Jump to content
Българският форум за музиканти

Fender Telecaster Custom 72'


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

някой хора не знаят какво правят :rolleyes:

 

след теб и тоя, който си развали маршала от 73та и го продаде за 500лв, вече от нищо не бих се очудил :girl_cray2:

 

това тремоло пък е върха на всичко!

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 93
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

И аз съм започнал да си "развалям" китарите...

 

Само че, при Диката!!!

 

Станала е СУПЕР!

 

 

от къде поръча жак плейта и горе на суича? :rolleyes:

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ах, тяхната вуйна, колоко са яки тия джаджи двете. Китарата е станала страшно готина. Поздравление за лудата къстъм летва. Между другото какви са адаптерите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой хора не знаят какво правят :hysterical:

 

след теб и тоя, който си развали маршала от 73та и го продаде за 500лв, вече от нищо не бих се очудил ;)

 

това тремоло пък е върха на всичко!

 

 

Е, не че "новата" версия е лоша, но и аз съм от хората, които не биха пипнали оригинала, ако не се налага. Емеханика е чел доста и предполагам си е взел решението, наясно със себе си.

Както се казва - който плаща, той поръчва музиката.(подсказано ми от docc)

И на мен ми беше много мъка за маршала, но стореното - сторено...

Явно сме два типа сред музикантите ( в частност - сред китаристите).

Едните ще пазят винтидж джаджите - другите ще ги модват.

Мисля си, че е наложително да направя тема за предпазване от ненужни (и най-вече вредни, безумни и безбожни) модификации.

Не толкова, заради китарата от тази тема, колкото поради кощунственото унищожаване на Маршала...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой хора не знаят какво правят :)

 

след теб и тоя, който си развали маршала от 73та и го продаде за 500лв, вече от нищо не бих се очудил :crying:

 

това тремоло пък е върха на всичко!

Тва че ти си винтидж маняк и не приемаш нищо друго освен марковото , не значи че китарата е "развалена"...

Много звезди, както и само фенове си модват летвите на по 20-30 години... И КВО ТОЛКОВА... :headbang:

 

Дето Тони вика... Някой пазят...други модват... аз съм от третия тип... според случая. Ако желая винтидж-хот-род китара...правя, струвам, модвам.

 

Иначе по темата...

Китарата е станала УБИЕЦ... само малко пикгарда и суича не са ми по вкуса...ама всеки с избора и предпочитанията си! Кефи! ;)

Поздравления! :hysterical:

Скоро и аз ще пусна моя Хот-Род-ван Страт!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нека да не сме толкова резки по вьпроса за новия имидж на стара китара.относителни са нещата,не винаги е развалено.моето мнение е следното,никои не ангажирам:като става дума за фендер-американски(аз сьм голям фен на тия от 60 и 70),определено е кощунство да се пребоядисва!това са реликви с уникален звук!отказвал сьм неведнаж пребоядисване и промяна,освен наложимата, на стар страт(освен ако не е развалян вече).само китарист разбира тая хава!

тука обаче друг е случая.фендера е японец,доколкото разбрах, и няма тази колекционерска стоиност.при силно желание от страна на клиента е станала и промяната.това си е рутинен ремонт,изглежда си ок на снимките,клиента е доволен и така....

смисьл,исках да кажа,4е е допустима визуалната промяна,при условие ,4е не е колекционерска китара и клиента не е маниак на тема фендер.та затова и донякьде не разбирам отрицателните постове.мое мнение си е,не искам никои да засегна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тони ,благодаря за хубавите думи .

Телекастера не бих го пипнал ако беше нещо което е в оригиналният си вид ,но това което беше останало от него,

нямаше да ме радва особено.В този си вид ,телекастера е по-ценен за мен ,отколкото преди.

Все пак не говорим за един готин и ценен винтидж телекастер в добра кондиция, а за една уморена и престаряла

китара, за която никой не се грижил добре .

Първият път когато я видях,реших ,че това ще е нещото което ще прикрепя към двата Димарцио ;)

И понеже инструмента не представляваше интерес за мен (в колекционерски аспект )реших ,че мога да направя

нещо уникално като вид и звучене.Нещо като да си визуализирам идеята .Плюс това ще се отърва от нещата

които не ползвам и само се трупат.Доволен съм от резултата ,даже пре..........

Да де ,ама пак ми се натресоха нови адаптери и тем подобни от старите чаркове на телето . :hysterical:

Сега гордо мога да кажа ''Това е моята китара по моя си начин и виждане ''.

И все пак е персонално за всеки инструмент.

Човек трябва да осъществява идеите си ако може ,и ако сгреши ,ще разбере ,че не е бил прав .

Това е начинът.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ясно, това е обмислена модификация.

Краси, радвам се, че си доволен. Щом казваш, че е било наложително - вярвам ти.

 

Е, пожелавам и другите майстори, да имат отношението и знанията на Диката.

И да не се стига до "кощунства" на винтидж реликви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Това никога не съм можел да го разбера. Тези китари ще си ги гледкате ли или инвестиция правим (в което няма абсолютно нищо лошо разбира се)?

Но ако става въпрос за инструмент за свирене - ще си го направя така както аз искам и така както ми е удобен и така както най-вече ми харесва тона. В крайна сметка това за мен е най-важното ...

Китарата изглежда чудесно направена.

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Китарата е направо перфектна!

 

Вчера имах възможноста да я пробвам. :hysterical:

Наистина човек не може да я познае като гледа старите снимки, но промените са само в положителана насока ;) , много добър майстор,евала!

 

ааа и още нещо звука и е убиец!

Редактирано от Rossen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.