Jump to content
Българският форум за музиканти

Squier и Humbucker


Rezachka

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

на втората обява цените са прекалени

за 100лв можеш да намериш нещо свястно - аз си купих стар Seymour Duncan SH-4 за толкова.

От щатите с доставката съм гледал идват по 70-80лв стари, дори някакви винтидж екземляри димарцио от 70те.

 

Хубаво давате съвети за смяна на китарата, но каква ще си намери ако продаде тази и добави 90-100лв за нова - едва ли много по-добра :)

Закупуването на адаптер е добра инвестиция, защото може после на по-добрата китара да се сложи - примерно ако си купи китара за 5-600лв - тя няма да е с Димарцио, но ще може да размени адаптерите и да има по-добра китара със висок клас адаптер :)

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)
Закупуването на адаптер е добра инвестиция, защото може после на по-добрата китара да се сложи - примерно ако си купи китара за 5-600лв - тя няма да е с Димарцио, но ще може да размени адаптерите и да има по-добра китара със висок клас адаптер :)

Дааааааааа точно затова и аз му предложих EMG H4 + това вече не е толкова скъп........ но както си реши човека :) иска се малко рационално мислене!

Редактирано от synyster_vengeance
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
на втората обява цените са прекалени

 

:thumbs_up: Не правя реклама на продавача, а само давам идея,че може да потърси из форума,а и не само...

 

Хубаво давате съвети за смяна на китарата, но каква ще си намери ако продаде тази и добави 90-100лв за нова - едва ли много по-добра :rolleyes:
Ами лято е,учениците са ваканция,има недостиг на работна ръка и като събереш фактите може да се получи сума достатъчна с тази от продадената китара и събраната досега за нещо по-добро.

Това е още един вариант. :lol:

 

Закупуването на адаптер е добра инвестиция, защото може после на по-добрата китара да се сложи - примерно ако си купи китара за 5-600лв - тя няма да е с Димарцио, но ще може да размени адаптерите и да има по-добра китара със висок клас адаптер ;)

 

^ Съгласен съм и това е добър вариант,а дори да продаде старата китара заедно със хубавия адаптер ще и вземе повече пари.Но според мен не си заслужава наливането на много пари в такава китара-подкрепям мнението на Евтим :thumbs_up:

 

И сега по темата.Ето линк към ценовата листа на EMG :

 

http://www.emginc.com/downloads/EMG_RETAIL_08.pdf

 

И Dimarzio :

 

http://www.dimarzio.com/media/pdfs/price_list_pickups.pdf

 

Имай предвид,че това са цени в САЩ,в Европа са по-високи.Можеш да ги видиш в някой от тези магазини :

 

http://www.thomann.de/gr/pickups_for_electric_guitars.html

 

http://www.musicstore.de/is-bin/INTERSHOP....Navigation=true

 

http://en.euroguitar.com/accessory/pickups-27/

 

synyster_vengeance - EMG H4 - цената му е добра,но ако го намери в България,иначе с поръчката и доставката ще отиде нагоре ^^^

 

Както можеш да видиш цените на някои от адаптерите се доближават до цената на китарата ти,така че наистина помисли какъв е смисъла да закачиш "на свинче-звънче".

Редактирано от рахата
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз всъщност не търся най-хубавите и скъпи адаптори.. просто нещо с което ще се постигне малко по-добър звук.. и както съм казал по-горе не планирам закупуване на още една китара .. имам всъщност една Chranov която бих продал но някак ме съмнява някой да прояви интерес към нея.. общо взето ме интересува какви адаптори мога да намера тук в България . най-вече в пловдив и къде.. а тея теми за адаптори 2ра ръка.. еми аз кат не разбирам.. ако питам продавача е нормално да ми каже че са хубави все пак си търси куповач..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз имам EMG-SEHG(large size humbucker - Select by EMG). Ако го искаш, за 35 е твой.

Чисто нов е. С кутийката си, неизползван. Слаган е само веднъж за около 2 часа на китара.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Продадох някой работи .. посъбрах пари пак.. вече категорично съм решил че искам да сменя и 3те адаптера и съм се спрял на комбинацията HSH :punk_guitar:сега разполагам с 250 лева .. ако си продам и баса трябва да станах към 320.. това ще го реша.. ходих до Пловдив до xxxx обаче почти нямаше избор там.. Guitar Tech някви адаптери за по 30 лева не знам що за стока ще са.. имаше и едни Guitar Tech Wilkinson за по 69 единия бяха съответно за нек и бридж (обаче не ми хареса това че са на половина бежови, на половина черни.. бляк) .. и Select by EMG за 71 лева.. това им бяха Humbuckerite, сингли имаха само от тея същите EMG-та на селект за 50 лева и другите адаптери вече бяха S. Duncan.. за по над 100 лева единия тъй че тях ги отписвам ;) ... чудя се дали да не взема тея EMG-та (на външед вид ми харесаха най-много хаха ) .. ама пък чух и не толкова добри неща за тях въпреки че като се замисля със сигурност ще звучат по-добре от Скуайърските хах.. чудя се и аз какво да правя то като че ли нямам и много избор..

Редактирано от Rezachka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^вече имаш реалната възможност ако разкараш Скуаера да си вземеш читава китара с не толкова лоша електроника, на скуаера квото и да му правиш все ще си остане скуаер. Ако нямаш пари и искаш да си подобриш звука, ъпгрейд на 1-2 адаптера върви. Но така както си посъбрал пари, аз на твое място бих го разкарал и бих си взел друга китара. Всъщност аз сторих същото преди 4-5 години, само че тогава нямаше форум и кой да питам и първо се бях ръснал 70 кинта за смяна на адаптери.

 

Избора е твой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Луд ли си как ще си продам Squier-а тва е най-яката китара на света хахахаха шегувам се естествено :punk_guitar: знаеш ли някой саит така да поразгледам какво може да се вземе .. въпреки че и да я продам... да го кажем 500 лева няма да ми стигнат за кой знае какво ..

Редактирано от Rezachka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че 500 лева няма да ти стигнат за кой знае какво са си чисти предразсъдъци, причинени от критиката във този форум. С малко вещина при избора можеш да си вземеш китара, която да е добра основа за ъпгрейд за по-нататък и която на първо време ще ти върши отлична работа до момента в който не станеш толкова добър, че да почне да те дразни. Добри дъски за 500 лева съществуват, не робувай на ценовите вариации, особено при известните метълски марки. Често при тях разликата между инструментите от 500 и 1300 лева е само в адаптерите с които биват предоставени и това не е моя измислица, а е базирано на мой и чужд опит. Единственото важно е китарата да има добра изработка и по-здрава дървесина, като разбира се те кефи и като визия. Всичко друго подлежи на сетъп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко офф : Искам да помоля колегата Резачка да ми разясни малко факти относно категоричната доминация на черните над белите нинджи в подписа му. Кое е звеното, което прави черните по-силни и къде е топосът на женските нинджи - т.нар. минджи? Също така костенурките нинджа към коя група принадлежат, с оглед на факта, че са зелени? С оглед на подписа ти ще си позволя да те запитам кой според теб ще бие - Батман или Робокоп, като няма да изказвам пристрастие засега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Гледай Ask a Ninja в Youtube.. иначе за батман и робокоп .. че те защо да се сбиват нали и двамата се борят с престъпността и т.н. но както и да е аз съм за робокоп...

 

 

..та говорехме си за адаптери :rockon::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само че, както личи от мнението на колегата по-горе работата не е само в адаптерите, а в китарата като система. Пак ти казвам, за мен е важна платформата, а не микрофоните, инвестирай разумно. Опитът показва, че човешкото око е ненаситно и скоро ще те хване яд, че имаш яки адаптери на скапана китара, затова си намери първо талпа, която да харесаш и за вбъдеще, сега имаш тази възможност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.