Jump to content
Българският форум за музиканти

Epiphone Les Paul Studio


enable

Recommended Posts

имате ли някакви впечатления от тази китара?

 

дали Epiphone са достигнали качеството на Gibson ???

 

споделете, защото има възможност да си я взема :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

пич, тия епифончета са бижу!!!!!! повярвай! китарата пешо от тоя форум има такава. познавам един пич който преди време имаше и китарата беше огън. няма да съжаляваш по никой параграф че си я взел!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"OMG, what a question?" - цитат...

 

Аз имам Epi LP Standard и много ми харесва - перфектна изработка - много добър звук - страшно удобна. Но тва си е "моята" китара за твоята не знам :curse:

 

Но хайде това с качеството да го "оставим настрана" - все пак между китара за 4-500 $ и такава за 2000$ (1300$ за Студио) се има разлика някъде... (и определено има вервай ми. Са не всички Гибсъни са изключително добри, но шанса да попаднеш на кофти е доста по-малък отколкото при Епифон):no:

 

А дали да я вземеш си зависи от теб. Харесва ли ти как звучи? Удобна ли ти е? Ако отговора на двата въпроса е "Да" - кво питаш?

 

А сега малко какво да гледаш:

- Дали държат ключовете....( то тва и при оригиналните Гибсъни е проблем)

- Ключа за адаптерите дали не се чува (през усилвателя) при превключване

- Потенциометрите дали не се "чуват" през усилвателя....

- Мостчето да не е криво спрямо тялото

- Да няма rattle (демек тропане) в адаптерите като треснеш относително мощно Mи мажор акорда например.

 

Добрата новина е, че всички тез неща са оправяеми, но ти ги казвам, защото са повод за преговори в цената :no:

аде успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе аз не се кефя принципно на лес поул но един приятел имаше Epiphone

и мноо ме изкефи и звука и си4ко:curse:не че аз съм капазитет,но просто казвам че е добра(според мен) :no:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

имам две китари на фирмата Епифон - Лес Пол Стандарт и Джо Пас Емперор и мога да кажа, че и двете са уникални инструменти, цената им е приятно ниска ( лес пол-а го купих нов за 600лв) за това което предлагат.

сега конкретно за твоя модел. моя е лес пол стандарт, разликата със модела Студио е единствено в козметичното олекотяване на Студио-то.

китарата е много добра за това, което е. има много удобен гриф, хубав плътен тон, богат на среди и баси.

минуси - много е тежка , не можеш да избягаш от плътния звук каквото и да правиш.

 

тоест - ако искаш да свириш на нея стар рок, блус и подобни - това е китарата. но за всичко останало звука не е подходящ. аз свиря на нея кънтри - пускам я на бридж пикъп и усилвам високите на кубето, но не е телекастер :metalist:

 

китарата се държи добре с драйв, дава много стабилен тон.

 

да са достигнали качеството на Гибсън - не са, защото ако бяха нямаше да се произвеждат Гибсън вече :ph34r: но за парите си е много добре :metalist:

 

ами това е. ако това е което търсиш - взимай и няма да съжаляваш.

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе аз не се кефя принципно на лес поул

К'во е т'ва на аватара ти? :lol::D;):P :green: ;):bravo: :inlove: ;);):D

хахаха :D не бе мисълта ми бе че не е китара която ще си взема скоро:)

но ина4е като дизайн е страшна.И звука който вади е върха:)

тя е за съвсем друг стил от това което аз искам да правя ;)

въпреки че бате Зак Уайлд свири всичко :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Обмислям за Коледа за се обзаведа с една подобна китарка..демек Епифон Студио...и по нататък да и сложа едни хубави Сиймор Дънкан-и....доста мнения по други форуми съм чел, че няма почти никаква разлика между Епифон със Сиймор Д. и Гибсън. А пък е всизвесно, че Гибсъните са толкоз скъпи само и само да поддържат тежкарски имидж. Flisk може да ви обясни по подробно за какво иде реч.

Та, може ли да помоля някой...Пешо примерно, който има китарата да запише нещо кратко и да го прати на г-майла, колкото да добия някаква престава за звука...Плиийс :cheers: Нещо с дистер по възможност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък е всизвесно, че Гибсъните са толкоз скъпи само и само да поддържат тежкарски имидж. Flisk може да ви обясни по подробно за какво иде реч.

Не, не е всеизвестно. Ясно е, че са по-скъпи заради марката, но и не само. Просто са по-качествени китари със сходен, но все пак различен звук (не казвам по-добър ..).

Освен това Гибсъните стандартно не са със Seymour Duncan-и, а със собствените си адаптери, които също са марка Гибсън.. Така че сравнението не е съвсем точно. Епифон + SD Гибсън вкратцем :cheers:

 

Пак казвам аз съм си много доволен от мойта...хехе

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам Epiphone Special II - отвсякъде си заслужава парите

те не са много 500 лв

свири като по скъпа китара

естествено не е Гибсън - но е близко

особенно цена - качество е за предпичитане

иначе спокйно може да се изръсиш 2-3 бона за оригинал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък е всизвесно, че Гибсъните са толкоз скъпи само и само да поддържат тежкарски имидж. Flisk може да ви обясни по подробно за какво иде реч.

Не, не е всеизвестно. Ясно е, че са по-скъпи заради марката, но и не само. Просто са по-качествени китари със сходен, но все пак различен звук (не казвам по-добър ..).

Освен това Гибсъните стандартно не са със Seymour Duncan-и, а със собствените си адаптери, които също са марка Гибсън.. Така че сравнението не е съвсем точно. Епифон + SD <> Гибсън вкратцем :cheers:

 

Пак казвам аз съм си много доволен от мойта...хехе

Добре де, ясно че са различни, и че Гибсън си ползват техни си адаптери. Идеята е, че разликата на един ъпгрейднат Епи и един Гибсън е минимална. И определено не струва 1000$ (колкото е горе долу разликата между двете). Така че излиза, че марката дето седи на главата на китарата ти струва баянка.

Инче, живот и здраве като почна да се чудя къде да си пилея парите

100% ше си зема Гибсън...оригинала :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Професионалисти казват че няма нищо общо между епифон и гибсън

казват че епифон е залъгалка за младоци, че най голямото заблуждение е че

като сложиш на епито хубави адаптери ствал а ла гибсън.

Не съм дорасъл още обаче слушайте препатилите хора - има защо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък е всизвесно, че Гибсъните са толкоз скъпи само и само да поддържат тежкарски имидж. Flisk може да ви обясни по подробно за какво иде реч.

Не, не е всеизвестно. Ясно е, че са по-скъпи заради марката, но и не само. Просто са по-качествени китари със сходен, но все пак различен звук (не казвам по-добър ..).

Освен това Гибсъните стандартно не са със Seymour Duncan-и, а със собствените си адаптери, които също са марка Гибсън.. Така че сравнението не е съвсем точно. Епифон + SD Гибсън вкратцем :)

 

Пак казвам аз съм си много доволен от мойта...хехе

Добре де, ясно че са различни, и че Гибсън си ползват техни си адаптери. Идеята е, че разликата на един ъпгрейднат Епи и един Гибсън е минимална. И определено не струва 1000$ (колкото е горе долу разликата между двете). Така че излиза, че марката дето седи на главата на китарата ти струва баянка.

Инче, живот и здраве като почна да се чудя къде да си пилея парите

100% ше си зема Гибсън...оригинала :)

сори че упорствам, ама не е минимална ..хеххе :virtuoz: Но чак пък да нямат нищо общо ....

 

едит: пратих на gmail.com малко тресня с Епи (label synchu - EpiDemo) преди 10 мин записана - с барабани от друго парче...но не ми се правят сега други, че късно... на крайния микс има малко ривърб & компресор...иначе китарата е Епи ЛП Стандард със СД, но да ти кажа, макар че китарата и адаптерите определено имат значение - в крайна сметка другата апаратура като амп, преамп, педали, процесори са доста по съществени....така че най-вече гледай да ти е удобна китарата.

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено не е на нивото на Gibson, но не е и на неговата цена!

Все пак и аз като притежател на Epiphone( но друг модел - Gothic Explorer) бих заложил на съотношението цена - качество, като в това отношение Epiphon печели адмирации, защото предполагам не си профи и не печелиш от дрънкането на китара и за теб има значение дали ще платиш $500 или $5000...така че послушай разума си. Иначе на външен вид разлика няма, дори и в звука на "сухо" трудно ще доловиш такава с "невъоражено" ухо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.