Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв тип сте


7thString

Recommended Posts

При мен всичко зависи от сцената,публиката и най-вече от репертоара. Аз определено съм от барабанистите които използват някои трикове,защото изпитвам удоволствие когато свиря,а това е начин по който да го изразя ;) Не страдам от сценична треска,понеже концертирам от 6годишен и това ми помага да съм напълно свободен на сцена.Това обаче си има и негатив - губи се част от емоцията,просто защото не ми пука.......да аз май-точно така изглеждам на сцена - Непукист - свиря си каквото си искам,може да хвърлям палки(ако искам),може и да не хвърлям(ако не искам).

Винаги се съобразявам само със себе си и с музиката,която свиря.Естествено,публиката също има значение,за да си добър артист,трябва да можеш да я усещаш и когато е необходимо-"а и запалиш фитила".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 96
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

бе определено мога да кажа,че движенията на тялото ми са много по-статични от движението на пръстите ми...

:guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Какъв съм :think:

Как му се вика на пича, дето седи зад самосвирката и глеа мрачно как басиста се мята кат лайно в гомнишарка по околовръстното? :think:

Клавирист май, е те тва съм :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На клавиши зависи пред каква публика свиря. Обикновено гледам да си играя с публиката до колкото може един клавирист. А на барабани позирам(само 1 съм свирил пред публика :) ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Тъй аз понеже само свиря или само пея - двете неща едновременно не ги мога качествено - та докато пея яко жестове с ръцете ръцете като плуване свободен стил или все едно се опитваш да откъснеш несъществуваща ябълка (тва като зимам високи) абе които са гледали бай Дикинсън знаят.

Кат свира използвам сичко за метроном както каза колегата - глава, ръце, крака, китара и други части :wow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Катско, това не е само при теб. Има парчета и цели групи (Исихия, да речем), дето държиш един ритъм 5 минути и като чуеш еди какво си, знаеш, че сега следва промяна...няма как цяла песен да си концентриран, при положение, че нищо не правиш. Това е нормално, но то не е некадърност, докато cecomeco баш за некадърност говореше, май...

Пфу! Камък ми падна от сърцето мислех си че съм само аз! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз като цяло сьм си естествен какьвто сьм на репетиции така сьм и на концерт.кефя се страшно много до като свиря.е не се вживявам та да незнам на кое парчесме /едва ли не/ :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

При мен сценичната треска я има по отношение на куфеенето.Първото, че понякога и второто парче само си седя и си зяпам в грифа.Но в момента в който се престраша и си тръсна главата няма спиране :P Просто музиката, която свирим е тежка, а и като гледам публиката да куфее имам чувството, че ако не започна и аз, ще се пръсна :headbang::D:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-обичам да куфея ,когато свирим "Плийз Рилийз ми" или "Уондърфул Тунайт " ..

Хората се хващат за главите ...Голям смях ..

Е от следващия месец спрам да го правя !

 

Реших да прекратя със свиренето за пари ..дали е грешка това ????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз постоянно съм притеснен. Страхувам се от всичko,когато някой направи по-рязко движение до мен аз се стресирам, защитавам се, никога не нападам. :unsure: Оффф направо незнам, как да си спокоен в тази несигурна държава? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

аз реагирам зарли4но на сцената...зависи от изискванията на публиката....не може пред 60 годи6ни хора да се мята6 като риба на сухо....а ина4е пред по млада и непретенциозна публика....падам на колене като солирам не6то или накрая на пар4ето последния тон го свира със зъби....е такива позиор6тини.....хората кефарат....4упене или непристойност на сцената не си позволявам.....селско е....и доста изтъркано

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свиря сам пред малко хора насядали на едно ниво с мен по столове при абсоютна тишина и ми се чува само дъха - не куфея мноо :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.