Jump to content
Българският форум за музиканти

Esp Ltd


ConspX

Recommended Posts

Здравейте, порових се в търсачката,но не успях да намеря нищо конкретно по въпроса, та значи тук имаше един въпрос на потребител как стоят поръчките от един сайт(не помня как беше, спомням си само че накрая успешно поръча стоката), но имаше много евтини ESP китари, та въпроса ми сеща ли се някой сайт с намалени ESP модели и дали има някакви предложения за евтини модели със флойд роуз тремоло пак на ESP, защото говорих с един китарист и той ми каза, че за около 500-550 лева мога да си намеря ESP чисто ново, можете ли да кажете нещо по въпроса ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 43
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ESP китарите не са нещо по-различно от другите. Те имат ценови листи с широк диапазон. За 500 лева можеш да си вземеш китара от тази марка, която да е добра, като не считаме адаптерите, разбира се, но трябва обезателно да се пробва. Вносители са Про-Техника.

 

п.п. Постът ти прозвуча сякаш тази марка е нещо повече от другите, ще те разочаровам - колкото платиш, толкова получаваш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда там съм разглеждал също, но не успях да намеря китара за 500 лева със флойд роуз и просто съм си заплюл ESP, знам че не са нищо повече, но все пак е гъзария да кажеш, аз свиря със ESP :P нали разбираш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда там съм разглеждал също, но не успях да намеря китара за 500 лева със флойд роуз и просто съм си заплюл ESP, знам че не са нищо повече, но все пак е гъзария да кажеш, аз свиря със ESP :cheers2: нали разбираш

Абе да ама тези, които разбират няма да се впечатлят, а тези които не разбират ще се впечатлят еднакво каквото и да им кажеш.

А на мен ми се иска да впечатлявам хората със свирня ама не мога :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда там съм разглеждал също, но не успях да намеря китара за 500 лева със флойд роуз и просто съм си заплюл ESP, знам че не са нищо повече, но все пак е гъзария да кажеш, аз свиря със ESP :P нали разбираш

 

...да ама за 500лв. няма да свириш на ЕСП...а на ЛТД...което е нещо коренно различно...сещаш ли се...а не е кой знае каква гъзария да се свири на ЛТД...и въобще за каква гъзария си говорим...ако запишеш песен от която на хората им увисва долната челюст и им потичат лигите още от първите два такта тогава всички бихме те признали за гъзар ако ще да свириш на българска кремона...това с китарите е все едно да имаш малка п**ка и да се опитваш да възбуждаш мадамите с новия си "Мерцедес"...истината обаче винаги накрая лъсва наяве...а ако на всичкото отгоре "мерцедеса" е '89 година ставаш смешен.... ама ако ти е голям(таланта) е друга работа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда там съм разглеждал също, но не успях да намеря китара за 500 лева със флойд роуз

 

за 500лв. няма и да намерис с флойд роуз с тая марка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако си начинаещ ще ти свърши работа за свирене вкъщи. вече за по капризен тон ще трябва да се качиш на по горен ценови клас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а нещо можете ли да кажете за Ibanez GRG270B, какви пари е ? Като качество на изработка може ли да се сравнява със ESP в този клас

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, порових се в търсачката,но не успях да намеря нищо конкретно по въпроса, та значи тук имаше един въпрос на потребител как стоят поръчките от един сайт(не помня как беше, спомням си само че накрая успешно поръча стоката), но имаше много евтини ESP китари, та въпроса ми сеща ли се някой сайт с намалени ESP модели и дали има някакви предложения за евтини модели със флойд роуз тремоло пак на ESP, защото говорих с един китарист и той ми каза, че за около 500-550 лева мога да си намеря ESP чисто ново, можете ли да кажете нещо по въпроса ?

В един случай можеш, и то не намалени, а съвсем нормални - ако има кой да ти я донесе от Щатите. В Musiciansfriend преброих тъкмо 6-7 китари с флойд от М и MH сериите, които се вписват под 500 лв., а за малко над 550 лв. гъзарията може да бъде пълна, като си вземеш най-евтиния Kirk Hammett или Alexi Laiho (макар че лично аз не го клюпам тоя) signature модел :D .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз проверих в http://en.euroguitar.com/ някой може ли да каже нещо за доставката, че тея нещо не отговарят, за 450 лева има модела, който искам, не знам все пак дали ще има някви ддс-та и т.н

:D Как може тея тъпанари тука да качват цените с 300 лева за м100 модела

Редактирано от ConspX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като става въпрос за LTD-тата специално, разбирам (и от минали теми) че те са от неподбрани дърва и по разни други причини не стават за професионално свирене. Но дали нямат някакъв готин специфичен звук? Запитах се след като концерта на Металика,тъй като китариста на Down беше с ЛТД

big_kirk_windstein_1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не знам кое от какви дърва е, ама за моето LTD Viper 400 дадох 1338 кинта, за които може да се купи Ибанез от така наречения "среден клас" . Сега, знам че тука повечето свирят сола и ще наскачат да ме убеждават, че Ибанез например са по добри китари, ама моята много си я уважавам...верно, че има йофтини моделчета LTD, ама тия по-скъпите според мен не са чак толко зле.. :unsure: пък и кво означава професионално свирене - ? това да ти е професия с която си изкарваш хляба - ем че то може и с скуайър да свириш по кръчмите..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... а по принцип е възможно и човекът просто да си ползва и по-непретнциозни китари за back-up.

 

Иначе, да, всички китаристи на Даун се водят ESP artists (http://www.espguitars.com/artists.html).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.