Jump to content
Българският форум за музиканти

Любими китаристи


Egon

Recommended Posts

^Хммм... да, добър е!

Бих добавил : има добри изпълнения, но малко дървен ми се вижда... уважавам го като китарист, но ми се струва, че когато свири няма душичка музиката му... Иначе има добра техника! :greenangel:

 

Прав си, но право да ти кажа- и на мен да ми се налага постоянно да свиря всичко...дори и музика дето изобщо не харесвам...сигурно и на мен ще ми е кофти...в смисъл, че понякога свири от душа...явно тогава свири каквото му харесва!?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jimy Page,

напоследък много го слушам и все повече му се възхищавам.

Интересно е, защото от много години слушам Лед Зеп, и винаги ми е харесвал,

но самата тендеция да харесвам все повече нещо, толкова познато, ме учудва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз напоследък адски много се зарибих да слушам Майкъл Анджело и Ранди Роудс ... тея пичове са УНИКАЛНИ :surprise:

Определено ги добавям към любимите ми китаристи ;)

Много техничен бре, дано и аз да мога да свиря така след години :(

С много свирене, мерак и силна воля ще го постигна - това е формулата на успеха :metalist:

Редактирано от Slav
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже само метал и рок китаристи гледам са споменати напоследък ще вкарам за цвят(не влагам нищо расистко :( ) George Benson, който много ме кефи мен лично и е невероятен.

George_benson_2004.jpg

Lee Ritenour - Също е сред любимите ми

35833_382.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:recourse: Ultramega

Мисля,че не съм писал в тази тема,така че ще спонена Scott Henderson,имам и други любимци,но той незаслужено по-рядко се споменава,та....All Blues е моя отговор за ultramega :Dтова е изненада :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не свиря от давна,дори съм начинаещ но слушам Алтърнатив и Пънк от малък...Но просто за мен има само едно име което ме накара да заобичам китарата,и това е Бен Муди(Ben Moody). :D Бивш китарист от Evanescence,беше в доста труден период,препирните между него и вокалистката го накараха да напусне,но за мен той е ма 1во място!Имаше преуспял хит със Анастейша,саундтрак към Fantastic Four - Everything Burns...За мен душата на музиката си остава Акустиката,и този човек,със невероятния си талант и чувство ме накара да заобичам като цяло стила..Но това не пречи да си дера Жицата :D:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
^Хммм... да, добър е!

Бих добавил : има добри изпълнения, но малко дървен ми се вижда... уважавам го като китарист, но ми се струва, че когато свири няма душичка музиката му... Иначе има добра техника! :thumbup:

 

Прав си, но право да ти кажа- и на мен да ми се налага постоянно да свиря всичко...дори и музика дето изобщо не харесвам...сигурно и на мен ще ми е кофти...в смисъл, че понякога свири от душа...явно тогава свири каквото му харесва!?!

 

Вероятно си прав... аз го уважавам много този човек (Цецо), въпреки че не го познавам лично и като човек! :bravo:

Време е да издаде собствен солов албум! Мисля, че ще има доста фенове... :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Gilmour, Jimmy Page, Jimi Hendrix, Eric Clapton, Mark Knopfler и Richie Blackmore са ясни, обаче Paco De Lucia, Jose Feliciano и сериозна група Bluegrass китаристи минават между редовете. Хич не съм убеден, че и Akkerman видях. Warren Haynes с Derek Trucks слушах тия дни, Doc Watson е много сериозен, Jimmy Driftwood също. Преди малко слушах ено хлапе "T-man" му викат, та то свиреше Red House на Hendrix. На 8. Не знам при такива хора китариста на Рамщайн как успява да се набута в която и да е класация.

Редактирано от hangemhigh13
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.