Jump to content
Българският форум за музиканти

Музикални поздрави 2


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Айде малко лирика : Любе - По високий траве

 

Нямам БДС клавиатура да го изпиша как си трябва, но все пак е важно ....

 

 

.... абе не е важно, какво е важно.

 

Нека музиката бъде с Вас!

 

айде да добавим и Любе - Комбат

Редактирано от gtotev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Gyroscope_operation.gif

 

In Flames - Gyroscope

 

Успех на Джеспър в борбата му с алкохола, дано скоро го пребори - липсват ми тея терци, мамка му :rolleyes:

Редактирано от kolega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Слушайте към края когато Джеймс викне YEAH какво става... и натам... и преди това...

 

+ Хетфийлд : "Това беше най-страхотния ни концерт за цялата кариера... или поне за последните 3 десетилетия.".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Новият албум на една местна банда: Red2Red, че свиря с тях тия дни

Иначе юли ми започна с

,
и
;) Редактирано от Viara Ivanova
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Haken - Eternal Rain

 

Тази банда е "откритието ми за миналия месец" :hysterical: Кажи-речи всеки месец откривам нова (често е нова единствено за мен, иначе действаща отдавна) банда, която ме впечатлява много силно. Тези момчета определено са едно от най-силните неща, които съм слушал наскоро.

 

Парчето е от дебютния им албум (тази година). Целият албум си заслужава многократното и задълбочено слушане - чисто музикално е невероятен! Комбинацията е страшно цветна - джаз, прогресив, класически рок... изобилие на нюанси - от вокалните техники (включително и на няколко места "дерящи" вокали) през китарните такива (заигравки с тремолото а-ла български фолклорни украшения например, точно до тежки пауър акорди или високочестотно шредене с wah-wah) чак до дребни заигравки с ритъм секцията (електронни елементи, базирани на падаща капка, държащи ритъм в неравноделни размери, звуци от мокър пръст по ръба на винена чаша и пр.)

 

Концепцията също не е за пропускане, много оригинално е разказана. Рибар намира русалка, която търси свободата и решава да я използва за печалба, но се влюбва в нея. Тя също и разбира се - слънцето в един момент я изпарява... но така не е никак интересно.

 

Препоръчвам го на всички, които търсят нещо, отнемащо страшно много време за слушане, нещо ново, с модерен и на моменти експериментален звук и в същото време многослойно построен - могат да бъдат открити елементи от теорията на класическия джаз, следвани от мелодични, мажорни и изчистени, бързи и енергични солови пасажи в стил чист класически рок.

 

Препратките са страшно много - повтарям се сигурно за хиляден път с джаза, през Dream Theater, Pink Floyd, Toto, Asia дори до някои дет метъл банди ("грухтящите" вокали на Aquarium много напомнят вокалите на Opeth).

 

Заслужава си, мен лично много ме зарадва :butcher:

Редактирано от fusion
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.