Jump to content
Българският форум за музиканти

Ibanez или Esp


Graveheart

Recommended Posts

Скивах оная тема дето се казва да не се пускат такива теми.Но я ми кажете в тоя форум като не мога да питам...то тогава къде? ;) Та смятам да посъбера пари за 1 нова китарка и съм се спрял на тея двете:

 

1) Ibanez RGR420e http://cachepe.zzounds.com/media/quality,8...76546390e36.jpg

 

2) ESP LTD KH202 http://cachepe.zzounds.com/media/quality,8...315df046dcc.jpg

 

някой ако ги е пробвал или има мнение моля да ми даде съвет.Благодаря от сега! :nono:;):punk_guitar::music336:

Редактирано от Graveheart
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като ги гледам са от един клас, не мога да разбера какъв съвет искаш - някой да ти каже коя е по-добра ли? Е, ще те успокоя и двете са добри, аз съм имал досег за малко само с Ibanez-а. Пробвай ги, ако можеш и си прецени сам. Няма по-добра!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно флойдовете, май наистина го има тоя пиниз. Просто иеспитата за тея пари ако не са лъжа са с флойд роуз лиценсд, и от моя допир с тях до сега съм установил, че едж протата на Ибанес са доста по-добри, обаче така тряаа да се пробва, може аз да не съм попадал на бройки, така че наистина трябва да се пробва и ако на автоът на темата му е невъзможно да пробва, то тогава да има до някъде предвид тези неща за флойдовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи и мен сякаш Ibanez-a повече ми харесва и вие съвсем налконихте везните на там :thumbs_up: Сега остава само бюджета да оправя и ще къртя :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе хубуу флойда е стабилен, ами тая липа... Заради нея Ibanez-a ше е по-назаднал в тоново отношение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам да кажа две неща:

1.Това, че ЕSP-то се води КH202 не значи , че има много общо с Кърк Хамет.Това само, за да не се подведеш.

2.Китарата на Вей е от липа, пък не се оплаква от тона ;) (Така де-една от китарите му Клюц)

П.С: за да не ме оплюете предварително казвам, че знам, че китарите са от различни класове.Просто отбелязвам, че липата не е за подценяване ;)

Редактирано от sasog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е долкото знам голяма част от ESP са махагонови (поправете ме ако греша). Не става дума за бат' Кърки, а чиста проба дървесина. Хич не ми се нрави тона на липата. Лично мнение. Ibanez са си добра марка ама в звуково отношение може и по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Само една корекция ще внеса, ако позволиш ;) : Китарите на Кърк и на Лайхо са или елша или липа (каквато е и КH202, впрочем ;) ) (взех тез двамцата като случаен пример).Действително има много махагонови модели, но в случая говорим за KH-a :greenball:. И така.Относно флойда е известно, че Ибанеците имат най-хубавия лицензен флойд :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Престанете да си купувате китари, само защото някоя легенда си е оставил името на тях!

Това не ги прави с нищо по-добри, само по-скъпи! Факт!!!

Който има да каже нещо напреки да заповяда!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

edgecrusher, малко е крайно да се каже престанете да... в смисъл всеки купува каквото си иска, парите са си негови, каква е причината е нещо което нас не ни засяга. Съвсем отделен е въпросът, че никъде в темата не се споменава, че авторът иска да си купи модел КН, защото е голям фен на Хамет. Посочил е просто този модел, който по мой вкус е най-добре изглеждащото иеспи и явно по негов също, харесало му е и е решил да пита. Още по-отделен е въпросът с политиката на форума спрямо такива теми, чак се учудих, че не видях неща от рода на "има хиляди теми, ползвай търсачката и т.н."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре!

Аз съм и винаги съм бил 100 % за Ibanez,верен до гроб.

Обаче...не значи ,че не уважавам и други марки.

Наистина е по-добре да пробваш и сам да вземеш решението.Не съм пробвал никоя от двете.

Все пак вярвам,че Ibz-а е по-качествен от LTD-то.Много е важно и къде са произведени.Мой съвет,не купувай нищо различно от американско или японско ;) Цените и без това са паднали много на оригиналните.Колко е Ibz-a?По-малко от 1000 лв трябва да е...

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

edgecrusher не съм си харесал КХ само защото е на Кърк ;) И друго да ви попитам не съм от София,но сега съм тук и мога да пробвам ЕСП в Динакорд,но не знам магазин,в който продават Айбанез.Някой ще ме светне ли малко :)

П.С. Рошафф дам по-малко е-към 800 лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.