Jump to content
Българският форум за музиканти

Лютиер за класическа китара


panaiot

Recommended Posts

Здравеите съфорумци :hysterical:

 

Много неща изчетох за направените класически китари от лютиери и като цяло май са много добри. Та искам да питам дали някой има класическа китара от наш лютиер и какво мисли за нея? Също и препоръки за някой както и евентуално какви ценови интервали има за изработка на такова хубаво нещо?

 

:greenball:

Редактирано от MDFk
Ю-тия?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш наистина качествено(и не особено евтино, разбира се):

http://penevguitars.hit.bg/GhomeB.htm

 

Ако искаш да минеш евтино - едва ли ще е особено качествено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти Евтим,

 

Видях сайта на г-н Пенев и веднага му пуснах мейл. Наистина очаквам китарите му да са на световно ниво и както прочетох някои мнения в нета разбирам, че са наистина прекрасни. Дано да имам възможността да си позволя такъв прекрасен инструмент. Тъй като не съм професионалист мога да чакам колкото трябва но накрая усещането от такава китара ще е неописуемо хубаво. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят учител има майсторска китара от Пенев (тази 1-та) и съм свирил наистина много добър инструмент дет се казва свири сама и има много хубав звук. Досега не съм свирил на по-добра китара.Наистина е на световно ниво. :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина много са хвалени неговите китари и съм сигурен, че има защо. Сега събирам парички и догодина се надявам да се сдобия с такъв инструмент. За сега съм си взел една също много добра Кремона от майсторската им серия която много ме впечатли :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм чувал, че се търсят цени от порядъка над 2 000 лева за майсторска класическа китара.

Предполагам, че от покупка на такъв скъп и (би трябвало) класен инструмент, ще се интересува човек

със съответното ниво ( техническо владеене) на класичската китара.

В тази ценова категория играят и световно известни лютиери.

В момента съм без класическа, като му дойде времето ще потърся нещо от порядъка до 800-900 лв

- например Фендер, Ямаха и ако има Такамин за такива пари.(с кътауей и пиезо)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Световно известните лютиери започват от 2-3000 Евро.

2000 лв, за майсторска класическа китара, със съответното дърво и изработка е повече от много изгодна цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.