Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарен кабинет 4х12


Recommended Posts

Ето върху какво се потрудих през последните 20 дни -- получи се едно,много приятно от към звук и дизайн кабинетче -- към това се мъчих да се доближа - http://www.zzounds.com/item--MSH1960A --- говорителите подробно съм ги описал в предния си пост - http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=38950 --- 160в - на 8ома --- /снимките са правени с не-професионална камера и не са мн. качествени/ Ето това се получи: 5102_384.JPG 5111_559.JPG 5118_663.JPG 5120_714.JPG 5128_803.JPG 5131_853.JPG

Редактирано от oldman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са използваните материали : ;)

Говорители – 4х60лв = 240лв

Шпертплат 1 лист = 55лв

Лепило С-200 – 3 банки = 12лв

Винтове – всички = 10лв

Шкурка 2.50м = 3лв

Кит за дърво 1 банка 1кг = 4.60лв

Летви – масив чам = 7лв

Ъгли метални – внос –

Белгия – 8бр = 8лв

Дръжки метални – внос –

Белгия – 2бр = 16лв

Кабел мн-жилен 4кв/мм –

3м меден = 6лв

Легенче + женски жак = 2лв

Колелца – ротъри 4бр = 16лв

Коноп за лицев панел = 7лв

Боя черна – алкидна 3к = 12лв

Мрежа – винил 3кв.м = 8лв

Спрей – черен = 5лв

 

= 411.60ЛВ -- логото ми го прави приятел - безплатно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами какво да кажа ;) ...

Изглежда като купешко. Супер е!!

 

Доста масивни сглобки си направил.

 

 

Само за протоколо това чудо колко тежи, и с колко мм шперплат го прави? (май е с 1.8мм)

 

Крайната цена също е задоволителна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре се е получило на външен вид. Остава да му чуем гласеца. Предвиждаш ли да произвеждаш подобни кабинети по поръчка, или само за себе си си ги направил тия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да - такъв е шпертплата -- на места са използвани двойни дебелини - а килограмите са - 35,2 --

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре се е получило на външен вид. Остава да му чуем гласеца. Предвиждаш ли да произвеждаш подобни кабинети по поръчка, или само за себе си си ги направил тия?
ами този е поръчка за един съфорумец и след няколко дни ще пътува за Сф. -- 2х12 също смятям да го освободя защото нямам много място вкъщи -- много хора питаха за серийно производство,но на този етап нямам мн свободно време -- може би в бъдеще........
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крайната цена също е задоволителна

Хич не е задоволителна! Това са само материалите.

Човека безплатно ли работи?

Нека добави труда в часове/дни, като не пропуска тичането по магазини, складове, приятели и т.н. Да го умножи по часовата си ставка, ама като за майстор, не чирак - качеството го доказва.

Да не пропусне "евтиния" бензин и "евтиния" ток, все пак кола, ел.инструменти... Ааа, и амортизацията на машинките, че не са подарък и те!

Тогава вече може да се говори по-точно.

Най-обичам някой да ми опонира - "Ама частите струват толкова..."

Взимам една торбичка, слагам частите вътре и ги раздрусвам, след което ги давам да си ги слуша с кеф...

Извинете ме за отклонението, но нека нещата да си дойдат на мястото.

В цената влиза и ТРУДЪТ! И колкото е по-качествен, толкова е по-скъп!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Parni_Valjak, до моя пост човека не беше писал, че това го прави за някой и за ПАРИ. Съдейки от това сметнах, че просто ни е информирал с това колко би излезнал на всеки такъв проект да си го направи сам. В крайна сметка времето е пари за тези, които могат да печелят пари от времето. За останалите е просто да мине времето, а инструменти понякога се намират в гаража или от приятел :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники, мисля, че въпросът е принципен. Времето, амортизациите, трудът си струват парите. Ако притежателят на труда или инструментите реши да прави благотворителност, било на себе си или на някой друг, това е негово решение.

Аз също си губя времето да помагам, и това е мое лично решение. То не може да се приеме като даденост и да бъде изискуемо. То е израз на Добра Воля.

През това време сметките идват и някой трябва да ги отхвърля - ясно ти е като бял ден. СоциализЪма вече е различен...

Не те репликирам, просто изяснявам една позиция, която трябва да бъде изяснена в рамките на форума, понеже бидейки в пазарна икономика (поне така се говори), няма как да сме едновременно и Съвет за Икономическа Взаимопомощ. Поне не по задължение.

И така, ако цената е Х(разходи) и У(труд) то тя е Х+У. Ако човек реши може да иска само Х и да подари У, може да подари и Х+У - негова воля. Но крайната цена е Х+У!

Това беше моят акцент, защото представата на повечото хора е, че форумът е благотворителна организация, ама не е!

Успех с FireSound-a!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Два забележки:

 

1/ Обикновено технологията на изработване на такъв кабинет е по-различна, особено ако отпред има някаква оригинална купешка мрежа, но и така е ОК.

2/ Когато към тези разходи се прибавят поне още 400 лева за по-маркови говорители /примерно G12T75/ както и поне още 50 лв за труд, ако ви го прави някой друг /друг въпрос е, че ще трябва да му стоите на главата и да му обяснявате какво трябва да прави/, тогава цената добива малко по-друг вид.

 

Абсолютно неправилен е подходът стойността на нещо да се приравнява само към стойността на частите, които то съдържа. В повечето случаи никой не си начислява труда и времето, които понякога са значителни, а това също е основен разход, дори да става въпрос за хоби. Така че, забележките на колегата Parni_Valjak са напълно основателни.

 

Сравнението на тези сметки с цените на готовите кабинети в магазина отговаря също така на въпроса, който често ми се задава, дали не правя кабинети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много запознат, но хубавите готови кабинети не се ли правят с такива сглобки

cabjoint.jpg

а видии и летвички само за заздравяване?

Предполагам това има влияние върху звука, а и не може да се направи без специални машини

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много запознат, но хубавите готови кабинети не се ли правят с такива сглобки

cabjoint.jpg

а видии и летвички само за заздравяване?

Предполагам това има влияние върху звука, а и не може да се направи без специални машини

Да - това е перфектната слобка,но за съжаление не разполагам с такава машина -- за да компенсирам този пропуск ,освен винтовете/4,5х60/ , хубавото немско лепило за дърво и летвите по всички вътрешни ъгли има и дървени дибли - на отстояние 8см - по всички шевове ---- а между впрочем тази сглобка,която си посочил ти, не е много препоръчителна за работа с шпертплат- но за масив е перфектна--------- видът сглобка,по никакъв начин не влияе на тона - но има други неща,които влияят и на които съм обърнал повишено внимание :greenangel:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.