Jump to content
Българският форум за музиканти

Маршал или Фендер


Spoocter

Recommended Posts

Здравейте всички!Можете ли да ме опътите кое е по-добре да си взема като усилвател?Маршал МГ100Дфх и

ли Фендер Фм212р?Маршал МГ100Дфх е с 1 идея по-скъп от фендер ФМ212р.Свиря блуз и блуз-рок.Фен съм на чистият звук или лееееееко дист-нат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм и двата усилвателя на мен лично не ми харесват. Въпреки, че ако това ти е дилемата и твърдо си решил едно от двете - внимателно сравни и двете, ако можеш едно до друго. Ако не - ще трябва да помниш. За радост и двата ги има в България, можеш да си ги пробваш.

 

А ако приемаш и други предложения - може да хвърлиш едно око на Hughes&Kettner 60R Blue - мисля, че така се водеше. Пак е горе долу на тази цена, и според мен е по-добър - готин чист звук, с единични адаптери звучи много приятно. Има и приличен драйв, който не е върха на сладоледа, но не е неизползваем. Свирил съм известно време с такъв (Powered by съфорумника PupleHaze). За жалост него не можеш да го пробваш в БГ, освен ако не намериш някой, който го има и да пробваш с него. Най-важното е да слушаш ушите си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фендерчето разбрах че е в Р.Ф. , а маршалчето къде мога да го намеря в СФ?Аз сега съм в Унгария но се очаква следващата седмица да се върна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз предпочитам Маршала, ама ти май така и не уточни кой от двата усилвателя имаш предвид (фронтмен или ФР-то).Така че- +1 за Marshall

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Само такъв подобен усилвател успях да намеря, обаче е само 15 вата <_< поне е от същата серия :).Най-много да си вземеш целия каталог.А в РФ наистина го има Фронтмена, оня ден ходих.Айде успех в търсенето. ЛИНК: http://www.visiarts.net/catalog/index.php?...p;filter_id=166

Редактирано от sasog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много зависи от типът адаптери.

Тенденцията е Single Coil да се комбинира с Fender, за блусарски акустичен звук с лек състейн.

Нищо непречи това да се постигне и с Marshall обаче при Фендера звукът е по мек.

Маршалът дори и без да криви пак си звучи по-грубовато от Фендера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маршали има ТУК :) сори за <_< но отдавна се чудя дали във Фендер кубетата могат да се включат 2 китари ида се озвучават едновременно от 1 кубе тъй като имат 2 инпута?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

50-тката на Маршала е много куц модел. Прекалено много бас, драйва на 2 и на 10 е еднакъв, не реагира на буустър, ефектите са силно ограничени откъм настройки (разбирай няма ник'ви).

Точно този Фендър не съм тествал, но да кажа че двата входа са за различен тип китара, а не за две китари. :)

 

За тия пари лампово комбо 2-ра ръка само!!! <_>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тия пари лампово комбо 2-ра ръка само!!! :offtopic-001:

 

Абе баш за тия пари читава лампа трудно ще се намери, още по-малко пък комбо. Според мен FM212R е много добър вариант, мен лично доста ми допада като за транзистор. За як метъл драйва му не е достатъчен, но винаги може да се бутне някакво камионче/процесор отпред...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.