Jump to content
Българският форум за музиканти

Любими китаристи


Egon

Recommended Posts

И аз като колегата по долу съм учудена, че всеки се опитва да напише имена, които най малкото са за определен кръг слушатели ...

В крайна сметка говорим за най!!! И критериите трябва да са малко по обширни :)

За мен човекът, китарист и композитор от който всичко е започнало е Jimmy Page ...а негов добър ученик Slash ..

Това не са просто китаристи!

Препоръчвам да гледате концерта на Zeppelin в Madison Square Garden HD 1973 !

и Guns in Japan !

Ще добавя и Les Paul но по скоро за заслуги :)

Разбира се всеки има право да има свой собствен вкус, но и всеки който не разбира, колко генеални са горе споменатите или е глух или първата среща с китара е била по главата ;)

 

Колежке, ти чу ли се какво каза... Всеки си пише неговите, какво ако са за определн кръг, нали идеята е всеки да си запише него кое най го радва, а не да напише най-големите признати имена в свиренето на китара, ако беше така нали всички щеха да пишат китаристите, които ти си писала,щото уж са най!... И аз ако не се кефя ни на Слаш, ни на Джими - какво не разбирам от свирене, от музика ли или какво?? wtf? ебати изказването, просто нямам думи.. заслуги всички големи имена имат..На мен пък солата на Хендрикс са ми скучни -и? да си изхвърля китарата ли :) Всеки да си пише каквото си иска, няма лош избор и не е задължително най-извйстнити да водят или нещо такова... нишо лично

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам доколко се вписват в понятието китаристи, но все пак са музиканти, които основно са си правили музиката с китара и са ми изключително любими - Индия Ари, Лорън Хил и Линдън Дейвид Хол, лека му пръст на него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Buckethead

 

Вярно, резачките му са интересни до някое време, затова и се преориентирах към по-спокойните му произведения :P

 

Поздрав с една балада -

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък открих, че Гъс G е забележителен китарист, особено за човек с подобен псевдоним :P

Нещата му с Firewind са просто покъртителни. Явно Ози продължава с тенденцията да взима под крилото си разни скрити в земята диаманти и да ги прави суперзвезди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

^ Браво, освен всичко, за Steve Howe! Понякога имам чувството, че е прекалено рядко срещано име в тази тема, за сметка на някви китаристи на металики и пр.

 

Уатевър, добър подбор :)

 

П. С. Аз споменах ли Michael Romeo (Symphony X) ? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Напълно съгласна :)

Чесно казано понякога чак се ядосвам, че е толкова пренабрегнат, а същевременно толкова велик китарист. Радвам се, че все пак има и хора, които са на същото мнение. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Моят топ 10:

1. Ritchie Blackmore - Най-големия, най-великия, просто най-. :thumbs_up:

2. Jimmy Hendrix - Най-големия изрод. Такъв друг няма. :greenball:

3. Yngwie Malmsteen - Е кво да кажа... Нали и той от Ричи се е учил. :greenangel:

4. Jimmy Page

5. Kirk Hammett

6. Slash

7. Angus Young

8. Eddie Van Hallen

9. Steve Vai

10. Tommy Iommy

:punk_guitar::music336::punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.