Jump to content
Българският форум за музиканти

Stratocaster Vs. Telecaster


RZArector

Recommended Posts

Понеже съм начинаещ и съм решил сериозно да започна да се занимавам със свирене възнамерявам и аз да си взема ел. китара да се упражнявам. Насочил съм се към Squier щото първо като цени ме удовлетворяват, пък и няма смисъл да взимам нещо скъпо при положение, че се уча.

 

Понеже съм все още неук в тая област някои ще ми обясни ли каква е разликата между Stratocaster и Telecaster (попринцип доколкото знам в самото звучене си имат нещо характерно, но само дотук)??? Също така коя ще е по-подходяща за мен? Само да подчертая, че няма да се пробвам да свиря тежки стилове като метъл и т.н., защото по-ме кефи нещо от рода на блус, рок (Ерик Клептън, Бийтълс и т.н.).

 

Също така като цени за Squier Strat. знам колко са горе-долу, но Telecaster средно в БГ на какви цени са? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами те и двете китари са идеални за стиловете дето каза, а за разликата в тона - не вярвам да му обърнеш толкова внимание, ако не си свирил досега. Все пак виж коя ти е по-удобнаи и коя повече те кефи на външен вид (аз съм за страта). Която и да вземеш няма да сгрешиш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип стратокастърите имат повече среди, докато телекастърите са по-звънливи.

Не знам при Squier дали съществува такава разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички знаем кой внася Squier,в магазина има доста бройки в наличност,отиди и кажи,че се чудиш между двата модела,гарантирам,че ще ти дадат и двата да пробваш.Така се най-лесно се взима решение,инак сега да умуваш.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помни само, че дори не е необходимо да закупуваш чисто нова китара от този клас, защото съм много много сигурен, че ако се хванеш сериозно и напреднеш бързо ще искаш да я шитнеш по-скоро и да си вземеш някаква по-хубава. Моят искрен съвет е да се замислиш много сериозно относно закупуване на инструмент на старо тук от форума-обезателно ще излезе нещо от тези китари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ех, де да беше така когато започвах!

Аз имах избор само от един магазин, и то между Орфей и Кремона.

Дерзай.Сега има всичко.Ако едното не ти хареса, го продаваш и вземаш другото.

А за да си угодиш, вземи и двете(няма да сбъркаш много).

Редактирано от SviStyle
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

a имам и още един въпрос за Стратовете. Гледам, че има различни серии Affinity Series, Bullet Series, Deluxe Series, Standard Series и т.н. Има ли някаква сериозна разлика в качеството при различните серии и като цени как са те горе-долу?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има но много тънка...но естествено Стандарт сериите са най-добри.Само булета от изброените е много мизерен.Ако имаш 400 - 500 лева вземи си нещо не Squier от форума.Това,че първата китара трябва да е някакъв боклук не е вярно.Колкото по готина е,толкова по яко ти се свири.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а попринцип сега Squier Standart Strat. на какви цени вървят по София?

Поне за xxxx ми казаха, че имат. А в София къде още продават Скуиъри?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а попринцип сега Squier Standart Strat. на какви цени вървят по София?

Поне за xxxx ми казаха, че имат. А в София къде още продават Скуиъри?

 

 

около 400-500 лева са, но отиди до Райзинг Форса и разгледай и Винтидж модифайд скуайърите, те са някъде около 600 кинта, ама са доста по-барнати от стандарт, макар че и стандартите не са зле, аз имам такъв за 500 кинта и съм доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.