Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за звукова карта


Recommended Posts

Дойде време да си сменям картата :) И сега идва въпросът "какво да си взема"... Колебая се между PCI и Firewire Interface. Ще пазарувам от щатите и ще гледам да взема нещо до (мах) 500-550$. За сега съм се насочил към Focusrite Saffire или Konnekt 24D на TC Electronic.Или Echo

Layla3G PCI Audio Interface

Искам да ви помоля за съвет за плюсовете и минусите на двата вида интерфейси? Вие какво предпочитате ( и зашо)? и т.н.

Всеки съвет ще ми е от полза.

 

Мерси предварително!

Редактирано от fernandes
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Укей - стандартния въпросник:

- колко входа и изхода ти трябват (балансирани/небалансирани)?

- трябват ли ти микрофонни предусилватели. А DI вход ?

- искаш ли да включваш външни аудио процесори (компресори/еквилайзери/дилеи/т.н.)?

- трябва ли ти преносимост на аудио интерфейса (щом разглеждаш и PCI опция явно не, но все пак)?

- с каква операционна система ще я използваш?

- трябват ли ти и какви цифрови формати ти трябват (SPDIF/ADAT/AES)?

- искаш ли да може да работи самостоятелно (т.е. да конвертира аналогов сигнал към цифров изход без да е свързан към машината)?

- и наистина последен по важност - какво ще записваш? :)

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи...до сега бях с Mbox на Digidesign. Но поради "несходство в характерите" се разделихме:hysterical: По принцип търся нещо подобно, но да не е USB.

Да има микрофонни предусилватели и DI вход , 2 входа и изхода са ми достатъчни ( балансирани), не държа на insert, но ако има, би било добре. Фантомно-задължително!

Не ми е необходимо на този етап преносимост, така че и PCI e ok. Ползвам Windows ( за съжеление:rocker:) . Компютърът ми е Pentium на 3 Гхц. 2Gb Ram.

за цифровите формати...SPDIF най-вече. Записвам китари, вокали, перкусии... както с динамични,така и с кондензаторни mics.

Най-вече ме интересува стабилноста на драйверите и "безпроблемната работа":thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Windows-a не е за съжаление :headbang: Ам' коя версия - XP/Vista? Това има значение - все още някои производители нямат драйвери за Виста.

Изискването за предусилватели и фантомно и DI изключват повечето PCI продукти, така че си се насочил на практика към Firewire :music:

Аз съм повече фен на PCI от гледна точка надеждност и стабилност, но...

 

Има и добри Firewire решения обаче - това което покрива всичките ти изисквания си мисля + че осигурява добро ниво на стабилност (оносно 100% безпроблемната работа - няма хардуер или софтуер, които да ти ги гарантират) е RME Fireface 400 .

От няколко години съм с различни RME-та (последно Multiface 2) и драйверите са страхотни просто - стабилност, стабилност & стабилност. Качеството на конверторите е към горната граница на средната работа :beer:

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С ХР съм. RME Fireface 400 е прекрасен вариант,но...надхвърля моят бюджет повече от 2 пъти:headbang: Трябва да се вместя до към 550$.

Някакви коментари за Focusrite Saffire или Konnekt 24D? Също не излкючвам някакво ново решение. Примерно PCI Card +някакъв бюджетен пулт...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Saffire нищо не мога да кажа, Конекта имаше някакви проблеми с драйверите и стабилноста, които между другото надълго и широко са обсъдени във форума на TC :headbang: Така че не бих заложил на него.

 

Ами аз дълго време оперирах с RME HDSP 9632 + Soundcraft Compact 4 и ми вършеха прекрасна работа :music: Така че това също е вариант.

 

Още един вариант е да потърсиш използван Fireface 400 в e-bay.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам /Focusrite spfire pro 26 / и за стабилността ти гарантирам, работи страхотно, има DI на първите два канала, обръщач на фазите на 1 канал

адат оптики и доста прилични преампове на фокусрайт от клас "А" , филтри на всеки канал :)

Имам го от година и половина вече и проблеми нямам, надежден е, конвертира по мойте критерии добре, и инструменталните входове са много добри,

еми това е от мен за Sapfire,

Проблема само е, че надхвърля бюджета ти с близо 200 и отгоре долара , НО има и вариант на Sapfire pro 10 който се вмества в бюджета ти но е поорязан от

към екстри спрямо 26 цата :ok:

Успех :recourse:

 

Работя със XP

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм си харесал едно добиче, което се вмества в бюджета ти. Не знам гледал ли си го и дали ти допада, но може да метнеш едно око: Edirol FA-66 / FA-101.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах го и него.Абе общо взето всичко ,което се предлага на пазара прегледах:surprise: Ама искам да събера мнения. На теб с какво ти допадна Edirol-а, сравнявайки го с други интерфейси в този ценови клас? А за Тascam-a какво мислиш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

TC Konnekt 24D /Live

Последните драйвери са забележително стабилни, както и потенциометрите :surprise:

Само положителни отзиви, дори и при братята руснаци. Таскама няма такива преампове и ефекти.

Редактирано от presly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Konnekt-а беше първият ми избор, но точно за драйвърите чух мнения,че не били особено стабилни и много хора се оплаквали. Но твойто мнение е ценно за мен, така че ще попрегледам пак ревютата:) А Konnekt-а спрямо Focusrite Saffire kak ти се струва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти кажа, но няма да ми се смееш много. :metalist:

Едирола, освен че отговаря на изискванията ми за инструментални, микрофонни, цифрови и МИДИ входове и изходи, го харесах най-вече заради това, че за МакОС не иска драйвер. Просто бодеш и тръгва!

А за Таскам не знам, нито за ТС, нито за другите. Единствено с М-Аудио карти съм си играл до момента, а да четеш в нета не е като да пробваш, за да имаш след това добра преценка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо смешно няма :metalist: За мен най-съществено значение има стабилността на системата,а щом в MacOS-a драйвърите са интегрирани-това предполага много по-малко грижи:music: А и предполагам, че преампите и конверторите са приемливи за този клас интерфейси. Все пак е Roland.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.