Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за Shure


tisho_sofia

Recommended Posts

Здравейте! Пиша тук по съвет на мой приятел, който каза, че в този форум има компетентни хора, които могат да помогнат и да отговорят на въпроса ми.

С две думи ситуацията е такава: приятелката ми иска да става вокалистка.. започнала е някакви уроци, солфежи... абе запалила се е сериозно! И понеже имаме повод скоро реших да й купя един професионален микрофон.. и като я подпитвах, тя ми каза, че учителят й е казал за Shure 58... и аз намерих един който ми го продават пак чрез разни познати (уж е сигурна работата). Но аз искам да питам дали е истински (приятелката ми ми разправяше за някви ментета, които били ужасни) , ако може някой да ми каже, защото не искам да я разочаровам, а и струва не малко пари - 190лв; нов е - не е втора ръка! Моля кажете, за да знам дали да го купувам... струва ли си?

 

Ето слагам снимки, които продавачът ми прати по пощата.. ако може да се даде оценка по снимка.. до колкото е възможно, ще съм благодарен на всякаква информация!

 

Благодаря предварително за помощта!

Поздрави Тишо!

 

 

http://img129.imageshack.us/my.php?image=shuresm5801ar9.jpg

 

http://img134.imageshack.us/my.php?image=shuresm5802rp2.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един приятел(вокалист) ми обясняваше, че мексиканските Shure са по-добри от американските. Така че офертата ми изглежда добра, имайки предвид доста приемливата цена и качеството на микрофона! Мисля, че приятелката ти ще остане доволна, а и ти също след това! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм ползвал SM58, но съм виждал доста коментари на хора из нета, които викат, че бил много добър. Пък и бил най-здравия микрофон

. Обаче 190лв не е ли малко множко?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената 190лв е като за истински и от снимките прилича на истински. За нов Shure sm58 по-ниска от тая цена няма до колкото ми е известно. Ако обаче имаш съмнения просто си купи нов Shure sm58 от магазин. Нормално е цената да е около 200лв. Иначе този микрофон е най-използвания вокален микрофон, а става и за доста други неща освен вокал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично ползвам Shure Beta 58 A и съм невероятно доволна,SM58 съм пробвала,но не ми пасна.Много е индивидуално,така че за да е сигурна работата-моят съвет е приятелката ти да го пробва и да си каже дали й допада или не..

 

Поздрави:Лили

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SM58 се водят за универсални. Имам мехико менте-мноого добре звучи. Дали ще дадеш 200 уева или 20 доуара-се таа.Микрофоните са почти еднакви. Динамика, честоти и прочее ;). Може и за много пари да попаднеш на теслА пробвай, слушай и решавай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле, човече,

Моля те не я "изненадвай" с микрофон. Това е като марков парфюм или чифт бутикови обувки.

Съгласна съм с noti4ka, че момичето трябва да пробва, за да сте сигурни, но има и още нещо.

Ако приятелката ти сега учи и тепърва почва да пее, тя още не е СВИКНАЛА да възприема гласа си през микрофон (в студио, в монитори, с ефекти, с честотни корекции и пр.)

Има вероятност да не знае какво да слуша, дори и да пробва. Казвам ти го от опит.

Мен просто ме чуха готини и опитни хора в началото и ми препоръчаха Shure SM 58, но е безжичен и струваше 450 долара.

Неотдавна си взех и един кондензаторен JTS, и към 300 лв. излезе.

Не съм се интересувала в какви интервали варират цените, но можеш да ми пишеш ЛС. Имам приятел с магазин в София.

ДОБЪР е да препоръча нещо, ще я насочи, ще й върже няколко микрофона и тя ще пробва. Може да не купите от първи път, да ви каже, че чака нещо по-добро или на по-сносни цени. Изобщо, ще се отнесе към вас С ЦЯЛОТО ВНИМАНИЕ, професионален ангажимент и човечност (да почувствате с приятелката ти, че наистина ви е празник).

Разбираш ли, това не е покупка "според сезона", микрофонът е ИНСТРУМЕНТ и тя ще си служи с него ГОДИНИ напред.

Иначе, поздравления за инициативата и добрата идея!

(И моят shure ми го купи мъжът ми, и до момента го смятам за неоценим жест...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз питах защото тук можеш да си вземеш SM58 за $100 от магазин...с кабел и гаранция :-/

 

А, иначе къде ги видя тия СМ58 по 100$, сигурно в щатите.

В БГ под 180 кинта не съм срещал такъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, в щатите. Ми тя техниката, като цяло, май тука е по-евтина.

И в България сигурно могат да се поръчват от щатите ама незнам колко ще струва доставката...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, в щатите. Ми тя техниката, като цяло, май тука е по-евтина.

И в България сигурно могат да се поръчват от щатите ама незнам колко ще струва доставката...

 

 

:D пич доставката или ще струва майка ти и баща ти и ще стане като на цена на българските микрофони, или просто няма да можеш да го доставиш, така че тези глупости за Америка ги забрави, единствения начин е да имаш някой роднина там. Техниката НИКОГА не е била по евтина в България отколкото в щатите. Дрехи - ДА, Обувки - ДА, Техника и подобни : КАТЕГОРИЧНО НЕ. В щатите винаги е била ДВА ПЪТИ по евтина, че понякога и повече ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле, човече,

Моля те не я "изненадвай" с микрофон. Това е като марков парфюм или чифт бутикови обувки.

Съгласна съм с noti4ka, че момичето трябва да пробва, за да сте сигурни, но има и още нещо.

Ако приятелката ти сега учи и тепърва почва да пее, тя още не е СВИКНАЛА да възприема гласа си през микрофон (в студио, в монитори, с ефекти, с честотни корекции и пр.)

Има вероятност да не знае какво да слуша, дори и да пробва. Казвам ти го от опит.

Мен просто ме чуха готини и опитни хора в началото и ми препоръчаха Shure SM 58, но е безжичен и струваше 450 долара.

Неотдавна си взех и един кондензаторен JTS, и към 300 лв. излезе.

Не съм се интересувала в какви интервали варират цените, но можеш да ми пишеш ЛС. Имам приятел с магазин в София.

ДОБЪР е да препоръча нещо, ще я насочи, ще й върже няколко микрофона и тя ще пробва. Може да не купите от първи път, да ви каже, че чака нещо по-добро или на по-сносни цени. Изобщо, ще се отнесе към вас С ЦЯЛОТО ВНИМАНИЕ, професионален ангажимент и човечност (да почувствате с приятелката ти, че наистина ви е празник).

Разбираш ли, това не е покупка "според сезона", микрофонът е ИНСТРУМЕНТ и тя ще си служи с него ГОДИНИ напред.

Иначе, поздравления за инициативата и добрата идея!

(И моят shure ми го купи мъжът ми, и до момента го смятам за неоценим жест...)

Ами доколкото разбрах то момичето все още не е на "ти"със вокалното пеене,пък камо ли със това кой микрофон ще и звучи по-добре-тя едва ли би преценила...но този шур наистина си е универсален микрофон и звучи добре,използвал се е на световни сцени-избора не е лош!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.