп от този тип. Всъщност знае ли някой колко са стрували тези машинки като нови и колко ориентировъчно би трябвало да струват сега?

 

Здравей, аз мисля, че едно време като нов - спомените са ми от 1999 година, тоя амп се продаваше от музикална къща Фактор. Цената му беше от порядъка на 600-700 лева, ако не се лъжа. Аз тогава си купих VS30R за около 400 лева. Такъв амп макар и за малко имаше Владо Главчовски. Тогава свирехме в една група. Ако си спомня, може да ти даде някаква информация какво представлява ампа, а също и колко точно е струвал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.