Jump to content
Българският форум за музиканти

Vox Amps Anyone?


Recommended Posts

Наскоро се присъединих към една известна група и стана ясно, че има голям шанс да сключа ендорсмънт договор с Vox. За сега не е ясно нищо конкретно, но най-вероятно ще имам възможноста да си закупя обурудване от тях на много ниски цени. Което е един вид преварителен етап към получаване на пълен ендорсмънт. Та въпроса ми е дали някой от вас и преки впечатления от ампове на Vox. Свирим мелодичен дет/блек метъл и по подразбиране търся добър хай-гейн звук. Поровох се по сайтове и ей това ми хвана окото за сега:

AD100VTH_V412BK_front.jpgAD100VTH_V412BK_REAR.jpg

 

Повече информация : ТУК

 

Благодаря предварително! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Привет,защо не пробваш чисто лампова глава като :

 

http://www.voxamps.co.uk/classicplus/ac100cph.asp ?

 

Пише добри неща за тази глава в хармони-то:

 

http://reviews.harmony-central.com/reviews...ssic+plus)/10/1 ,

 

а и ти ще имаш възможност да я сравняваш с другата преди да избереш,така че в крайна сметка избора е твой.

 

Аз съм за VOX 100-Watt AC100CPH head със кабинет 4х12"

Редактирано от рахата
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@ рахата - Видях и този модел, но за сега две неща малко ме спират за него.

1) Цената (750 паунда), вярно че ще е с намаление, но все пак ще го плащам тоя амп + кабинета

2) От семплите, които чух нямаше нищо, което да е хай-гейн, а аз не обичам да ползвам педалчета и други външни ефекти за кривоч. Дори и на сегашния ми амп, въпреки че имам ПОДхтЛайв на които ползвам най-вече тунера хахахаха!

 

@ ТОНИ - Групата е Empyreal Destroyer

МъСпаз

п.п. Между другото барабаниста ни е спонсориран от Pearl,а Басиста от Ibanez. Другия китарист пък е на път към ESP/LTD :yes:

Редактирано от edgecrusher
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Зарежи ги тея "VOX"! :-( стани ендорсър на някой бг-ампостроител! :yes:

 

Иначе и аз не чух някакви хай-гейн звуци от тая глава,но това е само сайт и може да не са сложили.Все пак ще можеш да я чуеш на живо и да прецениш.

 

Успех с бандата!

Редактирано от рахата
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бивайки спонсориран от Енгл по подобна линия и доколкото съм се ориентирал във вкуса (съдейки разбира се само от форума), бих ти препоръчал ако имаш избор да ги разгледаш(енгл) като възможност. Иначе доколкото имам впечатления от Вокс, по специално от ламповите им изделия, защото другите не ме интересуват особенно, не мисля , че са много добър избор за тежка музика. Разбира се всичко е относително, а и аз далеч не съм запознат със всичките им модели

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мнението, Кольо! Аз също досега не бях и помислял за Vox, нито пък съм виждал някой от моите среди да ги използва, затова се обърнах тук за съвет. Относно Engl имам наблюдения и съм виждал банди да позват такива ампове на живо. Определено звучи доста метъл, но нямам никакви контакти с тая марка. Ще ми е полезно, ако решиш да споделиш( на ЛБ) как си се свързал с тях и какво точно включва ендорсмънта ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зарежи ги тея "VOX"! :greenball: стани ендорсър на някой бг-ампостроител! :greenangel:

 

Иначе и аз не чух някакви хай-гейн звуци от тая глава,но това е само сайт и може да не са сложили.Все пак ще можеш да я чуеш на живо и да прецениш.

 

Успех с бандата!

 

хех, това е добра идея!

 

Та така, мили "бг-ампостроители"!

Очаквам офертите ви :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Връзката ми с Енгл беше осъществена, чрез Швейцарските представители на фирмата, от мениджъра на нашата банда и не е особено дректна,включва това ,че в рамките на календарната година (за сега) мога да използвам техни продукти (внормалноколичество де), а след изтичането и мисля, че мога да задържа единия от амповете (имам два еднакви в случай на издънка), а другия и кабинета, ако искам да купя на преференциални цени -около 40% от каталожната цена или напрактика 50тина от реалната. Срещу това се задължавам да свиря на публични неща с марката, да направя няколко подходящи снимки за сайта им и евентуално някоя и друга демонстрация , ако се прави такава в Швейцария, която разбира се ще е зле платена.

 

Иначе понеже споделяш, че ще се присъединяваш към известна банда( поздравления и това да се чува) бих те посъветвал заедно с мениджъра на бандата да изготвите лист с предсточщите ви активности (гигове, телевизионни прояви, записи и тн.) и той да се обади в ролята на официален представител на бандата на различни компании (за предпочитане базирани в Еропа) с оферта за да провери коя би била най заинтересована.Предполагам че може да се получи добре с Маршал, защото квотата им за ендорсмънт е доста голяма, поне из немската част на Европа, провери ако ти е интересен модела на Кери Кинг- имаше такъв, но не помня дали е в производство

 

Радвам се ако съм ти полезен по някакъв начин, макар че предполагам , че тези неща са ти добре известни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Мерси за инфото! Аз всъщност съм с бандата вече от няколко седмици и се готвим за записи на албум. Имаме оферта вече, но от лейбъла не харесват сегашния запис на бандата с предишния им китарист та затова ще презаписваме. Все още нямаме изготвена концепция за ендорсмънт, това с Вокс просто изпадна от някъде. Вокала ни принципно държи много контакти с хора от бизнеса и реално той движи и мениджмънта за сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2) От семплите, които чух нямаше нищо, което да е хай-гейн, а аз не обичам да ползвам педалчета и други външни ефекти за кривоч. Дори и на сегашния ми амп, въпреки че имам ПОДхтЛайв на които ползвам най-вече тунера хахахаха!

 

 

преслушах семплите - много яки, защо казваш,че няма хай-гейн.

чуй и велвтроникс хл.

поздравления за приемането в групата.

а пък - избора на усилвател си е въпрос на вкус,

донякъде и стечение на обстоятелства.

след като ти предлагат ендорсмънт - възползвай се.

 

велвтроникса си е в лигата на моделиращите ампове, с какъвто свириш и няма да има кой знае каква разлика, освен ако ги сложиш един до друг и вокса да вземе да ти хареса повече от лайн 6.

ако искаш да се върнеш към корените вземи си велвстейт ( дет метъла започна с него).

ако искаш да си модърн, вземи си Кранк.

тия Метъл Сафари днес ги открих.

звука ясно защо ми напомня за Фиър Фекчъри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Семплите за посочения амп ми се струват някакси по-рокаджийски, отколкото яко метъл. То не означава че не може да стане така де, но все пак това имах предвид.

А се насочих първоначално към Valvetronix имаенно заради моделиращите истории :greenangel: Тук във форума и емотиконите вече ме знаят, че съм фен на Лайн 6, но за ендорсмънт от тях все още не може да се говори, въпреки ебаси и рекламата дето им правя под път и над път и количеството гиър което имам вече хахахахахаха!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

От няколко месеца притежавам VOX AD50VT valvetronix, който е от същата серия като и гореспоменатата глава. от 11-те амп модела 2 са High Gain и стават за по-тежка музика. Аз лично ползвам VOX-а като предусилвател и го включвам в кубе (защо така е друга тема..) китарата ми е 7 струнна със Seymour Duncan Blackouts адаптери настроена в A#. В тази конфигурация се получава доста тежък и плътен звук. С другата ми китара (6 струнна с пасивни адаптери) прави много добър рокаджийски звук, а и метълски с High Gain симулациите.

Кубето има 11 добри амп симулации (най-добрите цифрови, които лично съм чувал), ефекти - reverb, delay, auto wah..., noise reduction.

Накратко тази серия прави малко неща, но ги прави добре. Като недостатък бих казал, че могат да се запомнят само 3 канала, които могат да се сменят с фуутсуич или от панела.

 

http://www.gearwire.com/vox-ad30-vt.html - това е едно добро демо на серията.

В заключение бих казал, че ако не успея да събера пари за SLO-100, или друг амп от този клас, бих си взел някоя глава от VOX(като тази посочена от един съфорумник в по-горен пост).

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Van Dim, брадъре! Благодаря за видеото и за мнението ти споделено тук. Вече все повече добивам идея за какво става въпрос при тия ампове. Да стискаме палци че сделката ще се осъществи! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.