Jump to content
Българският форум за музиканти

Любими китаристи


Egon

Recommended Posts

ОМъГъ. Говориш като ултрас на Левски. Затова каквото и да ти кажем няма да има особено смисъл. Но факт е, че като китаристи има стотици, които са доста по-напред в класацията. Стив Морз, Джо Сатриани, Анди Тимънс, Пол Гилбърт, Марти Фрийдман... Даже са хиляди. И можем да изброяваме до утре, но с фанатици не се спори, така че...

 

П.П. БДУ, Кърк е ученик на Сатриани, ама нищо не е прихванал горкият. Маже с Уа-то и толкоз... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може, може с уа-то, ама тоз ефект му стана присъщ в последно време.А и чак нищо да не е прихванал.Друга въпрос...Все пак темата не е, за да коментираме в нея пристрастията си към определена група, а любимите ни китаристи.Да, аз на мен Металика също са ми любима група, обаче ти казваш, че харесваш Хетфийлд като композитор, не толкова като китарист ( като че ли ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може, може с уа-то, ама тоз ефект му стана присъщ в последно време.А и чак нищо да не е прихванал.Друга въпрос...Все пак темата не е, за да коментираме в нея пристрастията си към определена група, а любимите ни китаристи.Да, аз на мен Металика също са ми любима група, обаче ти казваш, че харесваш Хетфийлд като композитор, не толкова като китарист ( като че ли ).

 

Не, просто разбиранията ми за китарист са по-широки - а именно китарист е човек, който хваща едно парче дърво с няколко струни и създава шедьовър - нещо, което ще се помни с поколения. Моцарт да не би да е останал с това, че е свирил добре? Той остава с произведенията, които е написал някога. Всеки може да седне и да свири глупости, виж, за нещо наистина стойностно и вечно трябва талант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^За някой хора Addicted To Vaginal Skin(нищо против, песничката кърти ;)) е нещо стоиностно. Всичко тук опира до гледна точка и мнение. Няма смисъл да спорим. Велик си, когато се чувстваш велик, китарист си, когато направиш нещо стоиностно за себе си. Май всички китаристи изброени тук са си достоини за китаристи. Ама пак са си относителни тия неща. Нека хората си изброяват и нека не спорим за глупости.

 

 

Иначе... :) Adam Jones е велик! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може, може с уа-то, ама тоз ефект му стана присъщ в последно време.А и чак нищо да не е прихванал.Друга въпрос...Все пак темата не е, за да коментираме в нея пристрастията си към определена група, а любимите ни китаристи.Да, аз на мен Металика също са ми любима група, обаче ти казваш, че харесваш Хетфийлд като композитор, не толкова като китарист ( като че ли ).

 

Не, просто разбиранията ми за китарист са по-широки - а именно китарист е човек, който хваща едно парче дърво с няколко струни и създава шедьовър - нещо, което ще се помни с поколения. Моцарт да не би да е останал с това, че е свирил добре? Той остава с произведенията, които е написал някога. Всеки може да седне и да свири глупости, виж, за нещо наистина стойностно и вечно трябва талант.

 

Падауане, Моцарт е бил фантастичен клавирист, не се излагай. То и Ленън, царство му небесно, е написал велики неща, но никой не си и помисля да го слага в класациЙ за китарджиЙ.

 

Дерек Тръкс не го бях слушал, вчепатлителен на фона на леко еднообразния Ерик Клепнал.

 

Най ме кефи Роко, стига да престане да се крие с новия си винтоверт...

 

И Малин, и Малин!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Yngiwe J. Malmsteen-Вибрато

2.Vinnie Moore-Голям диапазон

3.Michael Angelo Batio (MAB)-Амм..КАРТЕШНИЦА

4.Gary Moore-"The Blues"

5.Dime-"Floyd GOD"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Любимите ми китаристи са: Джими Хендрикс, Стиви Рей Вон, Джон Фрушанте, Ерик Клептън, Браян Мей, Дейвид Гилмор, Би Би Кинг, Джо Пас, както и Уес Монтгомъри. Достатъчно големи имена - няма какво да ги коментирам.

Редактирано от marvin the martian
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувствайки се дълбоко засегнат от това, което zlobcho каза за един от най - големите виртуози на всички времена - Сатриани, който е и мой личен любимец, искам само да кажа, че не е необходимо да обиждаш някой, за да кажеш, че някой друг, особено пък Хамет е добър. Мога само да кажа, че в само една песен на Сатриани има повече чувство и мелодия, отколкото във повечето песни на Кърк, който бидейки УЧЕНИК на Сатриани, за съжаление не е научил нищо от него... тъжно но факт. Не знам кое си слушал на Сатриани, но ти препоръчвам да чуеш ЦЕЛИЯТ му албум The Extremist - това е нивото му от преди ГОДИНИ,за което въпреки това Хамет може само да си мечтае. Нещо повече - казваш че песните му били в стил "вижте какво мога да правя" - не е вярно - Джо е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО скромен човек - и това е всеизвестен факт, който никой не оспорва, а това, че е виртуоз, е довело и до по - технично изразяване с интрумента - нещо, което е недостъпно за Хамет, който се старае да слага повече Уа-Уа навсякъде, уви - това не прикрива честите му грешки по време на свирене. За разлика от него Сач не бърка дори НАЙ-техничните си сола, които са в пъти по - трудни от на Кърк, а хем не е и първа младост вече. Да продължа нататък - като композитори даже и дума не може да става за сравнение - Сатриани търси нов звук за всяка песен, който да отговаря на настроението и да пресъздава емоцията така, както най - би подхождало, а уа-уа за него е просто едно изразно средство, което той виртузно владее, както и всички други ефекти, които ползва. Самите му композиции са известни с това, че са сложни и само човек, който е запознат с теорията на музиката (не претендирам да съм толкова навътре но поне старите ладове ги знам :greenangel: ), може да обхване, нещо което не може изобщо да се каже Джеймс и Кърк, които не знам дали изобщо са учили теория. Не знам колко от вас са гледали клипа в youtube, със смешната неспособност на кърк да схване ЕЛЕМЕНТАРЕН ритъм (даже не и мелодия) по време на репетиция на Металика - нямам линк, който иска да го търси. Ами покажи ми нещо такова да се случи със Сач - просто няма слаби места при него. Самият стил на Металика е много по - ограничен откъм изразни средства спрямо това, което Сатриани демонстрира. Искам да подчертая, че не казвам тия неща, защото кърк ме дразни, напротив, без него Металика нямаше да е същата, но да слагаме него и Сач в едно изречение и да твърдим, че човек, който от години ползва уа-уа на всяко соло, с човек, който издава самостоятелни ИЗЦЯЛО китарини албуми в милионни тиражи, е не само несериозно, но абсурдно и смешно. Те не са в една ЛИГА мой човек, и никога Кърк няма да достигне нивото на Сатриани още от Not Of This Earth, да не говорим за последните му албуми , които са абсолютно неподражаеми. Просто Майстора се е развивал в къде - къде по - сложна и интересна насока, за сметка на ученика си, който си остава соло китарист от метъл група. Пиша това, защото се дразня някой като обижда наистина талантливите хора, за сметка на средно добрите. Когато някой китарист е виртуоз, той не може да се сравнява с други, всеки си има отделен стил и е неподражаем. Но да слагаме Кърк при големите - Пейдж, Хендрикс, Сатриани, Вай, Ингви и т.н. и просто пълен абсурд. Точка! Поздрави на всички други :) и подканям всички да си казваме кои ни харесват, а не "аз обичам тоя, много по - добър е от оня"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С риск да прозвуча като на "тъпан задната пръчка" Кърк за мен е един от посредствените китаристи - заедно с Кери Кинг и Джеф Ханеман. Единствените китаристи, на които солата не са построени върху някаква мелодия - "шред" и "уа" , мадафака Донке`ле, пък те феновете се кефят...

 

Де ги Марти и Дейв, Дейв особено последните години много си е барнал стила... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора, какво ви става ? Това, че zlobcho се е изказал бая крайно, означава ли, че всички трябва да се втурнем да го правим?Сега Кърк и Джеймс да не са учили теория ми звучи леко комично.Едва ли са налучквали прагчетата до получаване на желания резултат.Металика е едно, Сатриани е съвсем друго.На мен ми се вижда излишно да ги сравняваме.Че Металика са по-достъпни според мен няма спор.Че Сатриани е по-добър китарист-също.А в интерес на истината ще отбележа, че Кърк е ходил на уроци при Сач малко преди записването на Kill 'em All и то за кратко време.Ще повторя, че е напълно излишно да сравняваме соло китарист на група с китарджия, развил солова кариера.Просто нещата са коренно различни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, сигурен съм никой няма нищо против Кърк - просто повечето хора май не му харесваме стила - просто се олива с уа-то и уеми-бар-а, иначе сигурно нямаше да дразни толкова :lol:

Иначе в музиката на Металика ми е съвсем на място :)

 

Прочее - обърни внимание че никой от по - добрите техничари не "свири на тремоло" - Мъстеийн и Фридман дори са на китари с фиксиран бридж, всичко-живо-свирещо-на-Гибсън-също, който голям го ползва пък, съм останал с впечатление да не се олива - Майкъл Анджело, Алекси Лайхо.

 

Не че уа-то или тремолото са излишни, но когато свириш на тремоло а не на китара малко ми се губи идеята :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Сам си казал това, което мислех да напиша - въпрос на вкус ( и тук не говоря за качествата на Сатриани и Хамет, който както обобщихме са несравними).На когото му харесва яко уа-уа и мазни маниулации с флойда, най-вероятно харесва и стила на Кърк.Който не - не.Радвам се, че се изяснихме :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.