Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв тип сте


7thString

Recommended Posts

за барабанисти - ето ви един пример за сценично поведение - моят барабанист има и друг проект, който му е значително по в кръвта, отколкото пънка - става въпрос за дет метъл! и забележете - той е вокал в тази група! не се случва често,нали? :dance: та значи китаристът и басистът винаги са на определено разстояние един от друг, за да се вижда барабаниста! който - свири бичкийниците ( всеки знае какво е дета, нали?) докато косата му закрива лицето и се върти около дръмсета и то в такт :bravo: :bravo: ще отлети още малко пича, а межу другото е почти безпогрешен в свиренето! а като дойде вокална партия изпъва шия като гладно пате, отмята косата от потното си чело с движение на главата, озъбва се пред микрофона, затваря очи и потъва в света си!!!! идва поредната мощна част и той - както ви обясних вече...:bravo: :bravo:

наскоро бях на концерт на група Копростазис - техният барабанист ( Мечката ) свири с една ехидна усмивка ( направо страховита, нажежаваща ) :bravo:, а езикът му винаги е навън...като онзи от Кис :bravo: толкова енергия влагаше мечката, че най - накрая измерихме разстоянието от първоначалното място на дръмсета до там, където остана след изпълнението - 23 см :bravo: :bravo:

мисля, 4е на по - агресивната музика е п о -лесно да изкараш сценично присъствие! просто се правиш на сериен убиец, патологичен случай..все пак пееш за това!!! :bravo: :bravo:

аз съм басист и вокал - лесно е съчетанието по отношение на сценичното присъствие - пея си, свиря си, гледам си грифа понякога...но общо взето не се отделям от микрофона...иначе...надъхвам публиката с физиономии :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 96
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

аз съм басист и вокал - лесно е съчетанието по отношение на сценичното присъствие - пея си, свиря си, гледам си грифа понякога...но общо взето не се отделям от микрофона...иначе...надъхвам публиката с физиономии   

 

Пробвал ли си да махаш ръце, докато трабва да свириш? Хамър-он - и докато махаш дясната, удряш с лявата по тона който трабва и нахъсваш людете да куфеят! Много е ефектно според мен... :cheers:

 

пс. при мен тази ситуация е ставала пред публика само в репетиционната засега... :greenangel: ...но пак става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля, 4е на по - агресивната музика е п о -лесно да изкараш сценично присъствие! просто се правиш на сериен убиец, патологичен случай..все пак пееш за това!!!

 

Хи-хи, Stephen, това беше супер мнение. Баш така си е.

Но серизно вече: едва ли е така, просто всяка музика си има настроението, на агресивната не можеш да стоиш като пън и да гледаш замечтано, нито при джаза можеш да подскачаш като луд. и така. Всичко си е във вътрето на изпълнителя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове надявам се да не съм ви обидил много.

Ма как да не го споделя като с един танкист (иначе си беше перфектен) знаеше песните като се водеше по вокалите и соло китарата. Дори си нямате представа кво ставаше на лошо озвучени концерти. Налагаше се освен да свиря пея и да имам някакво сценично поведение да си вдигам дясната ръка или да махвам с грифа на местата където оня пич не беше сигурен кво става за да знае къде да смени фигурата. На всичко отгоре това трябваше да стане някак си естествено така че да не си проличи. Като му кажех просто да брои фигурите казваше: Абе копеле ти па са .....

И ако си мислите че такива неща стават само при най-посредвтените групи мога да кача и парче от въпросния лайв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изобщо не си мислиме така.тва е проблем на доста барабанисти.и аз понякога се обърквам,но не защото не си знам парчетата,а защото като барабанист съм започнал да свиря "инстинктивно" или "сигнално".в смисъл разделям си наум парчетата на части и знам,че като чуя примерно еди кой си риф на китарата,следва еди коя си част.и като не го чуя тоя момент става обърквация.особено трудно е при парчета които съм свирил много пъти(а не обратното!!!)тва се оправя по следния начин.барабаниста сяда САМ и си репетира(не просто слуша) парчетата,"представяйки" си другите инструменти.трудно е обаче и изисква мотивация и време.а и си признавам,че барабанистите винаги сме с голямо его и иди го обясни тва на некой че така се прави...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Катско, това не е само при теб. Има парчета и цели групи (Исихия, да речем), дето държиш един ритъм 5 минути и като чуеш еди какво си, знаеш, че сега следва промяна...няма как цяла песен да си концентриран, при положение, че нищо не правиш. Това е нормално, но то не е некадърност, докато cecomeco баш за некадърност говореше, май...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми ас например правя 2 в 1.. в смисал свиря си куфея си ...и  най-важното..ползвам си главата за метроном  :ph34r:  :blink:  :godbless:

Много хитро! :P

Уви, вокалистите не трабва да го практикуват, защото може в края на сета да фъфлят и да се чудят кой идиот е проектирал микрофона с толкова много желязко,което да избива зъби :green: .....

А и иначе е много добра идея. И хората си мислят че си куфееш пак, но по сдържано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

аз се покълчвам напоследък, едни луди сгъвки в колената. коса нямам много да хвърлям. понякога се пробвам да измета сцената на Щипка<_<

ще видите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

[ Интересно ми е най-вече как "барабанчиците" проявяват креативност за да направят впечатление, след като са скрити зад цял куп ламарини, дъски и телешки и свински кожи ]

Барабаниста не се стреми да прави впечатление, той го прави със свиренето си! Другото е суета и гонене на тон режисьора! Казах... :killyou:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
бе според мен докато не се научиш да свириш наистина МНОГО добре, всякакви трикове с палки, изправяне, пляскане с ръце и кво ли още не са излишни занимания....

 

на сцената преди всичко си музикант, а не манекен/позьор, нали така?

скивай какво правят стоунс на концерт и ще разбереш че за жалост истината е друга. иначе те подкрепям напълно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.