Jump to content
Българският форум за музиканти

Ramirez Anniversary


Feuermeister

Recommended Posts

:offtopic-001:http://www.thomann.de/de/ramirez_anniversary.htm :hysterical:

Тая китара за 22 хиляди евро?? Кое и е специалното на тая китара бе хора? Тя от злато да беше нямаше да струва толкова :offtopic-001:

На мен не ми се вярва да е грешка в сайта... :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами наистина има нещо златно по нея-ключовете,и освен,че е направена от няколко вида изключително скъпо дърво,са изработени само 125 бройки такива китари.А цената нека не те учудва-поразрови НЕТ-а и ще попаднеш на двойно и повече по-скъпи китари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колкото и добре да звучи не ми се вярва да звучи като нещо за тези пари ! сигурен съм че може да се намери акустична китара за около 900-1000 лева , която да свири и по-добре от тази !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колкото и добре да звучи не ми се вярва да звучи като нещо за тези пари ! сигурен съм че може да се намери акустична китара за около 900-1000 лева , която да свири и по-добре от тази !

 

С което директно хвърляш хората, които ще си я купят в категорията на невероятните балъци. Ако китарите от по 1000 лева свиреха по-добре от тази предполагам марката Рамирес отдавна щеше да е в небитието - нещо, което очевАдно не е така. Нещо повече - напълно вероятно е тази цена да е неоправдано ниска, но това биха могли да кажат евентуално нашите правнуци, както ние днес говорим за цигулките на стария майстор Страдивариус (или както там се пише), които оценяваме на МИЛИОНИ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колкото и добре да звучи не ми се вярва да звучи като нещо за тези пари ! сигурен съм че може да се намери акустична китара за около 900-1000 лева , която да свири и по-добре от тази !

 

Пфф... не си в час, батленце. За разлика от електрическите китари, при които за цени от сорта на 1000-1500лв се намират доста приятни(макар и рядко много яки) китарки, при акустичните китари случая е друг.

 

При китарите с метални струни, трудно се намират китари под да кажем 1500-2000, които не звучат плоско, прекалено звънливо, глухо, безизразно - изобщо китари, които акустично имат много приятен звук са СКЪПИ.

 

При класическите китари, цените отиват още по-високо, понеже пластмасовата струна има по-малко енергия, като се озвучи, и са голяма рядкост класическите китари с по-продължителен тон и добре изразени хармониции - те са още по-скъпи.

 

Не, че примерно един Стаг/Фендер/Ричууд/Мартинес/Ямаха/Уошбърн на народни цени звучи зле, но звучи любителски - все липсва нещо в звука, като го сравняваш с хубави китари.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже темата ми възбуди интереса,реших да поразгледам как се продава тази китара.Та в тази връзка да ви кажа,че Томан е един от малкото магазини,в които все още има наличност.В повечето английски шопове,например,отдавна са изчерпани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има и друг аспект на нещата-тези скьпи китари са правени за хаи клас класи4ески изпьлнители,които вземат тези пари за един концерт.а като работиш за такива суми и инвестицията трябва да е адекватна.аз ако отида на такьв турбо вип концерт и сьм дал 100 евро за билет,а някои ми свири с евтина китара,а сега де..... не става.

а това за 1000-та лева и сьщия звук-все едно не сьм го про4ел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рамирез са страхотни и високооценени китари.Много класически китаристи , не признават друга марка.Нормално е цените им да са високи , аз лично се влюбих в тази китара.Предполагам звука й е омагьосващ.Според мен цената е напълно оправдана...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да , вероятно е така просто аз не съм дотолкова рапознат с тънкостите в акустичната или класическа китара , аз съм си ел . китарджия .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте скъпи другари, аз не се занимавам по цял ден да гледам китари, а се мъча да свиря на тях... :girl_cray2:

Хайде да не го правим на проблем...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току ще погледнах профила на Автора, та той е само 13-десет годишен ( малко аналогия с една БГ рок банда ) !!! (според съседите - изпечен хулиган :girl_cray2: - продължавам текста, нищо общо със съфорумника)

Нормално е да се чуди и да флуди с ненужна тема.

Аз съм бил някъде 20 и нещо годишен, когато рабрах колко струва Електро - акустичната на Ерик Клептън - доколкото си спомням и аз съм бил впечатлен - просто не е имало интернет...

 

Проблемът, доколкото има такъв, е че някои хора ( на младите им е простено), например си мислят, че ако нещо се продава, то трябва да го имат, а в действителност, не всичко което лети, се яде и не всяка лъжица е за всяка устица. Макар и тъжен, е факт това, че повечето хора няма да притежват (карат) Ролс Ройс, Масерати , Ламборгини и Ферари.

Се ла ви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има една пинната затворена тема, в която много ясно се казва "За каквото плащаш, това получаваш"

В този случай тази закономерност важи с пълна сила.

И аз съм чувал много легенди за китарите Рамирез. Щом са толкова скъпи, значи наистина са супер качествени. Аз въобще не се учудих, като разбрах колко струва тази китара, защото наистина има и много по-скъпи от нея :thumbs_up: Нормално е нещо, което е качествено, да е скъпо.

Това е моето мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко се престаравате, според мен. Специално в тоя случаи поне половината цена се гради на марката, а не на качеството. По същата причина една парцалка от пазара струва 5лв, а на Gucci- 500. Когато става въпрос за юбилейни китари, китари дето ги е пипал оня, или пък другия ги е държал в килера, цените скачат в пъти. Толкова големи фирми могат да си позволят да пуснат и една дъска с 6 парчета тел и да я обявят за екстравагантна китара за N хиляди долара и пак ще я купуват. Чиста форма маркетинг

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на такава не съм свирил, и качеството не мога да коментирам.

 

Aйде да затваряме вече!!! :offtopic-001:

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.