Jump to content
Българският форум за музиканти

С какви барабани свирите (собствени)


  

129 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Мисля, че се отклонявате от темата драги колеги.

 

Интересно е, че все пак има и не твърде малък брой "професионални" сета в анкетата. Освен DW-то на ElNinyo и сета на Pantomind обаче не помня някой друг да сподели за какво иде реч?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 87
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ами каквото и да вземеш за тея пари все тая според мен.А и предпо4итам да инвестирам в 4инели,барабан4е и микрофони,отколкото в по скъп сет.Разбира се ако имах много пари бих си купил:yes:

И аз мислех така и след години разбрах,че греша.Инвестирах в скъп хардуер,преди да имам хубави барабани.

Дори и да имаш супер микрофони,не можеш да изкараш добър звук от акустичен инструмент, който сам по себе си не притежава добри характеристики на звука който се търси във всеки барабан поотделно-от солото до касата.А това с микрофоните си е работа на озвучителите,има достатъчно млади и добри професионалисти в тази насока,че да им се бъркам-аз съм музикант!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами каквото и да вземеш за тея пари все тая според мен.А и предпо4итам да инвестирам в 4инели,барабан4е и микрофони,отколкото в по скъп сет.Разбира се ако имах много пари бих си купил:yes:

Чинелите се чупят, барабаните са вечни! :-(

 

 

има достатъчно млади и добри професионалисти в тази насока,че да им се бъркам-аз съм музикант!

 

Къде ги, в БГ се броят на пръстите на едната ми ръка сигурно?! :-( Истината е, че с какъвто и сет да свирим, ако не е настроен адекватно, няма да звучи! Иначе скъпото си е скъпо. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Е,има ги:yes:Но това най-добре е описано в една друга тема за озвучителите.

Чинелите и барабаните са различни инструменти и би следвало тяхното качество взаимно да се допълва-високи серии барабани с високи серии чинели, иначе е някак си глупаво.

Но е и факт това,че дори да настроиш перфектно барабани от по-евтиния махагон и фалката,няма да звучат нито като дъба на Оук къстъм,нито дори като евтините кленови серии на повечето марки които заляха пазара.

Скъпото означава качество /поне до голяма степен/,но КАЧЕСТВОТО не е равносилно на скъпо.Доказах го на себе си като си направих барабанчето от масивни парчета явор.

Редактирано от vihro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Мисля, че се отклонявате от темата драги колеги.

 

Интересно е, че все пак има и не твърде малък брой "професионални" сета в анкетата. Освен DW-то на ElNinyo и сета на Pantomind обаче не помня някой друг да сподели за какво иде реч?

 

boreto я цъкни снимки на твоите барабани.пък да ти кажа всеки един сет може да в профисионален.на ElNinyo сета кво за него може да е супер "професионален" .но мен не ме кефи каса с размери на флор-тома ми.доста смешно ми изглежда.всичко е въпрос на вкус.ElNinyo нищо лично към сета ти пич.boreto вземи си барабани за над 2000 кинта и ще видиш за кво иде реч.

Редактирано от NeonGod
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами пич, какво да ти кажа - сет за над 2000 лева лесно мога да си купя, но с оглед на това, че свиря по половин час на ден покупката е малко неоправдана. Виж чинели си взех хубави, щото тенекиите не подлежат на настройка. Живот и здраве ако свиренето ми започне осезаемо да надвишава класата на барабаните ми може да взема нещо наистина хубаво. Иначе снимки на барабаните ми има в подходящата тема, ако ти е интересно лесно ще ги намериш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Нещо лъскаво и да пише някоя хубава марка отпред :icon_shithappens:

 

представяш ли си ако е така :rolleyes: аз лично мисля че всеки един сет до някъде е професионален.вече къв звук ще вади това вече зависи от фактора зад барабаните. B)

Редактирано от NeonGod
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Вчера тук имаха концерт Dirty Purchis,предполагам всички знят,че там свири Кольо от Ahead.Е не свири на професионален сет,а на някакъв аматьорски Pearl,много нисък клас.Този човек има страхотно тонозивличане,а и 90 % от аудиторията коята присъства не може да направи разлика между да кажем барабанче Tama и барабанче Sonor,така че както каза колегата важен е фактора зад барабаните :)

Редактирано от ^Drum_Master^
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да говорим вси4ко е вапрос на пари-това е ясно на вси4ки:)А и да не забравяме как и къде свирим.За мен Ямаха Stage Custom 20-10-12-14 с барабан4е Марех 12х7 Maple и Pearl 10x4 Maple и 4инели Zildjian K Dark custom,Oriental и A Custom е достатъ4но.А за микрофоните-яасно 4е има в бг узво4ители,но на мен ми се налага да свиря на места където няма микрофони и е важно да имам мои.Мисля,4е не бих дал пари за по-добъп сет,защото и свиренето ми и музиката която свиря не са на по високо ниво от барабаните ми:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Профи комплект, като на западните професионалисти"-Скъпо дърво с възможно най-добри акустични свойства+качествен хардуер и високи серии чинели.Каквото и друго да се говори,са само празни приказки.Разликите в звука са съществени и не само в студио.Иначе нямаше да има евтини и скъпи инструменти,а марката не е гаранция,защото както може да се види все повече професионални барабанисти по света,се ориентираха в ползването на инструменти от малки фирми , зарязвайки скъпите DW,Yamaha и подобните им.

Кольо ми е един от любимите барабанисти в БГ,но само да попитам.....той от музика ли живее,в смисъл професионален барабанист ли е???

В крайна сметка тук говорим за самите барабани,а не задбарабанното устройство<_<

Факт е ,че по света всякакви сульовци стават "звезди",т.е. професионални музиканти /барабанисти в случая/ ,без да имат каквато и да е техника и познания,но такива са законите на съвременния шоубизнес-факт.Но продуцентите им осигуряват инструменти от най-висок клас,защото няма такъв закон,че инструментът ти трябва да отговаря на музикантските ти възможности-ОСОБЕНО у нас :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Кольо ми е един от любимите барабанисти в БГ,но само да попитам.....той от музика ли живее,в смисъл професионален барабанист ли е???

 

Така като го гледаш Кольо прилича ли ти на аматьор :) Сега си е поръчал много добра TAMA,имах възможността да посвиря на соло барабанчето,тъй като само то е пристигнало и ... не съм фен на TAMA,но нямаше никакви забележки.Другия му сет май беше Yamaha Stage Custom ако не се лъжа.Живее от и за музиката повярвай ми <_<

Редактирано от ^Drum_Master^
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както и преди казах,няма никакво значение кой как свири, за да бъде ПРОФЕСИОНАЛЕН музикант/барабанист/-т.е. от това да живее,да си плаща сметките и т.н.Аз имам друга информация по случая,но това е без значение.

Темата,в крайна сметка,е за инструментите които притежаваме и тяхното качество:greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.