Jump to content
Българският форум за музиканти

адаптори малко така..


Rezachka

Recommended Posts

Ако ще свириш някакъв метал, този адаптер определено ще звучи доста по-добре от колкото стандартните скуарски сингли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще свириш някакъв метал, този адаптер определено ще звучи доста по-добре от колкото стандартните скуарски сингли.

100% съм съгласен с теб ама все пак скуайър-а си е лопата .. не мога да си го представя с 3 такива адаптора :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TONY от форума беше преправял някакъв скуайър със такива (или подобни) дънкански single-sized humbuckers, макар че неговият скуайър беше от по-намазаните. Драсни му едно ЛС да го питаш, но изглежда доволен, от това което съм чел из форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

безсмислено е да слагаш 3 такива адаптера. Най-добрия вариант е да смениш китарата.

Но все пак ако си решил да свириш на нея, слагаш един такъв за бридж и си готов ;)

Евентуално ако свириш повечко сола на нек-а и на него можеш да сложиш, но аз лично не бих влагал толкова пари в такава китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

на тони скуаяра е къде къде по-хубав от булета, което е най-скапаната дъска на скваяр :rocker:

а пък от мидъл хъмбъкер ми е интересен смисъла ;)

 

купи си китайски хъмбъкер или от някой ибанез на старо - нямаш сметка да хвърляш маса пари за дънкан - предполагам и другата ти техника не е много на ниво за да има смисъл нали?

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми принципно техниката ми е 2-3 пъти по-скъпа от китарата.. ама тъй като сега нямам пари и да се усмихна не съм тръгнал да купуван дънкан, просто ми е интересно като идея.. или ако има друг вариант за нещо примерно по-евтино и пак да се вади як джангър давайте идеи и примери ;) .. иначе дист-а ми е метъл зоун на бос..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имаше някви менте варианти на тия адаптери, който бяха към 40 кинта май, не съм сигурен за цената, но не бяха никак скъпи

отскочи до xxxx-а и разпитай ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
нещо примерно по-евтино и пак да се вади як джангър давайте идеи и примери
имаше някви менте варианти на тия адаптери, който бяха към 40 кинта май, не съм сигурен за цената, но не бяха никак скъпи
Мое да сложиш един такъв отзаде,колко да се убедиш,че скуайър и въобще фендер тип китарите Не стават за джангър. Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нещо примерно по-евтино и пак да се вади як джангър давайте идеи и примери
имаше някви менте варианти на тия адаптери, който бяха към 40 кинта май, не съм сигурен за цената, но не бяха никак скъпи
Мое да сложиш един такъв отзаде,колко да се убедиш,че скуайър и въобще фендер тип китарите Не стават за джангър.

 

Абе стават те, ама определено не с Amplitube, Guitar Rig или ако щете и не безизвестния Revalver 3. ;)

Тука говорим за нещо скъпо, тежко и мощно. :rocker:

 

Зависи и къв джангър търси. Ако ще свири Mortician или Berserker и въобще grindcore... няма да стане. Обаче пък ако търси нещо по-близко до Malmsteen, Maiden или Skid Row (ся за тия групи само се сещам, дето ползват Fender-и) - що не? :band1:

Далече съм от мисълта, че с един адаптер постигаш звука и "джангъра" на 3-те групи. Далече съм и от мисълта, че Squer е равен на Fender. :)

 

Иначе по-удачния вариант, като че ли е някой хъмбъкър на старо. Само дето по-турдно ще намериш single coil size и ще се налага рязане по пикгарда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Писал съм из форума, точно каква е хавата ( а може да се видят кои точно са адаптерите - при обявите ми за продавам).

Мидъл адаптера е Дъкбъкер - който е по-обешумен сингъл.

По-принцип не се отказвам от тази комбинация,

тоест ако не я продам сега (или ако я продам - след време пак бих си я купил)

- ще я експериментирам (няма какво да и експериментирам, направо ще я хакна) на мексикански или японски фендер или някакъв тип страт, с качествена дървесина. Тоест, когато ми изпадне такава китара.

 

Да стандарт Скуаяра е по- добър от Афинито, а колко (1,2 или 3) СД адаптера и дали избощо си заслужават да се слагат на такова Афинити, най-добре си преценява нуждаещият се според нуждите и

целите - краткосрочни и дългосрочни.

Има и такъв момент - дори да го купиш и сложиш на по-нисък клас, когато решиш да се ъпдейтнеш откъм китара, местиш адаптера от едната на другата, така че покупката не СД никога не е неоправдана.

 

 

Допълнение - с метълзон или каквото и да е - все ще звучи добре и в зависимост от китарата на която се слагат.

Преди мен казаха - Malmsteen, Maiden или Skid Row - за тяхният тип звук е муцка !!!!

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.