Jump to content
Българският форум за музиканти

Хилоу на всички : )


Recommended Posts

Здравейте, казвам се Йоана и съм на 12 години (надявам се не съм много малка за вас тук) вкъщи имаме 3 китари, бас, електрическа и класическа.. Много искам да се науча да свиря, опитвам се от няколко дни и съм много упорита. Брат ми който е на 18 свири от 6,7 години на китара, баща ми е заклет рокаджия - свирил е на барабани и китара, майка ми може само на китара! Зле съм в училище и с някои неща не съм постоянна, понеже съм тренирала много неща и ги захвърлям след няколко месеца, седмици или дни и майка ми мисли, че и с китарата ще стане така.. Тя е друго нещо за мен.. изобщо музиката, не мога да живея без нея, но както и да е не става въпрос за мен, а затова дали мога сама да се науча от постоянно дрънкане и до някъде от помощта на брат ми, задължително ли е да ходя на уроци?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

брей, какво музикантско семейство. вкъщи сигурно е голям купон, добре че имате достатъчно китари.

 

ако брат ти има възможност и желание, може той да те напътства отначало. както и баща ти и майка ти. търси помощ отвсякъде :) . после, ако виждаш напредък и имаш желание да се развиеш-бягай на уроци. да речем месец, два, три си подрънкваш във вас(и песнички и упражнения) и после почваш уроци.

 

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

брей, какво музикантско семейство. вкъщи сигурно е голям купон, добре че имате достатъчно китари.

 

ако брат ти има възможност и желание, може той да те напътства отначало. както и баща ти и майка ти. търси помощ отвсякъде :) . после, ако виждаш напредък и имаш желание да се развиеш-бягай на уроци. да речем месец, два, три си подрънкваш във вас(и песнички и упражнения) и после почваш уроци.

 

Успех

 

Да, брат ми ме базика.. Вика: Леле Йоанке, за малко да те изтървем, че само ти не се научи да свириш!

Снощи не съм спала.. гледам да се науча да дърпам струните за сега понеже много си преплитам ръцете, брат ми свири невероятно, баща ми не чак толкова, но брат ми е велик..

 

Но има и още нещо, супер съм зле и с нотите! Това сигурно е проблем, де.. Но за сметка на това, съм открила, че имам слух, и чувство за ритъм.. Брат ми се е научил сам, ако е събрал пари 7,8 пъти да е отишъл на уроци, за това не мисля за невъзможно и аз да се науча сама.. Такъв проблем ли е, че съм зле с нотите?

 

Много искам да намеря и човек, на мойта възраст или по-голям от мен с който мога да се упражнявам, но никой не слуша рок и метъл като мен.. Всъщност слушат, ама те са по-големи от мен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ползвай брат си като учител - щом е толкова невероятен сигурно има на какво да те научи. Поне в началото е добре да те напътства от време на време, за да не придобиеш кофти навици.

 

Не-знаенето на нотите се поправя с времето, тъй като когато започнеш да вадиш песни(а може би и да композираш) постоянно ще ти се налага да търсиш информация за съвместимостите между тоновете. Така постепенно ще ги научиш. Разбира се ако искаш да стане по-бързо - или уроци или самоподготовка(което на мен винаги ми е било скучно. От друга страна I suck, така че може би не съм най-добрия източник за съвети ;) ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Йоанке, ако не ти беше такъв ника, нищо нямаше да пиша тука ...

С Лед Цеппелин пораснах, макар да не са дори от моето време, та камоли от твоето ;)

Според мен свири си така засега. Сега си на 12 след време на 13-14... възраст в която интересите се менят бързо. Не бързай с уроците преди да се убедиш какво точно искаш да правиш... не че уроците ще ти навредят по някакъв начин, но ако заниманията се окажат не чак толкова сериозни е загуба на време, според мен. А брат ти ако е толкова велик само с 7-8 урока и ти имаш генно заложен неговия талант , просто няма за какво да се притесняваш , имаш си даденост, само остава да я осъзнеш и да я рзвиеш ...:)

Мое мнение, дано не ме заклеймят , като спиращ младежкия ентусиазъм, човек :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Йоанке, ако не ти беше такъв ника, нищо нямаше да пиша тука ...

С Лед Цеппелин пораснах, макар да не са дори от моето време, та камоли от твоето :)

Според мен свири си така засега. Сега си на 12 след време на 13-14... възраст в която интересите се менят бързо. Не бързай с уроците преди да се убедиш какво точно искаш да правиш... не че уроците ще ти навредят по някакъв начин, но ако заниманията се окажат не чак толкова сериозни е загуба на време, според мен. А брат ти ако е толкова велик само с 7-8 урока и ти имаш генно заложен неговия талант , просто няма за какво да се притесняваш , имаш си даденост, само остава да я осъзнеш и да я рзвиеш ...:)

Мое мнение, дано не ме заклеймят , като спиращ младежкия ентусиазъм, човек :)

 

Лед Цеппелин ми е любимата група ^^ Слушам я от достатъчно дълго време, понеже както казах съм на 12, също обожавам и Guns'n roses, Deep Purple.. но това е друга тема.

 

Да, снощи с него (с брат ми, де) дрънкахме до бая късно, горе долу схващам нещата, но както каза брат ми, това няма да стане от веднъж. Иска се време, да се упражнявам и т.н

 

Явно не е много правилно да ходя на уроци от толкова рано.. Брат ми е съгласен поне малко да ме научи ^^ Ии тати също.. Затова мисля да се отказвам в близките 2,3 месеца или 2,3 години да ходя на уроци, понеже има толкова много хора в семейството и в родата : ) дето свирят на китара.

 

А, и прекалено ли съм малка за да почна да свиря на китара? Смисъл повечето започват от някъде 15-16 годишна възраст.. А аз от 12 ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото по-рано, толкова по- добре;)

Аз съм чувал за хора , които са почнали на 6, така че нямаш проблем за това, даже напротив...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото по-рано, толкова по- добре;)

Аз съм чувал за хора , които са почнали на 6, така че нямаш проблем за това, даже напротив...

 

Аха, добре.. Тогава мерси ^^ наа тебе и на всички там, дето се занимаваха да ми дават съвети!

Айде, здраве да е! :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А това момиче е горе долу на твоята възраст

Пожелавам ти след една година да свириш по добре от нея и да не спираш! ;)

Успех :greenball:

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ангъс Йънг е започнал на 5 г. да свири,учил се е от по-големите си братя,а на 18 г му е първия хит с АС/ДС..

Радвам се ,че има млади хора като теб,освен че си Грамотна слушаш Истинската според мен музика,дерзай! :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има хора , които са почнали на 3.Поздравления за ентусиазма ти , надявам се да не зарежеш музиката.Щастлив съм ,че и сред младите има хора , които слушат добра музика , а не комерсиалните боклуци , с които ни заливат напоследък.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е, че има и млади хора, които слушат такава музика. От най-голямо значение за това е смейството и приялите.

Хубавото за такива хора е, че са/да са от по-големи градове, където сформиращите се социални групи, са с доста по-големи възможности.

Та да.. възможностите са просто по-големи. :D

Ако си от малък град, просто ще стойш на пейка, жулейки бира с още 5 човека с дълги коси и големи груби обувки, под странните погледи на възрастни, а и не чак толкова възрастни хора, които а да кажат "алкохолици/наркомани" и там разните му други синоними за пропаднали хора. :greenball:

 

Поздравления за ориеантицята ти от към музика. ;)

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хей хей , слайд , къде отиваш ?

Смятай , '92 набор съм , от малък град , слушам основно Deep Purple , Rainbow -> Judas Priest , Black Sabbath . Дори , смятай , свиря тая музика от 7 годишен . Как така в моя малък град , от който само съм излязъл за да уча в по-голям , не се е намерил никой , който да ми каже алкохолик / наркоман / други такива ?!? Логиката ти е нелогична , както казваше един мой учител . И , смятай , влязох в МГ-Варна покрай (не)жуленето на бира , (не)стоенето по пейки , все още носещ дългата коса , черните одежди (без кубинките - кофти миришат) . Ай ся като сме от провинцията не сме повече селяни от вас :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко прекрасно сред нас :greenball: И следващия път опитай да оцелиш раздела ;)

Редактирано от IgniteAll
Ако още веднъж объркам дума с О като я напиша с У, ще ми е за пръв път...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.