Jump to content
Българският форум за музиканти

Vacuum Tubes Silver Treatment


Jordan_J

Recommended Posts

Поради големия интерес към темата "Vacuum Tubes Dampers" и многото и разнозначни мнения, исках да споделя още нещо, което ми се предложи да купя тогава от същата фирма, която предлага дъмперите. А това е един специален "крем"/"лепило" със сребърни примеси, с който се намазват пиновете на лампите за по-добро "сцепление" и безпроблемна работа. Ето затова става дума:

 

320248871572_1_0_1.jpg

 

Не ми се даваха 35 долара + транспорт от Щатите, но ми е интересно да чуя отново становища - "За" и "Против". Но най-вече ме интересуват обоснованите такива! :) В доста форуми съм чел, че много често пиновете на лампите не зацепват 100% и понякога това води до проблеми. Та аз лично си мисля че тоя "крем", който е и полу-"лепило" би спестил потенциални проблеми от подобен род ... А вие какво мислите ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, за такова нещо съм напълно "За!" !!

Все пак подобравя сцеплението, което е хубаво да присъства, нали? :)

Сребърна, защото не раждясва, а ръждата си е един от най-големите врагове на електричеството :)

 

Бих поспорил за качеството на даденият продукт. До колкото знам нещо подобно е и "флукс"-а, лепило-проводник. След нанасянето на тази паста /сребърната/, запоява ли се или се оставя така?

 

 

 

ПП: не, че мнението ми е от значение, но нали... нека го има :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... След нанасянето на тази паста /сребърната/, запоява ли се или се оставя така? ...

 

Оставя се така, не се запоява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е с цел по-голяма контактна повърхност и бла бла бла , въпреки че не е бла бла :( както при процесорите на компютрите се слага, нещо подобно за по-добро топло отвеждане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За добро захващане и електропроводимост трябват стегнати и чисти цокли и крачета. Ако цокъла и крачето са мръсни и нагорели, не знам каква ще е ползата от това. Не знам дали калайдисване няма да свърши подобна работа.

Според мен, едно подобаващо почистване е най-добрия вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен при поддържана и добре регулирана техника (не радиото под сайванта на село) не би трябвало да има проблеми с ръждясване или окисляване

 

а онова при компютрите няма нищо общо с електро проводимоста, а с топло

а това тък пък няма нищо общо с топло проводимоста

 

и сребърната силиконова паста която масово мацат по процесорите е гадна и не се чисти, по-добре е да се ползва нормална бяла

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

В никой случай не е "измислен" продукт, но не мисля, че си струва парите.

 

За аналогията с РС-тата... В доста случаи там се слагат разни меко казано "съмнителни" пасти, файдата от които е от никаква към обратна. Пастата е термопроводяща и служи да запълни неравностите между двете повърхнини. Да, колкото да са перфектно гладки, все пак има някакви грапавини и именно това е задачата на тази паста - да подобри топлообмена като повиши контактната повърност чрез включването на тези кухинки. Препоръчва се Arctic Silver 5. :metalist:

 

Едит: Чисти се и тя. С "Коресилин"-че сичко пада за 1 сек. :offtopic-001:

Редактирано от Baby Thomas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а онова при компютрите няма нищо общо с електро проводимоста, а с топло

а това тък пък няма нищо общо с топло проводимоста

:girl_witch: Има ,ама е контактната повърхност .

Ама то пък трябва да се чете с разбиране а не само да се реагира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми се струва логично да подобряват проводимостта. Но при чсички положения трябва да се внимава да не се съединят 2 крачета, че й повече. Въпреки, че и за 1 лв. да ми я дават тая паста,пак не бих инвестирал в нея ( от съображения за сигурност ) Преди време имаше една паста за процесорите на компютрите (сива) която не беше на силиконова основа, а мяква малко по-друга, та тази паста , доколкото помня беше електро проводима :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

на основа на метални частици е точно скапаната паста на титан

аз мисля че ако тръгне някой да маже крачетата на лампите с това за да вдигне проводимоста трбва да сложи сребърни проводници из ампа и да внимава за посоката, защото това е важно според някой :) - като ще е хай-енд мания да е напълно поне - колкото и ниско да стане съпротивлението при крачетата на лампата каква полза като после кабела е прост меден :hysterical:

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За истинските фенове на среброто - тороидален изходен трансформатор намотан с жици от чисто сребро само за 2350 Евро:

 

http://www.amplimo.nl/download/VDV2100SIL2PP.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:godbless: тея луди ли са ве хахха, аз по-добре да си купя сребърна жица и сам да си го навия. Доколкото помня преди година среброто беше някъде 70 ст. на грам , което значи 700 кинта за бобина(при положение, че навивката е от 1 кг. сребро), ако не й по-малко :recourse: Възожно е цените да са се променили, но не се заблуждавайте , че едни обици от 5-10 гр. са 10 лв. Реалната им цена не е повече от 10 ст. Всичко е за изработката, която със гумата и направата на восъчния модел не излиза над 15 лв, а от тази гума(калъп) могат да се извадят хиляди бройки :cheers2::recourse:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш усилвател на Bugera тази паста може и да ти влезе в употреба.

Чарковете в гадните сандъци не са особено добре захванати - виждал съм доста фрапиращи снимки в Harmony-Central форумите ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.