Jump to content
Българският форум за музиканти

Кажете си мнението !


XeRo

Recommended Posts

Моля изкажете си мнението савсем сериозно, особенно за тези 2-те песни на Дате жадувам и По първи петли. Отбелязвам, че това са Демо записи :girl_cray2:

 

XeRo - По първи петли

XeRo - Да те жадувам

XeRo - Синева (с 2 беквокала, като изключим началото, където не пея аз, весело Демо стана:girl_cray2:)

Редактирано от XeRo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш много приятен тембър,интонираш вярно и като цяло ми хареса демото.

Съветите ми:

-По първи петли:според мен трябва да обърнеш внимание на фразирането.На края на фразите накъсваш линията на мелодията,не е грешно но става по-трудно за слушане.(мое мнение)

-Да те жадувам:трябва да работиш много за фалцета.Този преход глас-фалцет не е станал никак добре,но това се оправя.Например за да не е толкова очевидно,че ти е трудно на това място и трябва да минеш на фалцет-опитай да обърнеш на фалцет по-отрано.И дишането също играе голяма роля в звукоизвличането като цяло.Трябва да имаш постоянна опора,която идва от диафрагмата.С повече упражнения ще се получат нещата :girl_cray2:

 

Това е от мен-УСПЕХ! :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много ! :girl_cray2:

За фразирането си много права, така и не разбрах, защо го направих по този начин, на предното демо с цензурирания текст не беше така накъсано, явно яко умора :girl_cray2:

За сигнал найстина си права, ще пробвам да влезна по-рано да вида какво ще се получи и дали ще прозвучи, както трябва. Отново много ти благодаря, че фестивал ме чака с тези песни след 1 месец и ще се радвам да се изгладят нещата :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

яко бачкане му е майката и няма начин да не стане :girl_cray2: Има една мисъл дето много ме радва:"Ако не е трудно-няма да е благо после..",което си е самата истина,така че-стискам палци за конкурса!

 

Да кажеш после как е минало :girl_cray2:

 

Поздрави:Лили

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля изкажете си мнението савсем сериозно, особенно за тези 2-те песни на Дате жадувам и По първи петли. Отбелязвам, че това са Демо записи :greenball:

 

XeRo - По първи петли

XeRo - Да те жадувам

XeRo - Синева (с 2 беквокала, като изключим началото, където не пея аз, весело Демо стана:greenball:)

 

 

Звучиш добре, имаш много добри гласови данни. Но ми се струва, че пееш прекалено експресивно и някак би могло по-стегнато или по-сдържано да изговаряш думите...И другото нещо - малко повече опора за високите тонове, че някои от тях са леко нисички.

 

Дерзай! ;)

Редактирано от Polyphone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече, в пъти по-добър си от преди време! Браво, браво! Задобряваш прогресивно! Проблемите по песните са предимно от ония, текущите, дето се изглаждат с малко повече репетиране и себеслушане. Бих те посъветвал само малко повечко разнообразие по отношение на динамиката на пеене да внесеш - така хем ще ти се получи по-яко момента с фалцета в "Да те жадувам", хем ще звучиш по-интересно. Чувам, че си оправил и вибратото и пак ми иде да ти кажа браво! :nono:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм на мнение, че имаш хубав тембър.

Относно самите изпълнения, ще чуя по-късно по-внимателно и ще ти напиша скромно мнение. :nono:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич ти не чуваш ли че да те жадувам е с един тон отгоре.

Това като за начало. Имаж много думи които са неразбираеми и в мелодията имаш много неточности. На кулуминацията на песента не може да се пее на фалцет-не става.

В общи линии ако с това парче ще се явяваш някаде имаш много работа като за начало си намери нов сингбек поне да е в оригиналната тоналност. ако с нещо мога да помогна може да пишеш на icq или skype!

 

Успех!!!

Редактирано от Caruso
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече, в пъти по-добър си от преди време! Браво, браво! Задобряваш прогресивно! Проблемите по песните са предимно от ония, текущите, дето се изглаждат с малко повече репетиране и себеслушане. Бих те посъветвал само малко повечко разнообразие по отношение на динамиката на пеене да внесеш - така хем ще ти се получи по-яко момента с фалцета в "Да те жадувам", хем ще звучиш по-интересно. Чувам, че си оправил и вибратото и пак ми иде да ти кажа браво! :blink:

 

 

Пич ти не чуваш ли че да те жадувам е с един тон отгоре.

Това като за начало. Имаж много думи които са неразбираеми и в мелодията имаш много неточности. На кулуминацията на песента не може да се пее на фалцет-не става.

В общи линии ако с това парче ще се явяваш някаде имаш много работа като за начало си намери нов сингбек поне да е в оригиналната тоналност. ако с нещо мога да помогна може да пишеш на icq или skype!

 

Успех!!!

 

Прав си найстина, че е с 1 тон по висока, сега чух инструментала, странното е че не съм го забелязал досега ;) да се надяваме, че ще излезе по-добре така. За разбирането е така, понеже немога да пея на Български, като хората :headbang::hooray:

Corvus мерси много, със всеки изминал месец гледам да отпускам гърлото, колкото се може повече, има и още да отпускам, само още време му трябва :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

2-ро място със групата!!! :hysterical:

Фестивала мина страшно добре, даже надмина очакванията ми.

В последствие на всичко, благодаря на всички за подкрепата и съветите, доста ми помогнаха най вече за Да те жадувам, всичко беше изпято, както трябва :hysterical:

Интересното е обаче защо не ме допуснаха до гала концерта и не ми дадоха самостоятелна награда: от всички в самостоятелната категория само аз нямах забележки за всичко, дикция, начин на изпълнение, сценично поведение и др. Работата била там, че съм нямал вокална педагожка, която да ме представя, на всеки участник пишеше вокалния педагог кой е, така и не разбрах какво точно искат :) Важното е че с групата заедно успяхме да земем награда. Прилагам и клипче от гала концерта.

Клик тук !

 

ПС: не се справяме много добре понеже предната вечер се надрахме на една дискотека :))

 

Имате пълно право да критикувате това изпълнение :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Ето и нещо пиянско изгаврено от рождения ми ден, ужастно се изгаврих с височините към края. Кажете дали става, че да знам дали да мъчим хората с това парче :) :) Аз съм това в дясно дето пее женската част :greenball:

http://vbox7.com/play:e0c46441

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хехе, спокойно можеш да си я правиш тая песен.Съветвам те да си пееш мъжката партия,ако не-опитай женската октава долу,ако пак ти е високо-упражнения за фалцет :)

 

С две думи:Пей си каквото те радва :bravo:

Айде поздрави и за 2то място(не бях влизала отдавна в темата)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.