Jump to content
Българският форум за музиканти

Prs [paul Reed Smith] Guitars


Recommended Posts

Само че хората които правят китари казват , че между махагона за инструменти и маси има разлика и аз съм склонен да им вярвам, защото иначе нямам обяснение, защо между саунда на Гибсън и Епифон със сменени адаптери (с Гибсън) има сериозна разлика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 41
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Е, има разлика, разбира се, обаче кой махагон е за китари и кой за маси, понякога е трудно да се определи.

На най-яките бутикови китари знам, че ги "слушат" дърветета като ги избират.

 

В тоя махагон за 1800 лв кубика има както калпи за маси, така и такива за китари.

 

Плюс това е трудно да се определи дали дадена китара ще звучи добре, ако се направи от дадена талпа.

То две еднакви китари често се различават, пък камо ли китари на различни производители.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно си прав и точно за това като си купувам китара или си правя такава (при Диката), не питам никого във форума дали е яка, а отивам и си я пробвам и ако ми хареса я взимам.При това съм страшно капризен на тема саунд (не на визия итн.). Преди да си взема настоящия Гибсън върнах два други стандарта за кофти състейн и акустични дефекти, а ПРСа преди тях го изтраях за около 2 седмици след което биде продаден поради неудоволетворително тънък саунд

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
не питам никого във форума дали е яка, а отивам и си я пробвам и ако ми хареса я взимам.

 

1. Ако имах възможност да я пробвам дали щях да питам във форума?

2. Темата ми няма за цел събиране на информация за PRS защото съм решил да си купувам.

Ако прочетеш пак началото на темата ще видиш каква ми беше целта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Прегледах дали има подобна тема обаче нъцки - няма.

 

Та давам думата на хората, които са по- добре запознати с тези китари.

От това, което успях да поразгледам в нето за последните 3 дни разбрах,

че найстина много ми харесват ;)

И като дизайн и като звук, особенно Custom 24 има доста добри данни.

Единственото, което не ми хареса е, че никъде не видях да имат дилъри в България.

 

Вие какво мнение имате за марката?

Има ли някой, който е имал възможността да притежава или да свири на PRS?

Много се съмнявам, но ще питам: Имат ли дъщерна фирма?

Имат ли сносни копия тези китари.

 

Надявам се да стане добра дискусия :pray:

 

Ето прочетох и доколкото разбрах каква ти е целта ре вълнуват следните въпроси

 

Какво мнение имам за марката

Имал ли съм възможността да притежавам или свиря на такава

Има ли дъщерна фирма

 

Отговори

 

Да имал съм точно тази китара, която ти харесва, продадох я защото саунда и беше неудоволетворителен от моя гледна точка (което не значи че е такъв, за това му викат личен вкус), свирил съм на доста други и от този и от други модели и общото ми впечатление за тях е че са чудесно направени но саунда им никак не е мой тип, защото ми звучат тънко като за китари с хъмбъкъри, а сравнено със сингъл коил, от моя гледна точка им липсва характер. То точно това им е идеята на тези китари, да бъдат липсващото звено между Фендер и Гибсън образно, но с прекрасна, изработка нетипична и за двете.

 

Иначе имат евтини модели правени в Азия -PRS SE - които са много далеч от оригиналите и като цена и като качество/ пак лично мнение

 

 

Надявам се че ти отговорих точно и съм ти бил полезен

 

п.п. И пак повтарям китара за 6000 лева не се избира по нета според мен, но ти си знаеш

 

п.п.2 Поста ми е почти буквално повторение на по предния, сори ама темата е много стара и съм забравил

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста от нещата ги беше обяснил по- рано в темата.

И тогава прекрасно разбрах какво имаш впредвид.

 

Както и да е.

Един ден ако тръгна да си купувам такава китара със сигурност ще я пробвам преди да я взема... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно си прав и точно за това, като си купувам китара или си правя такава (при Диката), не питам никого във форума дали е яка, а отивам и си я пробвам и ако ми хареса я взимам.

 

Кольо - respect! :pray:;)

 

 

ПРС - не съм свирил, но ми изглежда като мечта. (примерно Къстъм 22 топ 10,MacCarty,Santana MD,Johnny Hiland)

Дали някога ще имам - не знам. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен да теглиме заеми и да нападаме американците ;)

 

п.п. Сериозно.

Попаднах на тези копия на PRS - Fame Guitars

Не са лоши, но не се доближават много по звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Ако имах възможност да я пробвам дали щях да питам във форума?

2. Темата ми няма за цел събиране на информация за PRS защото съм решил да си купувам.

 

А тази обява виждал ли си я?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Ако имах възможност да я пробвам дали щях да питам във форума?

2. Темата ми няма за цел събиране на информация за PRS защото съм решил да си купувам.

 

А тази обява виждал ли си я?

 

Не си разбрал правилно втората точка.

Така съм го написал, че се получава двусмислица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно си прав и точно за това, като си купувам китара или си правя такава (при Диката), не питам никого във форума дали е яка, а отивам и си я пробвам и ако ми хареса я взимам.

Кольо - respect! :punk_guitar::)

ПРС - не съм свирил, но ми изглежда като мечта. (примерно Къстъм 22 топ 10,MacCarty,Santana MD,Johnny Hiland)

Дали някога ще имам - не знам. :P

Посвири по-добре - пък тогава прецени, защото не е задължително да ти харесат :music336:

Съгласен съм с Кольо също - на мен също ми звучат странно - и прекалено дрънчащо, поради липса на по-добра дума - пак лично мнение (през JCM900, който по принцип си е с доста светъл звук и след това и през един древен Басман Фендър) :)

Иначе Gibson LP Standard/Classic/Custom is da shit :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.