Jump to content
Българският форум за музиканти

схема за кубе


Recommended Posts

^

bratmito,

Къде видя в тази тема желание за развитие и научаване? Не виждаш ли, че същността е да бъдем тарикати, да хванем някой да ни сдъвче храната и да ние даде на аванта? Ще хванем "някой", без да мислим колко ще му коства да ни направи нещо за да не плащаме пари.

Пари, пари и пак пари! Никъде не видях технически въпрос, на който да се отговори и да се завърти разговор по същество.

Ама хайде вземете се в ръце и разсъждавайте! Що за настроение е да се защитава явно погрешен подход и тарикатско отношение?

Никога не е отказвано да се помогне, но на тези които заслужават!

На мен тарикатите и измекярите не са ми по вкуса. Който е мазохист, да се занимава с тях, но да не ми ги навира в носа, че и да ги поставя в позиция на онеправдани! Остава да се съберат и да направят парад, то вече стана бахтън от толерантност.

Има и други понятия, като трудолюбие, ученолюбие, справедливост, честност, почтенност. Как пък няма хора на такава позиция, а все против нея? Е има, ама са налцинство...

http://forum.muzikant.org/index.php?s=&amp...st&p=356838

http://forum.muzikant.org/index.php?s=&amp...st&p=356843

Ако на вас ви харесва форумът да се пълни с подобни малоумни теми, на мен не ми харесва.

Затова и подкрепям идеята http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=43570&st=0

 

А показаното дотук отношение поражда само непрекъсната поява на нови малоумни теми, радвайте се!

http://forum.muzikant.org/index.php?s=&amp...st&p=358442

Дали даже не е същия човек, че много си приличат постовете?

Идеята е да си намеря схема и да я дам на специалист да изработи платка с тази схема а след това ще сглобя цяло кубе. с хубав говорител...
въпроса ми е ако я дам тази схема на човек У който прави платки , може ли да ми направи платката , аз да си купя говорител и да си направя кутия и да ми излезе по-евтино от купешкия усилвател

 

Оставям ви насаме със съвестта...

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 41
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Напълнихте му темата с глупости и празнодумие.Като не искате да му помагате на човека се разкарайте се от този раздел.Има подходящ за целта -говорилня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

lyubohar:

Ти защо не му помогнеш? Като си ербап, дай личен пример.

Направи му усилвателя, докажи на дело приказките си.

И не се вживявай в ролята на партиен секретар на форума - защо ти не се разкараш, като не ти харесва? Какво си дал на форума, че имаш такова самочувствие?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Човека иска само схема.

2.Тук има хора ,които са специалисти- включително и Вие.Вие можете да му помогнете. 3.Не става въпрос само за конкретния случай.Вашите коментари винаги са подобни.

Което е крайно неправилно и дразнещо.А аз съм само един любител.

Нямам претенции в тази област.Е, направил съм доста неща преди 30 и повече години-напр.:

Няма какво да Ви доказвам.Много ми е любопитно да видя нещо направено от Вас преди 30г.Как ли ще изглежда?

 

 

 

 

http://media.snimka.bg/0290/006834867.jpg006834867.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Човека иска само схема.

 

давам му схема

http://www.drtube.com/schematics/marshall/jtm3-60-02.pdf

http://www.drtube.com/schematics/marshall/jtm3-61-02.pdf

 

ето това е схема на любимото ми маршалче,

сигурно няма да е наясно защо са 2 схеми - затова ще поясня -

първата е на предусилвателната част, втората на крайното тъпало.

 

ръководство (менюъл)

http://www.marshallamps.com/downloads/file...20hbk%20Eng.pdf

 

не е лошо да го докара и на вид ( на снимката не се вижда, но е облицован с тип крокодайл кот,

надявам се не са драли живи крокита, а просто така изглежда, ама е ефектно)

jtm30.jpg

 

Усилвателя съм го тествал във всевъзможни ситуации

и затова го препоръчвам, ако е мераклия да го направи

и като е готов - да се обади да направим АБ тест,

на АБ теста отсега сте поканени, особено тези които

си мислят, че е фасулска работа.

Няма проблем да дам схема и на The JCM2000 DSL (Dual channel Super Lead) -

стига да иска...

Според мен теста ( ако изобщо се стигне до такъв)

ще докаже думите на вижъндан.

 

След като схемата е дадена, автора на темата да запретва ръкавите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нема смисъл от коментари.

Смятал съм доста. Ако човек МОЖЕ и ЗНАЕ КАК да си направи усилвател, цената на материалите и частите ще му излезе около 30-40-50% от стойността на новия усилвател от магазина(понеже ги купува на дребно). Труда ще е в най-добрия случай(ако всичко мине ОК и усложнения няма) миниму едно 20-ина-30 часа. Като сметнеш и изгубеното време се получава така, че си минал с 30-50% по-тънко, но си изгубил сума ти време. Ако не можеш ти, а дадеш на човек, който да изгуби 30-на часа работа + 6-7 часа обикаляне + евентуално 20-на часа тстраняване на проблеми, смятай, че трябва да му платиш труда за работна седмица, което при квалифицирана работа смятайте колко е.

 

За ученето - нека всеки се учи и се занимава - обаче фокуса на темата май не е баш това.

Иначе, Гатев, питай Gregg, metalhammer, Parni_valjak - всеки може да каже цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нема смисъл от коментари.

Смятал съм доста. Ако човек МОЖЕ и ЗНАЕ КАК да си направи усилвател, цената на материалите и частите ще му излезе около 30-40-50% от стойността на новия усилвател от магазина(понеже ги купува на дребно). Труда ще е в най-добрия случай(ако всичко мине ОК и усложнения няма) миниму едно 20-ина-30 часа. Като сметнеш и изгубеното време се получава така, че си минал с 30-50% по-тънко, но си изгубил сума ти време. Ако не можеш ти, а дадеш на човек, който да изгуби 30-на часа работа + 6-7 часа обикаляне + евентуално 20-на часа тстраняване на проблеми, смятай, че трябва да му платиш труда за работна седмица, което при квалифицирана работа смятайте колко е.

 

За ученето - нека всеки се учи и се занимава - обаче фокуса на темата май не е баш това.

Иначе, Гатев, питай Gregg, metalhammer, Parni_valjak - всеки може да каже цена.

Разбира се ,че е така и тона с който го обяснявате е подходящия,а не онзи менторски,назидателен и неуважителен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

By Special Request....

 

Много ми е любопитно да видя нещо направено от Вас преди 30г.Как ли ще изглежда?

 

003632412-big.jpg

 

1578598314.JPG

 

000903712-big.jpg

 

По-професионално от твоето, нали? И защо все се опитваш да се мериш в чужда категория? За самодоказване ли? Е, няма как да стане...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да убедите някой,че това е правено преди повече от 30 години и то ръчно.

Че то тогава нямаше жакове на пазара,камо ли чинчове.Още карахме на тройки и петици.

Взе да ми става смешно.

Бъдете жив и здрав.

Редактирано от lyubohar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен тарикатите и измекярите не са ми по вкуса. Който е мазохист, да се занимава с тях, но да не ми ги навира в носа, че и да ги поставя в позиция на онеправдани! Остава да се съберат и да направят парад, то вече стана бахтън от толерантност.

;) Няма как да го измисля по-точно.

Сори за оффа ,мисля ,че трябва да се разреши а не да се забранява.

Почти винаги е полезен с нещо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко офф

Айде стига вече !

 

Човека, който искаше схема изглежда не го интересува форума, или вие му развалихте мерака.

 

Писа се достатъчно за схеми. Схеми в нета бол.

Който както иска да се оправя, който не може негов проблем.

 

Нека модераторите да затворят темата. Няма нужда от излишни спорове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.