Jump to content
Българският форум за музиканти

Ibanez S/sv Prestige Series


Daniel_V

Recommended Posts

  • Отговори 44
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

^Не. Човека,който я продаваше я шитнал на другиго преди да ми дойде реда да я пробвам, въпреки че ми обеща :thumbs_up:

Еее, братче...много тъпо. Много го мразя тоя номер.

Нищо здраве да е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е голяма загуба де, този модел ми се струва прекалено над-ценен. От тази серия повече ми харесва модела S2170FW. Заинтересувах се от JS1200 Prestige защото го продаваха на 850 паунда, при цена 1105 за нов от магазина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте!

Пак отварям темата относно Ibanez-a.

Както някой от вас вече знаят от една друга тема във форума (Фукня), се сдобих най-накрая с мечтата - Ibanez Prestige S5470 TKS. :dance:

 

Няма какво друго да кажа освен ... Ibanez Japan - THE BEST! :recourse::happy:

Може би най-елитния инструмент до който съм се докосвал някога.

 

Кратко ревю:

 

Махагоново тяло... доста избаран сънбърст. Наистина удобно тяло, не много тежко... и страшно красиво!

 

Гриф от 5 части + Bubinga. Много бърз и тънък гриф. Мисля, че му казват Prestige Wizard. Грифа е с дълбока политура, но така направена, че имаш чувството за голо дърво, което аз много харесвам.

 

ZR-2 тремолото е доста масивно и удобно. Ръчката е с "щипка" и за да не шава като на повечето тремола се затяга, но това сигурно си го знаете.

 

ZPS (Zero Point Sys.). Първоначално ми беше странна тази "нулева точка" за която става дума, но след доста разцъкване се почувствах на място. Свиква се. Готиното е , че за хора които не свикват с такива промени са напрвили варианта от "Zero Point" да минава директно на "Floating". Преведено на прост език, значи, че няма да имате онази нулева точка, става си баш "флойд" де викат.

 

Action-а (екшъна , височината на струните ) фабрично беше доста висок за мен, което ме стресна защото Ibanez са известни с правите, бързи грифове с нисък екшън. Беше 2,9-3мм на 6-та струна и 2мм на 1-ва. (мерено на 12-ти праг).

След един подробен сетъп, струните дръпнаха на 2мм на 6-та и 1,9 на 1-ва струна без дразнещото бъздене.

Предполагам, че може още... но аз не желая и да опитвам защото по-ниско от това вече ми става некомфортно (свиря със страшно много бендове и в същото време опитвам да се правя и на шредър :) )

 

След подробния сетъп, нарочно скъсах 1-ва струна... остана на място и настроена (заради ZPS-а). След известно време без струна, тунера отчете около 1 % разлика във всички.

След като си сложих нов комплект Elixir, и ги разсвирих, пробвах отново тремолото без да пускам "ръчката". Остана стабилно в продължение на 4-те часа в които свирех...не издържах и си казах, че няма как... победи ме, немога да я разстроя :cheers2: . Вече 2-ри ден не съм пипал тунер. :yahoo:

 

 

Таа стига толкова съм си обеснявал...

Накратко... КИТАРАТА СИ ЗАСЛУЖАВА ВСЯКА СТОТИНКА И УСИЛИЕ!

 

Сега ще ви предоставя малко снимков мат'риал...

S5470 Pictures

 

Който иска снимките с високо качество и некомпресирани, да ми драсне едно ЛС. ;)

 

 

 

И нека видим колко души сме с новия S. Едва ли съм единствения или първия... Но да видим.

 

ЧАО за сега! :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз, понеже не съм запознат... мога ли да попитам за какво има 2 букси тая китара? Тва да не е нещо за стерео О.о?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия с двете букси имат пиезо в бриджа за акустичен звук. Но аз лично разгледах доста подробно снимките и на тази не видях две. Сигурен ли си, че не си пил много? :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^^ KingdomX, май се бъркаш с другата китара, дето я пуснаха във "ФУКНЯ"-та - S 2020x (или нещо от сорта), която не е стандартен модел, според мене.

 

Иначе, китарата е чудесна, без забележки :thumbs_up: . И ако пуснеш скоро някакви семпълчета, няма да ти се разсърдим :)

 

 

BDW: За първи път виждам толкова хубави прагчета ! (Това който както иска да го разбира, няма да се обяснявам :) )

Редактирано от prayer4eto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честита S5470 колега! Щях да си я взимам, но се отказах заради многобройните рапорти за кофти състейн на този модел. Искрено се надявам при теб нещата да не стоят така. Ще се радвам да чуя отзивите ти по въпроса за състейна. Ето малко инфо от нета -

 

http://www.ibanez.com/forum/yaf_postst7165...sue-update.aspx

 

S 2020XAV е с пиезо капсули в бриджа и вторият изход е само за пиезото, така можеш да я включиш независимо от стандартните адаптери в друго тяло, например, директно в централното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Иначе, китарата е чудесна, без забележки ;) . И ако пуснеш скоро някакви семпълчета, няма да ти се разсърдим :)

 

BDW: За първи път виждам толкова хубави прагчета ! (Това който както иска да го разбира, няма да се обяснявам ;) )

 

Китарата наистина е чудесна, Мерси много :)

Семпли - след няколко дни продполагам ще запиша нещо. :D

 

А я кажи на ЛС какво имаше предвид като спомена праговете... Стана ми много интересно :)

 

честита S5470 колега! Щях да си я взимам, но се отказах заради многобройните рапорти за кофти състейн на този модел. Искрено се надявам при теб нещата да не стоят така. Ще се радвам да чуя отзивите ти по въпроса за състейна.

 

Благодаря много, колега! :D

 

Тази тема я знам отпреди да взема моята. Състейна на Айбанез-а ми е много по-дълъг от другите китари които имам на разположение.

Попринцип S-а е известен с много състейн, но при този модел наистина малко покуцва.

Това е заради мидъл адаптора - прекалено силно магнитно поле има. Проверих го като допрях отверка... щом ми беше трудно да я отлепя, представете си. Опрях на другите адаптори - почти не се осеща , както и трябва да е.

Проблема наистина произлиза от този сингъл адаптор. Но така или иначе мисля да сменя всичките с DiMarzio.

 

 

Мерси много, че го сподели. Бях забравил за "проблема". :D

 

 

 

Продължавам да търся братя по китара ... :rolleyes:

Редактирано от cRyStaL_gUiTaR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
Остана стабилно в продължение на 4-те часа в които свирех...не издържах и си казах, че няма как... победи ме, немога да я разстроя :thumbs_up: . Вече 2-ри ден не съм пипал тунер. ;)

 

При ибанец системата е така :bravo: моят престиж бива настройван само веднъж и то когато му сменям струните. Случвало в продължение на месеци постоянно да опъвам флойда до откат и да го натискам до увисване на струните като въжета на простор - няма разстройване, пробвам я в рак тунер на корг (много прецизен) - кове тона и тва е. А е 7-струнна и там принципно е по-проблемна системата уж ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До настройване е, колеги. И аз на единия ми страт, който е с тремоло и без никакво заключване не се налага да настройвам с дни и дори седмици , ползвам тремолото, а тона в общи линии не мърда... най много чат-пат да ми се наложи лекичко да пипна некое ключе....

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Без да искам си попаднах на собствената тема днес и видях, че последните две мнения съм ги пропуснал. (нямах достъп до нет)

 

Относно настройването - преди 5-6 дни смених струни - настроих веднъж и повече не пипнах. Колкото и да разцъквам тремолото - ммне, неще, инат-китара :greenangel:

 

defect Твоя Айбанез Престиж какъв е?

Айде да правиме каталог на Айбанез-те във форума. Какво ще кажете? Всеки който се включва със своя/своите "Ibanez" дава малко ревю, оценка и подобни.

 

Относно "проблемния" състейн.

Преди да замина реших да си поиграя една вечер и разхлабих средния адаптор, махнах пружините, пластините, натиках кабелчето по-навътре и натегнах пикъпа обратно максимално навътре (с малко по-къси винтове, разбира се). Смъкна се с около 5мм-6мм по-надолу. Заравни се с ръба на дървото.

Така състейна след 12 праг усезаемо дръпна нагоре! Другото готино е, че има повече място за твърд пикинг без да запира в мидъла, въпреки, че на мен не ми се е случвало преди да "закопавам" в адапторите.

 

След експеримента за момент се замислих изцяло да го махна, но се отказах защото скоро ще поръчвам новите ДиМарзио пикъпи и ще направя всичко наведнъж, да не я отварям и мъча излишно , че си я обичам ужасно много :greenangel:

 

 

 

Поздрави, Даниел!

Редактирано от cRyStaL_gUiTaR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драсни по възможност ето това соло семпълче, да чуем състейна:

http://media.putfile.com/is_this_luff

 

Backing-а го има в data.bg. Ако го няма, пиши да ти го пратя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драсни по възможност ето това соло семпълче, да чуем състейна:

http://media.putfile.com/is_this_luff

 

Backing-а го има в data.bg. Ако го няма, пиши да ти го пратя.

Имах намерения с новия АМП като дойде да записвам семпли, хем заедно с новите DiMarzio , но щом настояваш, утре като се прибера от задачки евентулно ще драсна това и ако не ме домързи и намеря качествен бекинг ще пусна и модерна версия на Nights In White Satin.

 

П.С. Май си як фен на Whitesnake... само така!!

Редактирано от cRyStaL_gUiTaR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.