Jump to content
Българският форум за музиканти

Esp Ltd


ConspX

Recommended Posts

пък и кво означава професионално свирене - ? това да ти е професия с която си изкарваш хляба - ем че то може и с скуайър да свириш по кръчмите..

 

Абе....всъщност знаеш какво имам в предвид, но явно съм го изразил по някакъв начин, който ти е противен.. :unsure:

Иначе и аз си помислих, дали не е заради разните му договори с компанията, но все пак Down имат доста специфичен звук и реших да попитам еXпертите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 43
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

аз избрах есп защото когато влезнах в магазина, тя прилепна най добре за ръката ми. Отделно имах симпатии към нея защото съм фен на рамщайн. също така хубавия външен вид също изигра роля.

 

много хора ми даваха акъл че за същите пари съм могъл да си взема друга китара която била уж по хубава , но мен ме боли *** и си свиркам у нас, пълен балък съм в свиренето но ми доставя удоволствие и много се кефя. аз няма да изхранвам семейство с музика. тя е само за раазтоварване.

Редактирано от 9teen8t9
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Още по-отделно си фен на Рамщайн и пича со цветните лещи жули на такава и реши, че ти ляга в ръката. Дали е ESP, Ibanez, Jackson или квото и да е "по-металско" когато е за 20 стинки е все тая. И накрая се оказва, че когато е за 3000$ пак е все тая. Въпрос на вкус. Дали те кефи формата, защото на китари за толкова пари да кажем от еднакви материали все може да смениш квото искаш и да оеднаквиш ситуацията. Идва въпросът, че ако за 800 кинта си купиш даден Ибанез примерно, то за ESP-то дето е от същите материали или да кажем по-общо "е подобно" идва 1100 лева. И тук идва моят въпрос: "Бе да гоеа, от къде аджеба идва тая разлика?" То май на всички е ясно, ама айде...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хора откъде тръгна тая тема къде отиде :rulez: , та все пак майче се уредих за KH 202 от щатите, някави роднини на един мой приятел ще се връщат след 2 седмици и може да стане хавата на 15 септември да си свиркам с нова китара :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ше трябва де черпиш B) Иначе за ESP-та досега съм чувал предимно добри мнения ... а и като гледам кои свирят с тях - все иновативни музиканти и добрите стари Металица ... едва ли са за изхвърляне :D

Редактирано от MuRaY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а дали ще мога да взема 270-80 лева за сегашната ми китара, Stagg I300 BS, сменил съм струните с Ernie Ball, върви си с калъв и каишка, китарата се води хеви серия и има 1 хъмбъкер на бридж позицията, с нормално тремоло е, перфектна е, но просто съм решил да си купя китара с флойд ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а дали ще мога да взема 270-80 лева за сегашната ми китара, Stagg I300 BS, сменил съм струните с Ernie Ball, върви си с калъв и каишка, китарата се води хеви серия и има 1 хъмбъкер на бридж позицията, с нормално тремоло е, перфектна е, но просто съм решил да си купя китара с флойд ?

 

 

Пробвай с раздел "Продавам", ама моят съвет е рязко да понамалиш цената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а дали ще мога да взема 270-80 лева за сегашната ми китара, Stagg I300 BS, сменил съм струните с Ernie Ball, върви си с калъв и каишка, китарата се води хеви серия и има 1 хъмбъкер на бридж позицията, с нормално тремоло е, перфектна е, но просто съм решил да си купя китара с флойд ?

Еми китарата е доста добра :thumbdown: но скоро бях гледала същата за 220 лева :thumbdown: опитай се но не мисля ,че няма да можеш да земеш толкова парички за нея :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе да ви кажа, доволен съм си от нея,не ми се продава, ама друго си е флойд роуз

Ами друго си е, но употребата му не е толкова лесна и ти усложнява живота.

Като тръгнеш да слагаш струни различен размер трябва да се въоръжиш с много търпение.

Дори и същия размер да слагаш пак отнема доста повече време отколкото на китара без флойд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе да ви кажа, доволен съм си от нея,не ми се продава, ама друго си е флойд роуз

Ами друго си е, но употребата му не е толкова лесна и ти усложнява живота.

Като тръгнеш да слагаш струни различен размер трябва да се въоръжиш с много търпение.

Дори и същия размер да слагаш пак отнема доста повече време отколкото на китара без флойд.

 

Ооо на мойта няма проблем, точно за 5 минути съм готов с навивката, ако пък имам върток под ръка, сигурно по-бързо, като гледам тея флойдове, заключващи системи, ала-бала, майче ще се откажа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ли ми се струва,че темата беше за ESP :thumbdown:

А иначе аз имам Viper-100 ЛТД,и според мен за тези пари(560 лв) това е една доста добра китара.Не искам да изпадам в полемики относно ценовия клас,но по-моето скромно мнение подобна китара(модели да искаш) би задоволила нуждите на около поне 70% от съфорумниците ни-без да се обиждаме,защото в това число включвам и себе си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би съм малко :music336: Но да си питам можели ако някои е пробвал и двете китари да изрази мнението си става въпрос за http://www.thomann.de/gb/esp_ltd_ec100qmstbc_egitarre.htm и http://www.thomann.de/gb/epiphone_lpstudioeb.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.