Jump to content
Българският форум за музиканти

Epiphone Sg Custom Vs. Gibson Sg Spеcial


Recommended Posts

Angry Samoan , струва ми се че си се самонадъхал че Епифона ще е толкова добър колкото Гибсъна, но на по ниска цена и Тук се надяваш да ти напишат същото , но явно не е така... За съжаление на всички ни :D

Не съм пипал нито едната китара но,

Ако аз имах такава дилема и имах заделени пари за Гибсън, не бих погледнал към Епифона.

Иначе ако не ти стигат е друг въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kolio_k, разликата между "upgrade"-нат Epiphone и евтин Gibson, толкова ли е голяма, то е ясно че има някаква, но не ми се вярва при Епифона саунда да е чак толкова зле...

 

 

A за този модел какво ще кажете за този модел, Gibson Special Faded предполагам, че разликата е само в лакирането на корпуса..., но пък цената е с 150 евро надолу...

 

Не знам как дефинираш голяма разлика. Разликата между ъпгрейднат с нови адаптери ЕПИ и Гибсън със сигурност не е огромна, всъщност е доста малка, но за мен именно дребните разлики в звука правят един инструмент класен. И при това не ме разбирай погрешно, въобще не е гаранция, поне от моя гледна точка , че една китара само защото е Гибсън, ще бъде добра. Виждал съм доста много, които поне според мен не са нищо особенно, а някои направо граничат с лоши. Гарантирано хубави обикновенно са само скъпите. Точно за това и е най добре човек да пробва преди да купи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко извън темата. Случайно някой да знае това с трите хъмбъкера кви положения има, защото ключето изглежда обикновенно тристепенно? А иначе според мен Гибсъна е по-добър.

 

Като stock-конфигурации при LP и SG (с 3 адаптера) се срещат 2 варианта:

- 50's вариант - ключето ( стандартно 3-степенно) при крайни положения включва съответно neck pu и bridge pu, а в средна позиция са вкл. bridge+mid p-ups.

- modern вариант - вързването на ключето е стандартно (за 2 адаптера - neck и bridge), а вместо единия тон-пот има vol. за средния адаптер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би все пак ще се спра на Epiphone, само че ще е Les Paul. Доколкото знам Епифон имат поне няколко фабрики, повечето от които в Азия. Направи ми впечатление че най-евтините модели се правят в индонезия, по-средните в Китай, а най-скъпите, обиконвенно Custom се правят в Кореа. Искам да попитам дали това има някакво значение? Все пак и Fender имат фабрика в кореа, предполага се че инструментите излезли от там ще са значително по-качествени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак и Fender имат фабрика в кореа, предполага се че инструментите излезли от там ще са значително по-качествени.
Немат нищо общо с американските..Вземи си Гибсън бе човеко.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Немат нищо общо с американските..Вземи си Гибсън бе човеко.

 

Съгласен съм, но тук говорим конкретно за Epiphone, въпросът ми e дали има разлика в качеството на моделите, правени в различни фабрики и по-точно в Кореа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.