Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво и как се получи след лек ремонт на китарката


Recommended Posts

Реших да пусна темичка за да споделя своите неволи и опит.

 

Всичко започна от два проблема. Пръво дропнах строя два тона надолу от класическата настройка. В следствие на което трета струна започна да бъжди на което и да е прагче. Тогава още не знаех, че е от строя /респективно дебелината на струните/. Тъй като флойда беше доста стар мислех, че е или от менгеменцето /не притиска струната добре/ или от пружина. И докато хвана къде е проблема поредното болтче превъртя. В един момент и аз превъртях и реших нов флойд. Но така и така китарката се наложи да се разглоби звъннах на един приятел Миро и го попитах дали не желае да остави своят арт отпечатък върху моя инструмент. той се съгласи. И ето преди неговата намеса как изглеждаше тялото Ибанчето:

l_f5e6993e8a76d8e9697fcf95736d4d1c.jpg

и също:

l_db285b59c561a75536035cd36cb6147d.jpg

Не знам до колко се вижда, но доволно напукан и нацепен стар лак. ПРосто си плачеше за освежаване. Дадох я На Миро, поръчах едно ново тремоло и в крайна сметка се получи следното:

l_53207d54136bd18d83548abfbf3db15c.jpgl_dc7c99d5deb7748299b8b78515e81ae3.jpg

l_eb9cf3a4ff4c45518cc59fcd30790a91.jpgl_deb35bc70fa9180894a9fb2207ed47ce.jpg

Техниката на боядисване е с аерограф нанесен върху стабилна основа - в случая кит и завършен с 4-5 слоя акрилен лак с втвърдител. Това беше направено от Миро - http://mirozarev.multiply.com/  Благодарско на Евтим, който я полира до блясък. А човъкът, който я разглоби, сглоби, пофрезова тялото за новото тремоло е В. Градинарски.

Новото име на китарката е Феникс :hysterical: , като възкръснал от пепелта, хехе.

Аз съм много доволен от резултата. :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъъ? Това подобрение ли трябва да е?

Нещо такова. Най-вече механиката. Освен новото тремоло /което е с късите болтчета и  който вариант предпочитам повече/нови пружини, ново заключване, нови потенциометри, нов вход, ново ключе и т.н. Пропуснах да отбележа и че бридж адаптера го смених още миналата година с Di Marzio X2N. :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е много добре.Но защо златен хардуер?(без да се обиждаш, но изглежда като на свинче звънче)

П.с.Много поздрави на Миро от крокодила от ленда(дано се сети).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Получило се е доста Гигърско.

Оригиналният флейм е много готин, но след такава фрапантна аерография не трябва да ти е жал за него.

 

А, да.

Златният хардуер наистина не се връзва много с темата.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе на мен за флейма ми е много жал. От доста време мечтая за същия и сега като го видях съсипан... Иначе ако беше с бозист цвят преди аерографията биваше.

 

Златния хардВер наистина е много смешен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Китарата кефи :)

 

Добре се е получило.

 

Nevermore, аз да питам, този Миро колко би ми взел за някакъв подобен арт?

 

П.С. Това S670FM ли е?

Редактирано от RAZE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) На H.R.Giger бях гледал 2 модела китари и един бас модел на ибанец, баса ня беше кой знае какво, но китарите...... (мързи ме да ровя за линкчета)

 

Евала, китарата е станала невероятна, поздравления за притежаването на този шедьовър!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам как да се види, но оригиналният флейм беше много зле. За повече от 10 години целият беше нацепен, напукан, на места даже беше почнал да пада. Нямаше спасение за него.

А за златния хардуер - хехехе, знаех, че ще стане на въпрос. Не ми се сменяха оригиналните ключове, които са страхотни и не разстройват грам. А пък и аз се кефя контраст да има :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер-яка е станала китарата. То тва даже по-яко от на Гигер рисунките. Иначе златно със сиво...бе супер е. Тоя Миро...евалата :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен пък най-много ме израдва как се връзва златния бридж със всичко. Нещо като ония снимки дето само 1 нещо е цветно в тях,другото черно бяло. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.