Jump to content
Българският форум за музиканти

Gibson Les Paul Studio за 567 Euro?


Recommended Posts

Вчера разглеждах сайта на music-store.de, понеже си търся китара тип Les Paul и попаднах на това

Gibson Les Paul Studio Limited за 567 евро. Не е ли малко съмнително ниска тази цена, като по-принцип Les Paul Studio са ок.900 Евро или този Gibson е някаква супер евтина версия, която просто не си заслужава и тези пари. Нека някой "спец" по Les Paul да се каже мнението

Редактирано от Angry Samoan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Цената си е ОК за faded, а тя е 675 EUR (с MwSt, т.е. 19% немско ДДС, което липсва от тези 567 :ok: ). Движат се под 1000 USD в Щатите.

 

Имай предвид, че китара е изцяло махагон, т.е. няма клен топ, което е файн стига да търсиш това, което си е разлика със стандартните студио модели. Плюс, че няма лак, така че разликата в парите, донякъде идва от тези две разлики (времето за изработка в по-голяма степен, а не цената на материалите ;) ).

 

Всички Гибсъни излизат от Щатската фабрика и винаги с куфар :P Търговците, какво мошеничестват е отделна работа, ако някой се опитва да ти продаде Гибсън без куфар, което по принцип се случва :no:

 

Съмненията ти може и да са правилни, но пише Gibson все пак ;) Най-добре е ако може око да види, ръка да пипне.

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свирил съм два пъти с такава китара, добрата новина си е , че си чисто американска. Иначе е доста зле, което може да се очаква за цената и все пак, а саунда и е леко различен, някак си не толкова дървен като на нормално ЛП. Като цяло си много ОК за парите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената си е ОК за faded- 675 EUR (с MwSt, т.е. 19% немско ДДС). Движат се под 1000 USD в Щатите.

 

Имай предвид, че китара е изцяло махагон, т.е. няма клен топ, което е файн стига да търсиш това, което си е разлика със стандартните студио модели. Плюс, че няма лак, така че разликата в парите, донякъде идва от тези две разлики.

 

 

Съмненията ти може и да са правилни, но пише Gibson все пак :ok: Най-добре е ако може око да види, ръка да пипне.

 

значи разликата между Studio и стандартните модели е само в материалите /дървото/ и лака, нещо по електрониката, адаптерите? защото другият вариант който съм избрал е Epiphone Les Paul Custom Ebony 466 евро дали той е равностоен като изработка, материали и звук на Gibson-a, тъй като цените им са сравнително близки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оня ден бях в MusicStore-а и ги огледах тия китарки, за съжаление само през витрината. Бяха си наредени с останалите Лес Пол, всякакви сигничър модели за по хиляди евра.

 

Честно казано, хваща окото доста добре, но не съм я хващал или свирил на нея.

Все пак не ми се вярва швабите да сложат менте точно до оригиналните китари, но де да знаеш... :ok:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свирил съм два пъти с такава китара, добрата новина си е , че си чисто американска. Иначе е доста зле, което може да се очаква за цената и все пак, а саунда и е леко различен, някак си не толкова дървен като на нормално ЛП. Като цяло си много ОК за парите.

:ok:

Китарата си е чисто щатска.

^^ Адаптерите са същите бърстбъкери, които се слагат и на повечето Стандарт/Класик модели в последно време (макар че това е много трудно да се каже, 'щото има хиляда разновидности и 'секви слагат, но да кажем на повечето :P ). Така че в електрониката не би трябвало да има разлика.

Разликата със стандартното студио е клена и лака, доколкото мога да видя на снимка и спецификация :no:

 

Made in China не бих сравнил с Made in US все пак, като качество (пак в повечето случаи, защото не добре направени китари излизат и от фабриката на Гибсън). Иначе звукът ще е различен, това е сигурно, но дали ще е по-добър е субективна преценка ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Това трябва да е същата китара-Gibson

Пише ,че е Limited Edition ,но не виждам разлика на пръв поглед.

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Китарата е същата. Има я в още един цвят . Всичко си е оригинално по нея . Финиша е по евтин и за това цената е по-ниска. Нали трябва да има и оригинални инструменти за хора с по-нисък бюджет. В последните години Гипсън явно се опитват да завладает по-широк пазар, затова са пуснали какви не разновидности на марката в широк щенови диапазон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Имай предвид, че китара е изцяло махагон, т.е. няма клен топ, което е файн стига да търсиш това, което си е разлика със стандартните студио модели
Е точно такива са китарите Wintage (корейски),като изключиме грубостите в изработката като за под 300 евро звучат екстра.

Ма Гибсън с това мейд ин ЮСА на тая цена...ще налазиме сигурно.

едит-Но,не е ли по-добре да се спести за нещо по-истинско?

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

свирил съм със L.P.Studio и впечатленията ми са повече от добри в сравнение с Epiphone.

да не използвам по-силни думи,че ще се завихри една дискусия...

удобството в сравнение с Епифона е в пъти по-добро,а и звука си е звук

разбира се това са си мои впечатления,но ако реша да си купя Л.П.(а имам и такива намерения)

то няма да е Еpiphone или Vintage(които също съм тормозил),а определено ще е Студио

 

успех с избора :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

едит-Но,не е ли по-добре да се спести за нещо по-истинско?

 

Е то винаги е по-добре, ама Стандард или Класик е мин. 3 пъти повече от точно това Студио :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Synchu, значи според теб Gibson дори LP Studio е по-добре от Epiphone бил той и Custom... :recourse: Aз все пак си мисля че Epiphone Les Paul Custom да e чак толкова по-зле, доста хора го ползват дори и професионални музиканти, все пак за тези пари все пак получаваш почти точно копие на LP Custom...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.